2012-06-14

Ahoj przygodo! Męskie stylizacje na lato 2012

Wraz z nastaniem naprawdę ciepłych dni mężczyźni, zwłaszcza ci, którzy w ciągu tygodnia pracują w biurze, starają się przynajmniej weekendy spędzać na świeżym powietrzu.

- Ci, którzy mają możliwość wyjechać z miasta i spędzić ten czas na łonie natury, mogą poczuć ducha przygody już na etapie dobierania garderoby - uważa Aneta Powierza, stylistka. - Miłośnicy sportów wodnych mogą zdecydować się, np. na żeglarski wizerunek w stylu vintage. W obrębie tej stylistyki dominują surowe, wręcz szorstkie tkaniny zapewniające funkcjonalność i wygodę. Kolory? Zaczerpnięte z natury - morza, nieba, ziemi. W odzieży dedykowanej podróżnikowi występują motywy marynistyczne, militarne, robocze, przejawiające się w atrakcyjnych elementach - guzikach, suwakach, plakietkach etc. - Wybierając kurtkę, bluzę, sweter, koszulę czy spodnie utrzymane w takim charakterze, mężczyzna może być pewien, że da się poznać jako rasowy odkrywca i podróżnik, otwarty na przygodę - zapewnia stylistka. W takim stylu utrzymane są np. ubrania oferowane przez marki camel active czy Calamar.

camel active
Calamar
Hattric

Jednak nie wszyscy panowie preferują ekstremalne doznania i mega aktywne spędzanie wolnego czasu. Są i tacy, którzy wolą spacery po skąpanym w słońcu deptaku letniego kurortu. - Taki styl życia wymaga zupełnie innej garderoby, utrzymanej w miejskiej, sportowej elegancji - tłumaczy stylistka. Tkaniny? Szlachetne, nowoczesne, techniczne. Wykończenia? Hafty, lamówki, nadruki, pikowania, kontrastowe podszewki... Paleta barw obejmuje tu wyrafinowane pastele i, obowiązkowe latem, kolory ziemi. Panowie do wyboru mają modne kurtki, płaszcze, marynarki oraz spodnie, a na dodatek - paski, szaliki i czapki (te ostatnie na wypadek pogody w kratkę). Tu doskonale ze swoją letnią kolekcją trafiła marka Hattric, oferująca garderobę utrzymaną w stylu smart casual.

Uzupełnieniem letniego wizerunku mężczyzny powinny być skórzane akcesoria - W kieszeni spodni utrzymanych w trendzie powinna znaleźć się równie modna portmonetka lub portfel, etui na karty kredytowe albo klucze - wylicza stylistka. Mogą być to bardzo eleganckie akcesoria skórzane proponowane przez markę Krenig. Kontrolowany luz i niewymuszona elegancja, czy to na turystycznym szlaku czy nadmorskim deptaku, to czynniki gwarantujące komfort i dobry nastrój.

Hattric
Krenig

Więcej informacji o kolekcjach marki Krenig znajduje się na stronie www.krenig.pl
Informacje odnośnie marek camel active, Calamar i Hattric znajdują się na www.le-mac.pl