2013-02-28

Zimowy styl wiosennej edycji Targów Mody Poznań

Wiosenna edycja Targów Mody Poznań odbyła się pod znakiem opadów śniegu i zimowej aury. Nie stanęło to jednak na przeszkodzie osobom związanym z branżą mody oraz jej pasjonatom w odwiedzeniu ekspozycji i wzięciu udziału w wydarzeniach zaplanowanych na trzy targowe dni.

Wystawa po raz kolejny zlokalizowana była w kompleksie czterech połączonych ze sobą pawilonów, a na wybieg regularnie wychodziły modelki prezentujące najnowsze kolekcje wystawców oraz autorskie wzory polskich projektantów. Swoją ofertę zaprezentowało ponad 464 firmy i marki z 17 krajów - Włoch, Niemiec, Turcji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Portugalii, Grecji, USA, Portugalii, Chin, Francji, Egiptu, Pakistanu, Holandii, Indii, Serbii, Litwy i Polski. Ekspozycja składała się z czterech wystaw: NEXT SEASON - Salon Odzieży i Dodatków (jesień-zima 2013/14), FAST FASHION - Salon Odzieży i Dodatków (wiosna-lato 2013), BTS - Salon Obuwia i Galanterii Skórzanej oraz TEX-STYLE - Salon Komponentów dla Przemysłu Odzieżowego. Targi odwiedziło 5538 przedstawicieli branż odzieżowej i skórzanej.

SCENA DLA UTALENTOWANYCH... Dużą porcję emocji gościom Wieczoru Branżowego dostarczył pokaz Anny Korytowskiej, stanowiący zapowiedź jej najnowszej kolekcji w wysmakowanej aranżacji. Modelki - ubrane głównie w powłóczyste jedwabie w ulubionych przez projektantkę neutralnych barwach, wśród których przeważały czerń, biel i odcienie szarości - w statycznych pozach, oświetlone punktowym światłem prezentowały piękne suknie, spodnie, tuniki i płaszcze, co w połączeniu z industrialnym tłem architektonicznych elementów Iglicy, w której odbywał się event, dawało efekt dramatyzmu stanowiącego zamierzony kontrast dla prezentowanych wzorów.
Na wysokim poziomie stały także pokazy towarzyszące uroczystej Gali Nagród. Na wybiegu zlokalizowanym w Alei Lipowej, w ramach projektu FUTURE - MŁODZI PROJEKTANCI, którego kuratorem była Ilona Kanclerz zaprezentowane zostały projekty Anny Szejbakowskiej, Eleny Sidorkiewicz, Ady Wasylczuk, Karoroliny Gurgul, Agnieszki Tokarz -Iwanek, Małgorzaty Szewczyk, Aliny Filimoniuk, Doroty Kowalczyk, Elizy Borkowskiej, Anety Knap, Katarzyny Miciak, Krystyny Ewy Wyspiańskiej, Katarzyny Karolak, Joanny Roczkowskiej oraz Olgi Pokrywki. Goście, którzy przybyli na Galę Nagród mogli zobaczyć także prezentacje kolekcji Olgi Pollak-Olchy oraz Katarzyny Szymańskiej. Młodzi projektanci prezentowali swoje wizje mody również w showroomach zlokalizowanych w pawilonie 7.
- Jednym z naszych celów jest podkreślenie roli projektanta w procesie twórczym, jakim jest powstawanie nowej kolekcji - mówi dyrektor Targów Mody Poznań, Edyta Bonin-Kanikowska. - Od jakości projektów, doboru materiałów, wzorów i kolorów zależy w znacznej mierze popularność marki, dlatego promujemy utalentowanych młodych ludzi i tworzymy dla nich optymalne warunki do nawiązywania kontaktów z producentami, czyli ich potencjalnymi zleceniodawcami.

EKSPERCI DZIELĄ SIĘ WIEDZĄ... W świecie zmieniających się trendów, wiedza jest elementem niezbędnym do tego, by iść do przodu i by w pewnym momencie nie zostać w tyle za konkurencją. Nasz dzisiejszy świat w każdym swoim przejawie pędzi do przodu, więc stale musimy uaktualniać informacje o mechanizmach nim rządzących. Ta właśnie wiedza daje nam bowiem motywację i inspirację do poszukiwań i do aktywnego działania, do przejmowania steru we własne ręce. Na Targach Mody Poznań wystawcy i zwiedzający tradycyjnie mogli skorzystać z doświadczenia i wiedzy ekspertów, którzy dzielili się nimi podczas seminariów i prelekcji odbywających się pierwszego i drugiego dnia targów. Wykłady na temat marketingu, technik sprzedaży i mediów społecznościowych tradycyjnie zgromadziły szeroką publiczność w specjalnej przestrzeni Speakers’ Corner.

DOSKONAŁOŚĆ NAGRODZONA... 19 lutego o godzinie 16:30 odbyła się uroczysta Gala Nagród, podczas której wręczone zostały jedne z najbardziej rozpoznawalnych nagród polskiego biznesu - Złote Medale MTP. Otrzymały je produkty charakteryzujące się innowacyjnymi rozwiązaniami i najwyższą jakością. Statuetki wręczyli: prof. dr hab. Irmina Aksamitowska, Zbigniew Karbarz oraz Wiceprezes Międzynarodowych Targów Poznańskich - Tomasz Kobierski.

Laureaci Złotych Medali MTP TARGÓW MODY POZNAŃ 19-21.02.2013
- Kolekcja toreb DESTINY - GOSHICO, Radom
- Figi damskie UNICO - COTONELLA S.P.A., Włochy / zgłaszający: SATIMO, Kraków
- Koszulka nocna damska z kolekcji VISTI - MEVA FASHION, Biłgoraj
- Kolekcja VENUS - BOCA, Radom
- Awangardowa kolekcja kreacji i toreb LEMONIADA - Zespół Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług, Radom
- Skrzynka PUCYBUT duża COCCINE - DAKOMA, Wiązowna
- Obuwie dziecięce wz. 13-112 - REN BUT, Warszawa
- Klapki damskie wzór 582 - ŁUKBUT, Łuków
- Skóra owcza obuwiowa typu SAVAS, odzieżowa typu EVI - GARBARNIA NADARZYN
- Glan KMM wzór 020 s/Ugier N - KMM PLUS, Jedlińsk
- Portfel damski z kryształkami Swarovskiego CV 240 - Zakład Galanterii Skórzanej STEFANIA, Kalisz

Z nagrodzonymi produktami goście targów mogli zapoznać się nie tylko na stoiskach firm, ale także w Strefie Mistrzów, gdzie za pomocą ekranów dotykowych można było oddawać głosy na najbardziej odpowiadający konsumentom produkt, przyznając tym samym Złoty Medal „Wybór Konsumentów”. Głosowanie kontynuowane jest na stronie internetowej www.targimodypoznan.pl i potrwa do 21 marca.

Podczas Gali Nagród wręczono również Fashion Website Awards dla najlepszych sklepów internetowych. Nagrodę główną zdobyła strona Goshico.com, drugie miejsce zajęła witryna Recman.pl, a  trzecie Henrilloyd.com.pl. Wręczone zostały także Złote Obcasy, które w kategorii Dystrybutor Komponentów Roku 2013 otrzymała firma POL-SKÓR, zaś w kategorii Producent Obuwia Roku 2013 firma REN BUT.

NASTĘPNA EDYCJA JUŻ WE WRZEŚNIU!
- Każda edycja Targów Mody Poznań jest dla nas doświadczeniem, z którego staramy się wyciągać wnioski na przyszłość - mówi dyrektor Targów Mody Poznań, Edyta Bonin-Kanikowska. - Wraz z Państwem doświadczamy zmian zachodzących w branży mody i staramy się na nie odpowiedzieć w sposób jak najpełniejszy. Dlatego już teraz rozpoczynamy pracę nad kolejną edycją, na którą serdecznie Państwa zapraszamy!

Kolejna edycja Targów Mody Poznań odbędzie się w dniach 3-5 września 2013 r. i składać się będzie z 3 ekspozycji tematycznych: NEXT SEASON - Salon Odzieży i Dodatków (wiosna-lato 2014), FAST FASHION - Salon Odzieży i Dodatków (jesień-zima 2013/14) oraz BTS Salon Obuwia i Galanterii Skórzanej.

KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO FILMU Z TARGÓW MODY POZNAŃ