Harmonia Przeciwieństw - Trendy Zima 2010/11

W modowej zimie 2010/2011 nie zostawiono żadnej alternatywy. Nie obowiązują także już żadne reguły, a w każdym razie nie te nadrzędne. Nadszedł wreszcie czas, aby opróżnić szuflady, gdyż po okresie kryzysu przychodzi czas na nowe rozdanie kart. Instynktownie wszyscy przeczuwamy ukrytą tęsknotę za czymś świeżym, istotnym, czymś co chętnie kupimy. Świadome mody kobiety poszukują czegoś co łatwo się nosi, koniecznie jednak musi to być eleganckie, a przede wszystkim indywidualne, tak więc - nie dla każdego. Filozof, św. Tomasz z Akwinu, kiedyś stwierdził: „Odwieczna podstawa całego piękna opiera się o swoistą harmonię przeciwieństw”. Tak właśnie brzmi obecnie głoszona dewiza. Bo właśnie teraz w modzie coraz bardziej szukamy tego, co daje nam równowagę i pozwala być w harmonii z samym sobą.

Anett Rostel
Minx
Rimini & Lubert de Cologn
Unique
Xess & Baba
YaYa

Właściwie uzbrojeni... Projektanci wprowadzają nową formę mody - wyposażenie gwarantujące nam efekt galmour, jednocześnie będące wyzwaniem do kreowania ekscentryzmu, lecz w zgodzie z klasycznymi kolorami, ostrymi geometrycznymi formami i szlachetnymi tkaninami, a przy tym z dużą dozą sexapilu. Wyznacznikami przyszłego stylu zimowego będą takie elementy jak: czarna skóra w kombinacji z bogatymi haftami i naszywanymi pajetami; metalizowane kultowe kurteczki, nawiązujące do modeli dżinsowych oraz dżersejowe sukienki w odcieniach czerwieni i benzyny. Absolutnie niezbędne uzupełniające akcesoria to m.in.: botki na wysokim obcasie, spętanie licznymi łańcuchami.

Czysty relaks... Osoby świadome swojego stylu i podążające za tendencjami mody preferują przytulne otulanie się. Na pierwszym miejscu stoją bezpieczeństwo i dobre samopoczucie. Miękkie wełny i otulające tkaniny dżersejowe tworzą zmysłową sylwetkę, opakowaną w kilka kolejnych warstw. W tej tendencji bawełniane bluzki zestawiane są z trykotowymi kamizelkami, narzutami typu poncho i pelerynami w tonacjach kolorystycznych między pudrem i barwą ciała. Uzupełnienie sylwetki stanowią wąskie legginsy i wełniane trykotowe ogrzewacze na łydki, a także niezbędne dziewiarskie szale i czapki, jak również drewniana biżuteria oraz duże okulary przeciwsłoneczne.

Perfekcja jak na obrazie... Zimowy wieczór jest scenerią dla kobiecych sylwetek pełnych glamour. Pobłyskująco wykończone tkaniny, długie szaty i wysokie kołnierze należą także do tego trendu, tak jak szlachetne materiały i nie narzucająca się elegancja. Innymi charakterystycznymi elementami są: delikatnie zaznaczona linia ramion, bardzo wąskie aksamitne spódnice i mieniące się balonowe spódniczki. Talię podkreślają wąskie paski lub szarfy. Kolorystyka preferuje paletę od czerwieni, przez tonacje niebieskiego, do delikatnego beżu i spranej szarości.

Źródło: cpd Düsseldorf


BUSINESS IMAGE 110 (09.2010)