2011-05-10

Wyjątkowy DAY OFF z Agatą Wojtkiewicz - premiera nowej kolekcji podczas Fashion Week Poland

W sobotę, 7 maja, w ramach czwartej edycji Fashion Week Poland, odbywającej się w stolicy polskiej mody - Łodzi, miał miejsce pokaz najnowszej jesienno-zimowej kolekcji Agaty Wojtkiewicz - DAY OFF. Projektantka zabrała zaproszonych gości w wyjątkową nostalgiczną podróż rowerem wprost do lat 70. To właśnie jednoślad zainspirował ją do stworzenia niepowtarzalnych projektów, na tyle uniwersalnych, że można je założyć zarówno na romantyczną kolację, jak i do biura. A po pracy wsiąść na rower i niespiesznie odjechać w stronę wolności...

Najnowsza kolekcja Agaty Wojtkiewicz, tak jak swobodna podróż rowerem, jest wyjątkowo stylowa. Projektantka oparła ją na estetyce i kolorystyce lat 70. ubiegłego wieku, kiedy to dominowały odcienie cynamonu, koniaku, tabaco oraz ochry, a także szeroka gama ciepłych szarości, uzupełnione intensywnymi zestawieniami kolorystycznymi, np. oranżem i cytryną oraz bordo i miedzią.

- Moja najnowsza kolekcja, DAY OFF, jest intensywna w kolorze, ale prosta i oszczędna w formie. Wykorzystałam w niej różnorodne tkaniny, często dobierane na zasadzie przeciwieństw, z pozoru do siebie niepasujące, a ostatecznie składające się w subtelną, kobiecą całość. Podobnie jak w poprzednich, tak i w tej kolekcji dominuje lekkość i zwiewność - cechy, które kształtują wszystkie moje projekty - powiedziała Agata Wojtkiewicz.

W stylu vintage... W kolekcji Agaty Wojtkiewicz wykorzystane zostały delikatne, jedwabne krepy i szlachetne kaszmiry. Część materiałów pokryta jest metaliczną powłoką, która kontrastuje z przykurzonymi vintage’owymi tkaninami. W kolekcji występują także lekkie, ekologiczne futra, które idealnie komponują się ze zwiewnymi sukniami oraz stanowią doskonałe okrycie, zwłaszcza w chłodniejsze, jesienne dni. Ciekawym elementem są także skórzane wykończenia, które nadają nieco surowości cienkim, sukienkowym żorżetom.

- Pozostaję wierna swojemu stylowi, ale w tym sezonie eksperymentuję także z modą vintage. Motyw przewodni kolekcji - stary, stylowy rower - najlepiej oddaje ducha DAY OFF. Chciałam dzięki niemu przekazać, że moje jesienne propozycje są na tyle użyteczne, iż można je założyć zarówno do pracy, jak i na romantyczną wyprawę za miasto - powiedziała Agata Wojtkiewicz.

W nowej odsłonie strojów Agaty Wojtkiewicz znaleźć można modne sukienki w formie klasycznych koszul oraz wieczorowych trenczy. Wszystko w długości maxi, bądź 3/4. Dodatki i elementy zdobiące kolekcję, takie jak szelki i kołnierzyki, wykonane zostały z delikatnej, naturalnej skóry.

Nie tylko wieczorowe... Agata Wojtkiewicz znana jest z ciekawych propozycji demi couture. W tym sezonie konsekwentnie proponuje swoim klientkom okazjonalne sukienki. Nadaje im jednak lekki i bardziej casualowy charakter. Dlatego nawet w przypadku miękkich, lejących tkanin wykorzystuje graficzne formy - plisy, proste aplikacje i wbudowane w sukienkę dodatki. W takich strojach każdy, zwłaszcza wolny dzień będzie z pewnością wyjątkowy i niezapomniany.

www.agatawojtkiewicz.pl
Foto A. Pabijanek