2020-02-11

Kongres Fachowców podczas Targów Mody Poznań

19 lutego, podczas pierwszego dnia Targów Mody Poznań odbędzie się Kongres Fachowców - debata profesjonalistów, którzy w swoich prelekcjach odniosą się do branży mody z perspektywy swoich profesji, takich jak e-commerce, nowoczesne-technologie, dziennikarstwo czy ekologia. Wydarzenie poprowadzi charyzmatyczna Paulina Smaszcz-Kurzajewska.

W godzinach od 10:00 do 13:30 w Sali Ziemi, zlokalizowanej w PCC na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbędzie się już trzecia edycja Kongresu Fachowców. W debacie udział wezmą przedstawiciele firm, instytucji kultury, kancelarii prawnych oraz szkół wyższych, które w pewien sposób związane są z branżą mody.

Rejestracji można dokonać na stronie internetowej Targów Mody Poznań: https://targimodypoznan.pl/formularz-rejestracyjny-na-kongres/

Kongres Fachowców jest częścią nowego projektu towarzyszącego Targom Mody Poznań - Miasto Żyje Modą. Jego celem jest promocja projektantów, marek modowych, miejsc i wydarzeń, które łączy jedno - moda i najnowsze trendy. Udział może wziąć w nim każdy! Więcej informacji na stronie internetowej: www.miastozyjemoda.pl  

PRELEKCJE:

„Ja, kolekcjoner, czyli jak zostałem znawcą mody” - Adam Leja, kolekcjoner mody i ekspert w dziedzinie sztuk dekoracyjnych z okresu art deco. To jeden z największych kolekcjonerów mody w Europie - jego zbiory liczą ponad pięć tysięcy eksponatów z okresu od połowy XIX wieku, aż do dziś.
„Budowanie marki własnej na Allegro”. O tym jak zbudować markowy sklep na Allegro i efektywnie zarządzać sprzedażą uwzględniając specyfikę modelu marketplace, opowie Celestryna Lendo-Zachariasz.
„Twórczy recykling. Pomiędzy chaosem a świadomym projektowaniem” - z ramienia Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego wystąpią prof. zw. Irmina Aksamitowska-Szadkowska oraz dr hab. Hanna Wojdała-Markowska. Panie opowiedzą między innymi o refleksjach na temat danych związanych z modą oraz przekraczaniu granic bezpieczeństwa konsumpcyjnego. Nie zabraknie także wątku o etyce zawodu projektanta.
Anna Kuczyńska - antykonsumpcyjna projektantka mody. Czy to możliwe?”. Magazyn Wallpaper określił ją „najjaśniej błyszczącą gwiazdą polskiego designu”. Już niedługo poznańska publiczność będzie miała okazję posłuchać, jak to jest być projektantem i być wiernym swoim ideałom.
„Materiały roślinne, jako przyszłość w branży mody” - Bohema Clothing, ekologiczna, a nawet wegańska marka, która produkuje nie tylko buty ze skóry ananasa. Całkiem niedawno stali się oni prekursorem i stworzyli pierwsze na świecie buty ze skóry kaktusa.
„Prawne aspekty lokowania produktów przez influencerów modowych” - w imieniu kancelarii Wierciński Kwieciński Baehr, prelekcję wygłosi adwokat Aleksandra Bączykowska.
„Słowo w modzie”. Moda opiera się na słowach. To słowa tworzą trendy, budują marki i ich oryginalność. Od nich się zaczyna - budując strategię marki i kreując komunikację do użytkowników. Dlaczego ich dobór jest tak istotny i jak je interpretować? Opowiedzą przedstawicielki Domodi - Marta Kaleta i Martyna Głowińska.
„Trendy, innowacje i ekologiczna moda Kazachstanu: nasze spojrzenie na przyszłość” - Irina Nechaeva.
„Platforma VR Lookroom. Zacieranie granicy między zakupami online i offline” - Konrad Ziaja z Cinematicvr.pl