2011-11-02

Prawdziwe przebudzenie na wiosnę i lato - kolekcja "6 AM" Agaty Wojtkiewicz

AGATA WOJTKIEWICZ

Agata Wojtkiewicz swoim pokazem podczas Fashionphilosophy Fashion Week 2011 "obudziła" zebranych gości energetyczną kolekcją - "6 AM". Inspirację dla sylwetek o wysmakowanej kolorystyce mlecznej kawy, lodów sorbetowych i dojrzałych malin projektantka zaczerpnęła z atmosfery kobiecego poranka. To idealna propozycja dla kobiet, które chcą modnie rozpocząć swój dzień.

Poranek to moment, który możemy przeznaczyć tylko dla siebie. Z jednej strony to chwila wyciszenia, z drugiej doskonały czas na nabranie pozytywnej energii. Dlatego inspirowane słonecznym porankiem propozycje Agaty Wojtkiewicz powodują, że chcemy aktywnie rozpocząć kolejny dzień. Charakterystycznym dla poprzednich kolekcji prostym, graficznym formom projektantka nadała nowy wymiar i wzbogaciła je o asymetryczne cięcia, ekskluzywne wykończenia i zaskakujące pęknięcia.

- Moja wiosenno-letnia kolekcja to kwintesencja pozytywnego myślenia, napędzającego do aktywnego startu w codzienność. Lekkie tkaniny i pastelowe kolory przełamuję sportowymi akcentami w postaci troków i stoperów oraz połyskującą, drukowaną skórą - powiedziała projektantka Agata Wojtkiewicz.

Smaczne kolory
Wiosenno-letnie propozycje Agaty Wojtkiewicz występują zarówno w kolorach pastelowych - pistacji, mięty, sorbetu cytrynowego, jogurtu truskawkowego oraz kawy z mlekiem, jak i w mocniejszych odcieniach - dojrzałych malin. Całość dopełniona jest zszarzałą bielą. W kolekcji występują także drukowane skóry z motywem budzącego się miasta. Ponadto, oprócz ulubionych jedwabi, projektantka postawiła też na nadal ekskluzywne mieszanki bawełny i jedwabiu oraz bawełnę w wydaniu dzianinowym.

Gustowne dodatki
Dbając o wszystkie detale, projektantka zaprojektowała do swoich stylizacji prostą, surową biżuterię ze skóry. Specjalnie też na potrzeby pokazu wraz z firmą LOFT37.PL przygotowała buty w kolorach swojej wiosenno-letniej kolekcji.

Modelki podczas pokazu zaprezentowały typowy look out of bed, jednak poranny nieład był tylko pozorny. W rzeczywistości stylizacja została dopracowana w każdym calu. Modelki miały też ujednolicony manicure w proponowanym przez projektantkę i firmę Color Alike kolorze "pościelowego różu".

Więcej na temat kolekcji "6 AM" znaleźć można na stronie: www.agatawojtkiewicz.pl
Foto: Łuksza Szeląg