2011-06-28

Latem ubierz się w kolor - czyli neon dla odważnych

Kiczowate lata 80. czy może indywidualizm w modzie wyrażony kolorem? Współczesna moda reaktywuje kolory wprost z łowickich, pasiastych spódnic. Kanarkowy żółty, trawiasty zielony i intensywna czerwień - wściekłe barwy to królowe letnich stylizacji.

Zmasowany atak koloru... Wiosenne kolekcje projektantów zaskoczyły feerią intensywnych barw. Neonowe kolory były miłą niespodzianką dla wielu kobiet, które lubią otulać się egzotycznymi barwami. Dlatego propozycje Calvina Kleina w postaci długiej do kostek żółtej sukienki lub ultrakrótkiej neonowej kreacji o kroju marynarki od Balanciagi przypadły do gustu wielu fashionistkom.
- Tego lata kolory są wszędzie. Mamy pełną dowolność stylizacji. Możemy ubrać się w niemal fluorescencyjną zieleń od stóp do głów, zostawiając miejsce jedynie na monochromatyczne, proste dodatki - na przykład białe sandały lub torebkę. Kreatorzy i styliści sugerują nam również łączenie klasyczne barwy z detalami stroju: paskiem spódnicy, oprawą okularów przeciwsłonecznych, bransoletką lub neonową bielizną. Latem nieprzerwanie stawiamy na kolor - podczas urlopu, na plaży, w modzie miejskiej i wieczorowej - przekonuje Dorota Sikorska, stylistka Every Nature, marki dla kobiet aktywnych, ceniących indywidualny styl i elegancję.
Na neonowe barwy zdecydowanie postawią właśnie indywidualistki. Według psychologii koloru ostry odcień pomarańczowego, zwanego „tangiem wśród kolorów”, wybierze z pewnością osoba otwarta na nowe wyzwania, jaskrawe żółcienie wytypują panie komunikatywne i ekspansywne w działaniu, zaś intensywna zieleń przeznaczona jest dla wiecznych optymistek.

Every Nature Every Nature Every Nature

Zauważalna elegancja... Dla tych, którzy uważają, że aktualna, kolorowa moda nie ma nic wspólnego z elegancją, mamy dobrą wiadomość. Projektanci przekonują, że w tym sezonie szlachetne od zawsze i ponadczasowe klasyczne barwy możemy zastąpić żółtą, lnianą sukienką lub zielonymi spodniami czy bluzką.
- Części garderoby o intensywnym kolorze, jak różowa lub pomarańczowa marynarka zestawiona z czarnymi spodniami i topem, prezentują się znakomicie. Mogą być idealnym ubiorem dla profesjonalistki na oficjalne spotkanie. Podkreślą znajomość trendów oraz indywidualizm i odwagę sięgania po odważne modowe rozwiązania - mówi stylistka marki Every Nature.
Dobrym akcentem stylizacyjnym jest również letnia, neonowa bluzka, np. w stylu marynarskim, noszona z lnianymi spodniami. Taki wizerunek podkreśli lekkość i sprawi, że będziemy się czuć komfortowo w każdej sytuacji.

Every Nature

- Dzięki modzie rodem z lat 80. mamy przyzwolenie, by czerpać niemal z całej palety najbardziej jaskrawych barw, zastępując nimi kolory niegdyś uznawane za jedyne synonimy elegancji utrzymane w tonacji czerni, szarości oraz stłumionych zieleni i niebieskości. Teraz nawet spódnice inspirowane łowickimi, kolorowymi pasiakami cieszyłyby się dużym zainteresowaniem - dodaje stylistka.

Czekamy więc na takie ludowe motywy zaadaptowane przez współczesną kreatywną modę.