2014-04-07

Aleksandra Koplejewska - "ALLOY" - Kolekcja Dyplomowa

Podczas Pokazu Dyplomowego Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru 2014 mogliśmy podziwiać kolekcję dyplomową Aleksandry Koplejewskiej. Zdobyła ona wiele wyróżnień firm odzieżowych oraz przedstawicieli mediów.

Aleksandra Koplejewska to młoda projektantka, która podczas Pokazu Dyplomowego MSKPU 2014 zdobyła uznanie mediów, marek odzieżowych, a także gwiazd przybyłych na pokaz. Kolekcja inspirowana jest głównie biedą z okresu Wielkiego Kryzysu. Przełamała tą tematykę poprzez dodanie elementów inspirowanych kulturą Japonii, kimonem. "Alloy" oznacza stop metali, połączenie, tutaj odnosi się zarówno do metalicznych materiałów, jak i do miksu inspiracji biedą i bogatszych elementów. Kolorystyka wykorzystana do outfitów wieczorowych i codziennych to czerń, odcienie szarości i srebra, złoto przełamane delikatnym fioletem i błękitem.

Promotorem Aleksandy była projektantka Agata Koschmieder - wykładowczyni MSKPU. Dyplomantka pracę z promotorką wspomina bardzo pozytywnie: - Pani Agata Koschmieder fantastycznie spełniła swoją rolę promotorki. Współpraca z nią to czysta przyjemność, zawsze można było liczyć na jej szczerą opinię odnośnie projektów, cenne wskazówki i uwagi. Potrafiła zainspirować oraz zmotywować do dalszej pracy nad kolekcją.

Aleksandra Koplejewska swój styl opisuje jako prosty w formie z elementami awangardy i w tej konwencji przede wszystkim chce się rozwijać. Obecnie skupia się na wygranym stażu w firmie Levi's, od którego przede wszystkim oczekuje zapoznania się z drogą produktów od momentu ich zaprojektowania do chwili wprowadzenia na rynek.

- Ola jest wrażliwą, utalentowaną i skromną osobą, jej kolekcja utrzymana w szlachetnej gamie barw, z piękną, klimatyczną sesją zdjęciową robi bardzo duże wrażenie. Emanuje dojrzałością i stylem. Jest piękna. Trzymam kciuki za dalszy rozwój Oli w świecie mody - powiedział Andrzej Foder, dyrektor MSKPU.