2013-05-07

Kamil Sobczyk BIO

Finalista międzynarodowych konkursów: Fashion Designer Awards, Re-Act Fashion Show oraz europejskiego konkursu tkanin CCC Crush - Rooms for Free. Obecnie kończy studia na łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Od dwóch lat stara się łączyć studia z pasja do projektowania, tworząc autorską markę Kamil Sobczyk. Jego stroje coraz częściej publikowane są w czołowych magazynach modowych, tj. Fashion Magazine, Logo, Sukces, Playboy. W 2013 roku po raz pierwszy zaprezentował swoją wizję mody podczas 8 edycji FashionPhilosophy Fashion Week Poland w projekcie OFF Out Of Schedule. Przez branżę określany mianem "nadziei mody męskiej w kraju". Ceniony jest za konsekwencję w tworzeniu kolekcji oraz dbaniu o detale. Jego kolekcje zawsze cechuje doskonałe odszycie i dbałość o każdy szczegół. Na co dzień mieszka i pracuje w Katowicach.

Kamil często inspiruje się muzyką, głównie filmową, która jest jego drugą pasją. Często na podstawie jednego utworu powstaje jedna sylwetka lub cała kolekcja. Jego kreacje mają wzbudzać emocje, zmuszać do zastanowienia się nad nimi, tak jak dzieło sztuki w galerii czy muzeum. Jednocześnie ich uniwersalizm sprawia, że doskonale nadają się do noszenia na różne okazje. Linia dla kobiet to zmysłowe, kobiece, trochę subtelne, a trochę zawadiackie stylizacje. Męska kolekcja balansuje na granicy klasyki i awangardy. Mężczyźni noszący ubrania z metką Kamil Sobczyk zawsze będą się wyróżniać z tłumu i przyciągać spojrzenia, nie zawsze w krzykliwy sposób. Projektant w swoich kreacjach zwraca szczególną uwagę na nietypowe detale, które sprawiają, że jego ubrania noszą znamiona ekskluzywnej, limitowanej edycji.

Kolekcja MANDU
Podczas 8. edycji Fashion Week Poland w Łodzi projektant zaprezentował propozycję linii męskiej na sezon jesień/zima 2013/2014. Główną cechą kolekcji MANDU jest przede wszystkim męskość, która według projektanta zatraciła się ostatnio w świecie mody.
- Zależało mi na tym, by kolekcja niosła w sobie dawkę testosteronu, dlatego chciałem odejść od modnego ostatnio androgenizm - mówi projektant. - Dążyłem do podziału na czarne i białe, wykorzystując w projektach motywy militarne, pochodzące ze sfery zdominowanej przez mężczyzn.

W propozycjach Sobczyka przeważa kolorystyka pochodząca z jednej z głównych tendencji na sezon jesień-zima 2013/14, czyli "Out of the woods". Czerń, zieleń, beż i brąz mieszają się z detalami ze skóry i delikatnymi akcentami pomarańczy. Fasony, pomimo tradycyjnej formy, nabierają zupełnie nowego charakteru. Konstrukcje odzieży od Sobczyka, nie deformują sylwetki, a detale w sposób odważny, ale nie przesadzony, urozmaicą klasyczne formy.

www.kamil-sobczyk.com