2012-01-30

Polski design na STYLE PROJECT w Dusseldorfie

DUD.ZIN.SKA
BLESSUS
MILITA NIKONOROV

Owocna współpraca Igedo Company z Fashion Week Poland (Łódź) stanowi idealną podstawę do prezentacji polskich projektantów. Na obecnej edycji targów swoje kreacje zaprezentuje 4 polskich projektantów, którzy podczas CPD SIGNATURES, odbywających się w dniach 4-6 luty 2012 r. na terenach targowych w Dusseldorfie, będą mieli możliwość zaprezentowania i wprowadzania swojej marki na niemiecki i międzynarodowy rynek mody.

Segment STYLE PROJECT został priorytetowo zlokalizowany w modowej hali nr 13, w otoczeniu atrakcyjnych kolekcji awangardowych i dizajnerskich marek. Ponadto, handlowcy odwiedzający targi będą mogli zapoznać się z prezentacjami kolekcji polskich projektantów podczas pokazów odbywających się w sobotę o 16.30, zaś w niedzielę i poniedziałek o 12.00.

ALEKSANDRA KMIECIK
Zaraz po ukończeniu Wydziału Projektowania Ubioru na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi założyła markę pod własnym nazwiskiem i zaprezentowała swoje kolekcje na indywidualnym pokazie w ramach Fashion Week Poland. Jej projekty odznaczają się prostotą połączoną z wygodą, a sylwetki nawiązują do form geometrycznych i odznaczają się ostrymi architektonicznymi formami. Projektantka kocha także kontrastowe zestawianie kolorów, tworząc interesującą mieszankę prostej klasyki ze zróżnicowaną moderną.

DUD.ZIN.SKA
Pochodząca z Krakowa projektantka, Anna Dudzinska, znana jest ze swojego stylu, który sama określa jako "awangardę ulicy". W kolekcja stosuje kontrasty jako łączenie konstrukcji z dekonstrukcją, starego z nowym, piękna z brzydotą. Inspiracje czerpie m.in. z nowoczesnej architektury i współczesnej dekoracji wnętrz. Jej aktualna kolekcja "ARCH.TEKT.ONIK" opiera się na łączeniu przetwarzanych na nowo elementów architektury z detalami odzyskiwanymi z recyklingu, osiągając w ten sposób futurystyczne formy w klasycznych krojach.

BLESSUS
W swojej najnowszej kolekcji Michael Hekmat realizuje ambitne wizje w ramach mody pret-a-porter. Jego propozycje, jako "nakład limitowany", skierowane są do kobiet nowoczesnych, pełnych świadomości mody, do kobiet ceniących sztukę i otwartych na współczesny design. Ciągłe dążenie do innowacyjności i twórczego odkrywania decyduje o unikalnym znaczeniu jego kolekcji. Kocha eksperymentowanie z materiałami i procesami farbowania, tworząc w ten sposób zupełnie nowe formy. Michael Hekmat pracował jako projektant dla Vivienne Westwood, Proenza Schouler czy Giambattista Valli.

MILITA NIKONOROV
Ma wizję eksponowania istoty kobiecości przez nowoczesne kroje i tkaniny o wysokiej jakości. Jej nowa kolekcja, zatytułowana "B(L)ACK TO FUTURE", inspirowana jest stylami z przeszłości oraz wpływami futurystycznymi. Nowoczesne tkaniny i kroje zestawiane są z elementami romantycznymi oraz bogatymi dekoracjami. Jedwab, wełna, i bawełna są w tej kolekcji łączone ze zbliżonymi do lateksu dżersejami i pajetami. Dominującym kolorem jest ponadczasowa czerń, a kluczowymi w kolekcji są suknie i spodnie w zestawie z długimi płaszczami z wełnianych dzianin.

NATALIA JAROSZEWSKA
Dla pełniejszego przedstawienia modowej różnorodności z Polski, firma East-West-Office zaprasza, wspólnie z organizatorami łódzkiego Fashion Week Poland, jak również z Wydziałem Inwestycji i Handlu Konsulatu Generalnego RP w Kolonii, na POLISH FASHION DAY, który odbędzie się w targową niedzielę 5 lutego od godz. 16.30 w hali 13, w strefie pokazu mody Catwalk-Area, gdzie znana polska projektantka - Natalia Jaroszewska - prezentować będzie na wybiegu swoją najnowszą kolekcję. Jej modele akcentują indywidualny i oryginalny charakter jej klientek. Prezentowana na pokazie kolekcja jest inspirowana żywym stylem ludowym.

Terminy targów w DÜSSELDORFIE:
CPD SIGNATURES (tereny targowe): 4-6 luty 2012 r.
THE GALLERY DÜSSELDORF (>Areal Böhler<): 21-23 lipiec 2012 r.

www.CPD-SIGNATURES.com

Kontakt w Polsce: Krystyna Sławska tel. kom. 606 702 714, e-mail: kslawska@kig.pl