2015-05-18

Mauro Gasperi

Mauro Gasperi - mediolański projektant, urodził się w Brescii, ukończył artystyczną szkołę "V.Foppa", a następnie "International fashion POLIMODA" we Florencji o specjalizacji moda i dzianina. Po szkole pracował jako projektant dla dużych domów mody, jak choćby Dolce & Gabbana. W 2008 roku otworzył swój pierwszy butik flagowy w Brescii i także wtedy zaczął mocno działać na rynku mody pod swoim nazwiskiem.

Jego styl to przede wszystkim kobiecość i geometria, swoje kolekcje kieruje do kobiet pewnych siebie, niezależnych i świadomych swych walorów. Został doceniony przez Camera Nazionale Della Moda Italiana. Pokazuje swoje kolekcje na tygodniach mody w Mediolanie, ale także w Tokio, Moskwie, Kijowie czy Berlinie. Jego kreacje kochają włoskie gwiazdy, m.in. znana z "Nine" Martina Stella.

Podczas 7. edycji Fashion Designer Awards przewodniczył obradom Jury. - Myślę, że Mauro Gasperi to świetny wybór. Znakomicie przygotowany merytorycznie, otwarty na współpracę z młodymi ludźmi, ma w sobie mnóstwo pokory. Całość produkcji przeprowadza we Włoszech, a uważam ze patriotyzm lokalny to duża wartość - mówi pomysłodawczyni i producentka konkursu - Joanna Sokołowska-Pronobis.

11 maja 2015 r. Mauro Gasperi zaprezentował swoją kolekcję SS 2015 podczas Wielkiego Finału 7. edycji Fashion Designer Awards, która odbyła się w warszawskim Studio Domaniewska.

www.maurogasperi.com

źródło: www.fashiondesignerawards.com.pl