2013-07-30

Światowe trendy w modzie zagoszczą w Poznaniu

Przedstawiciele branży mody z całego świata zawitają na Targi Mody Poznań już 3 września 2013 r. Przez trzy dni intensywnych spotkań zaprezentują się firmy i marki z 16. krajów oraz młodzi projektanci uczestniczący w projekcie YOUNG FASHION FOR SALE.

Reprezentanci wszystkich sektorów branży mody już od kilku miesięcy przygotowują się do przyjazdu na Targi Mody Poznań, aby wyróżnić swoją ofertę wśród blisko 400 firm i marek z różnych stron świata. Zwiedzający będą mogli zapoznać się m.in. z markami z Włoch, Niemiec, Hiszpanii, Brazylii, Holandii, Grecji, Portugalii, Serbii czy Bułgarii.

Nie tylko odzież i obuwie
Ekspozycja Targów Mody Poznań będzie się składać z trzech salonów branżowych: Salonu Odzieży, Bielizny i Dodatków NEXT SEASON, który obejmuje kolekcje na przyszłe sezony; Salonu FAST FASHION przeznaczonego do wzbogacenia oferty handlowców o najnowszą kolekcję jesień-zima oraz Salonu Obuwia i Galanterii Skórzanej BTS. Tym razem salony odzieży i dodatków zostaną zlokalizowane w pawilonie nr 5, a ekspozycje przedstawicieli obuwia znajdą się w hali wystawienniczej 5A.

Młodzi projektanci górą
Na ekspozycjach pojawią się kolekcje dużych i znanych marek, produkty rozwijających się firm o ugruntowanej pozycji na rynku oraz projekty początkujących brandów, które doskonale odpowiadają na bieżące zapotrzebowanie rynku. Wśród wystawców pojawią się również franczyzodawcy umożliwiający rozpoczęcie własnego biznesu osobom spoza branży. Swoją obecność na targach mocno zaznaczą także młodzi projektanci. Zalety z obecności na wydarzeniach targowych dostrzega dr hab. Anna Regimowicz-Korytkowska, projektantka i wykładowca w Pracowni Projektowania Ubioru i Scenografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu: - Uczestniczący w targach absolwenci mają możliwość konfrontacji swoich prac z innymi projektantami czy firmami odzieżowymi działającymi już od bardzo dawna. Poprzez kontakt z ludźmi „z branży” nawiązują współpracę nieraz na bardzo różnych polach. Myślę, że obecnie dla młodych ludzi ważne jest bycie na targach, ale również i po targach, czyli relacje z pokazów, tak aby prezentowane kolekcje dotarły do jak największej grupy ludzi, aby zostać zauważonym.

Podobnego zdania są organizatorzy Targów Mody Poznań, którzy podczas jesiennej edycji szczególną wagę przykładają właśnie do promocji młodych i zdolnych projektantów: - Rosnący poziom prac młodych adeptów mody przekonał nas do podjęcia decyzji o poszerzeniu oferty skierowanej do osób rozpoczynających karierę zawodową. Efektem naszych działań jest nowy projekt YOUNG FASHION FOR SALE, podczas którego młodzi projektanci zaprezentują swoje kolekcje na stoiskach i wybiegu. Celem przedsięwzięcia jest pomoc w nawiązaniu kontaktów biznesowych poprzez intensywną promocję młodych marek i nowych nazwisk wśród producentów i handlowców z polski i zagranicy - wyjaśnia Edyta Bonin-Kanikowska, dyrektor Targów Mody Poznań.

Podczas dwóch pierwszych dni targów zwiedzający będą mogli uczestniczyć w darmowych prelekcjach i seminariach, które zostaną przeprowadzone przez ekspertów cenionych w branży. Poruszana tematyka będzie dotyczyć m.in. e-marketingu, nowoczesnych technik sprzedaży wpływających na zwiększenie sprzedaży czy koordynacji działań PR na zagranicznych rynkach. Wykłady dla wszystkich zainteresowanych zostaną zorganizowane w Speakers’ Corner, tuż przy wejściu do pawilonu 5.

Nagrody i zabawa
Drugiego dnia targów (4 września) odbędzie się Gala Nagród Targów Mody Poznań. Innowacyjne i wysokiej jakości produkty zostaną wyróżnione Złotymi Medalami MTP - nagrodami, które są rozpoznawane w kraju i poza jego granicami. Podczas uroczystości zostaną wręczone również nagrody w ramach konkursu na najlepszą stronę mody 2013 - Fashion Website Awards. Istotnym punktem programu jest także Wieczór Branżowy - uroczysty bankiet sprzyjający integracji branży i prowadzeniu rozmów biznesowych w mniej formalnej atmosferze.

>> Szczegółowy program wydarzeń <<
>> Galeria zdjęć do pobrania <<
>> Informacje o projekcie YOUNG FASHION FOR SALE <<
>> FILM Z TARGÓW MODY POZNAŃ <<

www.targimodypoznan.pl
www.facebook.com/Targi.Mody.Poznan