2013-01-22

MODERNIZM JAKO TREND W MODZIE
Targi THE GALLERY prezentują najnowsze trendy na sezon jesień/zima 2013/14

Umacniać się będzie innowacyjny look w stylu modernizmu, który jako tendencja zarysował się już latem 2013 roku. Nowe wymiary, dla czystości stylu i minimalizmu, zostały częściowo przeniesione i wdrożone jako klasyczne elementy puryzmu z lat 90., a równocześnie na przeciwległym biegunie rozszerza się wpływ ekscentrycznego maksymalizmu, co w konsekwencji pozostawi spore otwarte pole dla indywidualizmu i zastosowania charakterystycznych elementów. Projektanci kierują się poza tym w stronę innowacyjnych technologii w tkaninach i w tworzywach. Z zamiłowaniem stosują także wyróżniające się detale, dające perfekcyjne uzupełnienie całości sylwetki. Moda coraz bardziej postrzegana jest jako gatunek sztuki i jako taka staje się trwałym elementem kultury. Jest tu także szerokie pole dla współgrających ze sobą innowacji, zarówno w kolorach i drukach, jak i w technologiach - moda opowiada więc także o historii współczesnego modernizmu.

Na przyszły sezon jesień/zima 2013/14 zaznaczają się 3 główne tendencje

CZAS I PRZYSZŁOŚĆ... Nowa tendencja minimalizowania jest wyrazista i bezkompromisowa. Najwyższym przykazaniem dla tego trendu jest jakość; oko koncentruje się natomiast na kobiecym pięknie i na sylwetce. Całość robi trochę klasyczne wrażenie, choć sylwetka jest nowoczesna i jak najbardziej współczesna. Rzeźbiarskiej precyzji i awangardowym krojom towarzyszą wyszukanie materiały, tworząc nowoczesne zestawy. Kolory to gama od ostrych kontrastów do pasteli, często w oprawie czerni. Czarny jest także dodającym wdzięku idealnym akcentem.
BLASK I GLAMOUR... Elementy trendu grunge z lat 90. mieszają się w tym stylu z mroczną mistyką, którą podkreślają czarne skóry i atłasy bogato zdobione w motywy brokatowe. Płaszcze i kurtki w tej tendencji mają oczywiście również luksusowe kroje, a styl kobiecej bohemy skontrastowany jest z ostro podkreślonymi konturami. Sylwetki w tej tendencji są częściowo bardzo przerysowane objętością, choć także często łączone są z chłodnym i nawet chropowatym stylem, tworząc bardzo kobiecą i uwodzicielską całość.
OGIEŃ I PŁOMIENIE... W tym futurystycznym trendzie postęp i high-tech wyrażane są w odrealnionych sylwetkach, których inspiracje wywodzą się z nowych i innowacyjnych materiałów. Projektanci wybierają w tym trendzie asymetryczne i dekonstrukcyjne kroje, a paleta kolorystyczna obejmuje wszystkie odcienie metalizowane - przechodząc do bieli, przez „kwasowe” barwy pomarańczy i żółtej cytryny, aż do intensywnego granatu oraz irydowanych kolorów tęczy. Ważnym detalem tego stylu są graficzne nadruki, a sylwetki wyrażają siłę i energię.

Alexander Radermacher - Fashion Director Igedo Company

www.THE-GALLERY-DUESSELDORF.com / www.THE-GALLERY-BERLIN.com

kontakt w Polsce: Krystyna Sławska - tel. (+48) 606 702 714, e-mail: kslawska@kig.pl