2016-02-08

Sukcesy zwycięzców Fashion Designer Awards

Zuzanna Szamocka

Fashion Designer Awards to topowy polski konkurs dla młodych projektantów, którego pomysłodawczynią jest Joanna Sokołowska-Pronobis. Najważniejsi w konkursie są młodzi ludzie, którzy dzięki swemu udziałowi zaczęli rozwijać się w tej branży. Sabrina Pilewicz, Piotr Drzał, Zuzanna Szamocka, Serafin Andrzejak - oto kilka nazwisk, które widać na modowej arenie. O nich warto wiedzieć więcej.

Pierwszą edycję konkursu wygrała Sabrina Pilewicz. Od tamtej pory projektuje skórzane torebki. Każda z nich ma specjalną nazwę, która odzwierciedla styl, duszę i inspiracje projektantki, np.: Corleone, Palermo, La Dolce Vita. Jej model małej "Asti" uwielbiają polskie celebrytki: Edyta Herbuś, Ola Kwaśniewska, Kasia Zielińska czy tegoroczna jurorka FDA - Marta Żmuda-Trzebiatowska. Sabrina prowadzi swoje atelier, a jej torebki można także zakupić online na www.sabrinapilewicz.com.

Piotr Drzał był zwycięzcą 2. edycji FDA. Obecnie jest projektantem w SIMPLE. Projektuje także i pod swoim nazwiskiem. Kierunek jaki obrał, to przede wszystkim moda męska. Prezentował kolekcje na Fashion Week Poland czy Moda Lisboa w Portugalii. Jego outfity można kupić na różnych platformach zakupowych, takich jak showroom.pl lub umawiając się bezpośrednio z projektantem.

Zuzanna Szamocka - jej szczęśliwa 4. edycja była inspirowana Hollywood z lat 60. i 70. Postawiła na modę damską - projekty mają charakterystyczne printy jej autorstwa. Pokazuje swoje kolekcje i sprzedaje je na targach Hush w Polsce, w berlińskim butiku Rauch inf Groen Slow Fashion. Kolekcje dostępne są także m.in. na www.zuzannaszamocka.com czy też www.showroom.pl.

Serafin Andrzejak był laureatem 5. edycji FDA. Jest doceniany w Polsce i zagranicą. Swoje rzeczy sprzedaje w kilku krajach. Jego domeną jest czerń, ale ostatnimi czasy troszkę ją przełamuje kolorowymi dodatkami. Talentem Serafina interesują się media zagraniczne: napisał o nim brytyjski Vogue, Design Scene oraz wielu zagranicznych blogerów. Projektuje zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Jego outfity można kupić w internecie, np. na www.notjustalabel.com, www.tobuer.uk.com czy też na jego własnej stronie www.serafinandrzejak.com.

Laureatką 7. edycji została Ola Jendryka. Zachwyciła jury przestrzenną formą i ciekawą fakturą tkaniny. Ola jest studentką ASP w Łodzi, otrzymała stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia artystyczne. Jedna z jej nagrodzonych realizacji została wykorzystana w sesji zdjęciowej dla brytyjskiego HUF Magazine. Od konkursu minęło kilka miesięcy, a Ola jest już po stażach w atelier Lidii Kality oraz u Mauro Gasperi.

- Wierzę, że pula nagród 8. edycji pomoże zacząć przygodę ze światem mody z mocniejszej pozycji. Oprócz wyjazdu na Premier Vision do Paryża, Whirlpool - Partner Strategiczny konkursu - zaprasza laureatów do kampanii "6-ty Zmysł Projektanta", dzięki czemu będą mogli poczuć się jak ambasadorzy całej akcji. To właśnie ich oczami będziemy opisywać świat mody i łączyć go ze światem najnowszych technologii. Ich nazwiska dostaną znaczące wsparcie promocyjne, co na starcie jest szalenie potrzebne - mówi Joanna Sokołowska-Pronobis.

www.fashiondesignerawards.com.pl

Zuzanna Szamocka
Serafin Andrzejak
Aleksandra Jendryka
Piotr Drzał
Sabrina Pilewicz
Piotr Drzał