2012-01-30

Kreatywna 5-tka rosyjskich projektantów na CPM

W dniach od 28 lutego do 2 marca 2012 r. na moskiewskich terenach targowych Expocentre, podczas targów CPM Collection Premiere Moscow, w ramach programu promocji DESIGNERPOOL wybrana 5-tka kreatywnych rosyjskich projektantów prezentować będzie międzynarodowym handlowcom swoje najnowsze kolekcje.

ALEXANDRA ULJANOVA
Zwyciężczyni ostatniego konkursu Russian Silhouette na targach CPM w Moskwie pokaże swoje kolekcje po raz pierwszy. Będzie najmłodszą uczestniczką DESIGNERPOOL. Alexandra Uljanowa ukończyła Instytut Tekstylny w Moskwie. Przez całe studia brała udział w różnych konkursach, pokazach i projektach. Inspiracją do jej najnowszej kolekcji, zatytułowanej "From Darkness to Light", stała się... sama kobiecość, symbolizująca czystość i jasność. Dlatego te treści w jej kolekcji interpretowane są w różnych kombinacjach odcieni oraz w pełnych kobiecej gracji sylwetkach. Alexandra Uljanowa używa wyłącznie tkanin naturalnych w pastelowych odcieniach, zaś formy wyróżniają się wyrazistym krojem.
ALEXANDRA ULJANOVA

LUDMILA TARAKANOVA
LUDMILA TARAKANOVA
Jako absolwentka Moskiewskiego Instytutu Tekstylnego pracuje na stanowisku docenta na Uniwersytecie Technicznym w Witebsku, w Białorusi. Ma na koncie wydanie ponad 60 prac naukowych oraz licznych fachowych prac dydaktycznych. Od 1997 r. jest członkiem Białoruskiego Związku Projektantów. W 2004 r. została powołana do Komisji edukacji w dziedzinie sztuki na Narodowej Akademii Nauk Białorusi. Kolekcje jej autorstwa zdobyły już wiele krajowych i międzynarodowych nagród, m.in. w Mińsku, Moskwie, Düsseldorfie i w Kolonii. Swoje artystyczne pasje realizuje wizualnie, także w aktualnej kolekcji na sezon jesień/zima 2013. Modele w tej kolekcji reprezentują styl "all-out casual". Jej prezentacja obejmuje kreacje męskich płaszczy, kurtek przeciwdeszczowych, kurtek zimowych, garniturów oraz liczne modele koszul i spodni. W kolekcji wykorzystuje rozmaitość tkanin bazowych, jak tweedy, wełny boucle, wełny zgrzebne, dżersej, wełnę i jej mieszanki, a także len i jedwab, a wszystko w bogatej kolorystyce w odcieniach niebieskiego i zieleni, obecne są także kolory cieniowane - w gamie od szarego, przez czerń do odcieni brązowo-czekoladowych.

IRINA BOITSIK
Irina Boitisk ma za sobą długi kreatywny życiorys. Swoje ubiory szyła sama już w latach szkolnych. Po ukończeniu szkoły kontynuowała naukę w szkole krawieckiej, prowadzącej także obsługę klientów. Jej życzeniem było realizowanie własnych projektów, a marzenia spełniły się gdy w 2008 r. założyła własną markę. Aktualna kolekcja opiera się na kontrastach oraz przeciwieństwach, wydobywających i podkreślających bogactwo różnych stron kobiecej natury. Kroje są rzeźbiarskie, co doskonale współgra z prostymi formami. Przykładem są wełniane płaszcze z miękkiej angory. W kolorystyce występują ciepłe tonacje beżu łączone z chłodnymi i zamazanymi odcieniem czerwonego wina. Dominujące przesłanie kolekcji to prostota i elegancja. Irina Boitsik stosuje wyłącznie naturalne tkaniny najwyższej jakości.
IRINA BOITSIK

SERGEY SYSOEV
Sergej Sysojew przygotował pierwszą kolekcję pod swoim nazwiskiem w 1996 r. Rok później został członkiem wspólnoty "Union of Designers". Od tej chwili brał regularnie udział w Moscow Fashion Week. Niedawno otworzył w Moskwie własny butik. W swojej aktualnej kolekcji prezentuje modele z ulubionego materiału, którym jest dżersej. Jego filozofia to - wygoda i bogactwo krojów. Życie kobiety jest przecież bardzo dynamiczne, dlatego projektant stosuje kontrastowe tkaniny, jak jedwab i len. Kolekcja Sysojewa obejmuje suknie i spódnice. Inspiracją w doborze kolorystyki są dla niego odcienie naturalnych i szlachetnych kamieni, jak turkusy, agaty i wapienie.

ANNA MIMINOSHVILI
Rosyjska projektantka Anna Miminoshvili ukończyła w 2006 r. państwowy Uniwersytet Tekstyliów w Moskwie. W 2005 r. zwyciężyła w konkursie Russian Silhouette, a w roku 2006 w konkursie Admiralskiej Nitki - Admiralty Needle w St. Petersburgu. Własną markę założyła w 2010 r. Każda z dotychczas zaprojektowanych kolekcji była obecna na różnych edycjach Fashion Week, a wszystkie renomowane rosyjskie czasopisma kobiece wykorzystują zdjęcia jej kreacji na okładkach lub w działach z modą. Inspiracją dla najnowszej kolekcji stał się styl angielskiego średniowiecza. Kolekcja "Lady by Anna Miminoshvili" jest ucieleśnieniem dzieł Williama Shakespear'a. Styl projektantki to indywidualność, pogoda i tajemnica. Nawiązująca do historii interpretacja jej kolekcji zawiera m.in. kamizelki ze skóry i kobiece płaszcze typu trencz. Jej modele nie mają jednak sztywności, lecz wyrażają atmosferę fantazji i mistyki. Wyróżniające detale są akcentowane przez odpowiednie nadruki.

Informacje o targach CPM - Collection Premiere Moscow: www.cpm-moscow.com, www.cpm-moscow.ru

Kontakt w Polsce: Krystyna Sławska tel. kom. 606 702 714, e-mail: kslawska@kig.pl