2016-05-23

Yaron Minkowski - przewodniczący jury oraz gość honorowy 8. edycji Fashion Designer Awards

Yaron Minkowski - projektant z Tel Avivu, w Izraelu uważany jest za czołowego projektanta i wielkiego promotora lokalnej mody. W 1989 roku ukończył znaną Shenkar College of Engineering, Design and Art w Tel Avivie. To jedna z 11 najlepszych szkół mody na świecie. Jej najznakomitszym absolwentem jest Alber Elbaz, wieloletni dyrektor artystyczny Lanvin.

Zaraz po ukończeniu uczelni, Minkowski otrzymał tytuł "Najlepszego Młodego Projektanta" w kategorii "Suknia Wieczorowa" podczas Targów Mody IGDU w Dusseldorfie. Klika lat później otworzył butik flagowy na Dizengoff Street - najbardziej reprezentacyjnej ulicy miasta, uważanej za Champs-Élysées Tel Avivu.

Mówi, że tworzy dla kobiet, które są jego największą inspiracją. Jedną z nich, jest jego nastoletnia córka, która już idzie w ślady ojca. Yaron Minkowski kocha kolory - uważa, że ludzie, którzy noszą kolorowe ubrania po prostu żyją lepiej. Kolekcja, która zaprezentowana 11 maja w Warszawie na wielkim finale 8. edycji Fashion Designer Awards miała wcześniejszą premierę podczas ostatniego Tel Aviv Fashion Week.

minkowski.co.il


Fashion Designer Awards to prestiżowy konkurs dla młodych projektantów. Od 2008 roku Joanna Sokołowska-Pronobis, producentka i pomysłodawczyni, zaprasza do grona jurorów osoby związane ze światem mody: projektantów, ikony stylu, dziennikarzy modowych, a także stylistów. Grono jurorów FDA zawsze ma przewodniczącego, który zaprasza zwycięzcę na staż do swojego atelier. W poprzednich edycjach byli to: Georges Chakra, Georges Hobeika, Ricardo Preto, Roberto Musso, Anne Sophie Madsen, Alexanrda Moura i Mauro Gasperi. W 8. edycji FDA przewodniczącym jury był Yaron Minkowski z Izraela.

www.fashiondesignerawards.com.pl