2011-08-16

Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina otwarte!

18 sierpnia otwarta została Hala Kijowska - pierwszy z trzech budynków Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina. To największy tego typu projekt przy wschodniej granicy Unii Europejskiej. Na terenie inwestycji położonej w strefie ruchu bezwizowego, w odległości 2 km od granicy z Ukrainą, na klientów czeka ponad 70 sklepów.

Nowa przestrzeń handlu z Ukrainą
W Hali Kijowskiej, na powierzchni 22.000 m2, znajduje się ponad 70 sklepów, a także lokali usługowych oraz gastronomicznych. Będzie tu wszystko: od kosmetyków i odzieży, poprzez artykuły gospodarstwa domowego i elektronikę, aż po meble. W szerokiej ofercie modowej pojawiły się m.in. takie marki, jak Gatta, Kastor, New Fashion World, Żana, Oksana, Kros, Margot, Patriccio, SiSi Wojciech Urbaniak. Bogato prezentuje się oferta obuwnicza i galanteryjna, a w niej: Kerto, Primastrada, La Bottine. Elektronikę i multimedia oferuje wielkopowierzchniowy elektromarket Domex (590 m2). Z kolei propozycje dla domu znajdziemy w salonie Witek’s (570 m2). Branżę zdrowia i urody reprezentują: drogeria QLU, salon perfumeryjny FM Point oraz apteka Lawenda. Na Klientów czekają też liczne punkty usługowe: kantor wymiany walut, biuro obsługi tax free Global Blue, urządzenia vendingowe i samosprzedajace. Ofertę Hali Kijowskiej na początku września uzupełnią lokale gastronomiczne: kawiarnia Coffe Corner, Restauracja Ukrainska i Food Court.

Największe centrum dystrybucji na wschodniej granicy Unii Europejskiej
W przestronnym kompleksie, o łącznej powierzchni najmu 45.000 m2, powstaną trzy hale: Kijowska, Lwowska i Doniecka, z parkingiem na ponad 2.200 miejsc dla samochodów osobowych, ciężarowych i autokarów.

Atutem inwestycji jest doskonała lokalizacja. Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina powstaje w strefie ruchu bezwizowego: zaledwie 2 km od największego przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej, przy najdłuższej trasie transeuropejskiej E40 - głównym szlaku komunikacyjnym łączącym Europę Zachodnią z Ukrainą. W bezpośredniej strefie zasięgu centrum mieszka ponad dwa miliony ukraińskich i polskich klientów (łącznie z mieszkańcami oddalonego o 80 kilometrów 800-tysięcznego Lwowa). Mają oni zapewniony komfortowy dojazd do Korczowej Doliny dzięki jej korzystnemu położeniu przy węźle komunikacyjnym „Korczowa”, budowanej autostradzie A4 oraz dogodnemu układowi bezpośrednich szlaków przejazdowych. Położenie w strefie ruchu bezwizowego z Ukrainą oznacza, że obywatele Ukrainy przekraczający granicę na podstawie specjalnych zezwoleń (kart) mogą swobodnie dokonywać zakupów w Korczowej Dolinie. Co więcej, jest to także strefa Tax Free. Dzięki temu mieszkańcy Ukrainy mogą pod pewnymi warunkami otrzymać zwrot podatku VAT. Aby im to ułatwić, w Centrum uruchomione zostało biuro Tax Free obsługiwane przez najwyższej rangi specjalistę - Global Blue, firmę, która specjalnie dla Korczowej Doliny opracowała pierwszy w Polsce system wypisywania czeków.

Otwarcie Hali Kijowskiej nastąpiło w czasie polskiego przewodnictwa w Unii Europejskiej. Wybór tego terminu jest nieprzypadkowy, bowiem jednym z priorytetów polskiej prezydencji jest zacieśnienie współpracy pomiędzy Unią a Ukrainą w ramach programu Partnerstwa Wschodniego. - Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina przyczyni się do silnego wzrostu wymiany towarowej między firmami z Unii a podmiotami z Ukrainy oraz innych regionów Europy Wschodniej - mówi Andrzej Rosiński, prezes Zarządu spółki „Korczowa Dolina” i dyrektor generalny inwestycji. - Dzięki uruchomieniu Centrum granica przestaje dzielić, a zaczyna łączyć. Wschodni region Polski i zachodni region Ukrainy, czyli województwo podkarpackie i obwód lwowski, zyskują dodatkowe możliwości rozwijania efektywnej współpracy. Mamy szansę stać się nie tylko prekursorem praktycznych działań w ramach Partnerstwa Wschodniego, ale i wyznaczać jego standardy.

Oprócz aktywizacji handlu po obu stronach granicy, otwarcie Hali Kijowskiej zapewni także mieszkańcom Podkarpacia wiele miejsc pracy. Ponadto firmy, które rozpoczną działalność w Korczowej Dolinie, otrzymają szansę budowy nowych kanałów dystrybucji, zyskując rynki zbytu w Ukrainie.

Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina w liczbach:

  • Powierzchnia całkowita: 70.000 m2
  • Powierzchnia brutto / GBA: 65.500 m2
  • Powierzchnia najmu / GLA: 45.000 m2
  • Powierzchnia jednej hali: 22.000 m2
  • Liczba miejsc parkingowych: 2.226
  • Rozpoczęcie budowy: listopad 2010 r.
  • Otwarcie pierwszej Hali Kijowskiej: sierpień 2011 r.