2013-05-11

Texprocess 2013 - Frankfurt

Texprocess - Międzynarodowe Targi Maszyn i Urządzeń dla Przemysłu Tekstylnego otworzą się po raz drugi we Frankfurcie nad Menem w dniach 10-13 czerwca 2013 r. Światowi liderzy rynku zaprezentują tu najnowsze technologie i zaawansowane rozwiązania służące ochronie środowiska, wydajności energetycznej i automatyzacji. Texprocess odbywa się równocześnie z Międzynarodowymi Targami Tekstyliów Technicznych i Włóknin - Techtextil, które rozpoczną się o jeden dzień później. Rozległe spektrum produktów i usług obecnych na targach Texprocess sięga od przygotowań, etapu projektowania i tworzenia wzoru, poprzez szycie, haft, tkanie i łączenie, aż po wykańczanie, logistykę i IT. Wspólnie z Techtextil targi reprezentują asortyment, obejmujący ogromną część procesu produkcji tekstylnej. Połączenie tych dwóch wystaw zwraca uwagę na fakt, że tekstylia są używane - a więc i produkowane - w coraz szerszych dziedzinach.

Na Texprocess międzynarodowi wytwórcy zaprezentują najnowsze technologie. Do tej pory zarejestrowały się liczne firmy, takie jak Amann, Assyst, Brother, Coats, Dürkopp Adler, Expert Systemtechnik, Ferd. Schmetz, FK Group, Gerber Technologies, Gütermann, Human Solutions, Hornung Indupress, Kaiser Lutra Textilmaschinen, Kansai, KSL, Lectra, Juki, Macpi, Madeira, Martin Group, Morgan Tecnica, Sunstar, Topcut-Bullmer, Veit, Vibemac, X’ian Typical oraz ZSK. Na targach nie zabraknie także polskiego akcentu, zgłosili się już: ALLCOMP POLSKA, CONTEC, IMPALL, HILLOB, SEMACO, JUKI CENTRAL EUROPE, STRIMA. Natomiast w ramach platformy kontraktacji „Source it!” wystawią się: WIP WAŁBRZYCH, STUDIO KAMELEON, ELEGANT MAN oraz Stowarzyszenie Mody LEWIATAN.

Jednym z najważniejszych tematów na targach Texprocess będą rozwiązania IT. W hali 4.0 wystawcy zaprezentują szeroką gamę aplikacji, które nie tylko wspierają produkcję i handel, ale też optymalizują i przyspieszają te procesy. W centrum uwagi znajdują się symulacje 3-D, wykorzystywane w rożnych dziedzinach - od projektowania i wykrajania po marketing. IT@Texprocess, Skuteczne Rozwiązania Informatyczne dla Rynku Mody - to miejsce w którym producenci oprogramowania spotykają się z użytkownikami.

„Source it” to na targach Texprocess ważna usługa dla branży odzieżowej. Integracja platformy kontraktacyjnej z targami technologicznymi jest zjawiskiem unikalnym i przynosi wiele dodatkowych korzyści markom odzieżowym i producentom kontraktowym. W obszarze zaopatrzenia, pośrodku Hali 5.0, gdzie pawilony narodowe oraz firmy produkcyjne prezentują swoją wiedzę i oferują wgląd w warunki produkcji w swoich krajach, znajdą się główni dostawcy z krajów całego świata. Wymiana kontaktów w strefie zaopatrzenia daje szansę nawiązania nowych relacji biznesowych. Narzędziem komunikacji podczas przygotowań do targów jest system zaopatrzenia i-tex, platforma biznesowa działająca on-line na długo przed otwarciem Texprocess.

Techprocess oraz Techtextil odbędą się w dniach 11-13 czerwca 2013 r. Łącznie około 1.200 wystawców z 50 państw i około 25.000 gości z 96 krajów stworzy tu największą na świecie platformę marketingowo-zaopatrzeniową dla użytkowników i producentów tekstyliów. Prezentowane produkty obejmować będą niemal nieograniczony zakres zastosowań: dla budownictwa (Buildtech), sportu i odzieży zewnętrznej (Sporttech, Clothtech), tekstyliów medycznych (Medtech), tkanin samochodowych i kosmicznych (Mobiltech) oraz technologii opakowań (Packtech). Targom towarzyszyć będą sympozja, konkursy, nagrody za innowacje, co stanowić będzie dodatkową wartość dla zwiedzających i wystawców.

Targi Frankfurt - Przedstawicielstwo w Polsce organizuje wspólny wyjazd na targi, zarówno samolotem, jak i autokarem.
Kontakt: tel. 22 49 43 200 Info@poland.messefrankfurt.com, www.targifrankfurt.pl