2012-08-27

Lectra wyznacza nowe granice w innowacjach

Lectra, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych rozwiązań technologicznych dla gałęzi przemysłu wykorzystujących materiały miękkie - tekstylia, skórę, tkaniny techniczne i materiały kompozytowe - ogłasza wprowadzenie na rynek nowej linii katerów do tkanin - Vector®. Poprzednia generacja katerów Vector, uznawana przez światowych specjalistów za najbardziej efektywne rozwiązanie na rynku, ukazała się w lutym 2007 roku i do dziś nie ma sobie równych. Pozwoliła firmie Lectra zwiększyć swój udział rynkowy na wszystkich obszarach działalności i umocniła ją na pozycji lidera w branży odzieżowej i samochodowej.

Nowa generacja katerów Vector: niepowtarzalna wydajność i wyjątkowa jakość rozkroju.
- Zwiększenie wartości oferty, dotrzymywanie bardzo rygorystycznych terminów realizacji, dostarczanie stałej, doskonałej jakości przy maksymalnie zoptymalizowanych kosztach oraz doskonała elastyczność procesu produkcyjnego - są to wyzwania, którym Klienci muszą sprostać w swojej codziennej pracy. Wyjątkowe funkcje zaimplementowane w nowych katerach Vector pozwoliły stworzyć kompleksowe, zintegrowane i unikalne rozwiązanie, które pozwoli naszym klientom zoptymalizować oraz lepiej kontrolować produkcję, co w efekcie zwiększy ich konkurencyjność i rentowność - mówi Daniel Harari, CEO firmy Lectra.

Najnowsza krojownia, oparta na efektywności i inteligencji katera Vector, to połączenie softwaru o wysokiej wartości dodanej, zaawansowanych technologicznie urządzeń oraz wiedzy eksperckiej zgromadzonej przez Lectrę na przestrzeni prawie 40 lat.
- Vector, jako kluczowy element krojowni, pozwala wejść na nowy poziom wydajności i oszczędności materiału. Technologia wbudowana w serce systemu, stale wspierana przez zespół specjalistów z naszych pięciu Centrów Telefonicznego Wsparcia, zapewnia bezkonkurencyjną ciągłość pracy - mówi Bernard Crönert, Dyrektor Marketingu Produkcyjnego firmy Lectra.

Narzędzia zapobiegające błędom upraszczają i przyspieszają proces produkcji każdej nowej linii produktowej. Nowy ergonomiczny, intuicyjny, wizualny interfejs pozwala stale monitorować i kontrolować każdy etap procesu produkcji, informując o ewentualnych zagrożeniach. 120 czujników monitoruje ruchy głowicy w trakcie pracy w celu optymalizacji cięcia w czasie rzeczywistym i zmniejszenia zużycia materiału. Informowanie o możliwości wystąpienia problemu i związana z tym konserwacja zapobiegawcza pozwala zapewnić ciągłość produkcji.

Doświadczenie zdobyte podczas codziennej współpracy z tysiącami klientów.
Wieloletnia współpraca Lectry z klientami - oparta na potencjale innowacyjnym, niezawodności rozwiązań oraz rozwoju kompetencji - przyczyniła się do znacznej optymalizacji zasobów produkcyjnych.
- Pracując z nowym katerem Vector szybko zauważyliśmy korzyści. Rozwiązanie firmy Lectra ułatwia nam osiąganie założeń w zakresie jakości i terminów realizacji - mówi Claudia Trifan, Szef Produkcji w firmie Pandora, produkującej żakiety dla czołowych europejskich marek. - Wybraliśmy Lectrę ze względu na jej unikalne rozwiązania i doskonałe wsparcie. Nowy Vector pozwala nam poprawić jakość i zwiększyć elastyczność, przy tym ma krótszy czas wdrożenia.

Najnowsze osiągnięcia, w zakresie oprogramowania i oferty serwisowej, zawarte w nowej generacji katerów Vector wprowadzają nowe standardy wydajności i niezawodności. Pozwalają kontrolować efektywność krojowni firmom z różnych branż: odzieżowej, samochodowej, meblarskiej i aeronautycznej.

www.lectra.com

„® Vector” jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Lectra