2014-01-27

DIGEL - kolekcja Wiosna / Lato 2014

Główna kolekcja Digel, oprócz pełnej gamy odzieży ready-to wear, obejmuje także szeroką gamę odzieży casual. W znacznej części kolekcji znalazła wyraz koncepcja oferowania kompletnych strojów. Zdecydowane zdystansowanie się od bardziej młodzieńczej linii MOVE pozwoliło stworzyć całkowicie samodzielną kolekcję, której wyznacznikiem jest modna różnorodność w dwóch tonacjach kolorystycznych. W propozycjach na wiosnę i lato 2014 postawiono na wyraźnie odróżniające się tonacje kolorystyczne. Kolekcja KEY WEST zdominowana jest przez jasny kolor morski, natomiast CUBA CAFÉ bazuje na wysokogatunkowych tkaninach w miejskich odcieniach darkness.

KEY WEST
CUBA CAFÉ

TONACJE KOLORYSTYCZNE
KEY WEST. Kluczem jest tu jasny kolor. Dla tej linii intensywność i gra kontrastów są sprawą zasadniczą. Podstawę kolorystyczną tworzą morskie barwy wprowadzone jako spójny ciąg mocnych, jaskrawoniebieskich tonów, tj. jasnoniebieski, Pacific Blue, morski i granatowy. Połączono je ze złamaną bielą i jasnoczerwonym. W przypadku niektórych elementów kolekcji rolę akcentu kolorystycznego pełni kolor żółty. Kolorystykę tę, zainspirowaną intensywna grą barw ze świata żagli i czystymi, geometrycznymi kontrastami kolorystycznymi uzupełniono morskimi detalami.

CUBA CAFÉ. Tonacja kolorystyczna, w której istotną rolę odgrywają naturalne cienie i ciemne barwy lata. Ciemne, połyskliwe kolory, takie jak lśniąca i paprykowa czerwień, mieszają się tu z naturalnymi odcieniami brązu i zieleni - kawa turecka, miedziany brąz, kolory piasku i cementu, aż po oliwkowe i tropikalne zielenie. Do tworzenia akcentów używane są atramentowe błękity i indygo. Wszystko tu kręci się wokół gry jedwabistych, ciemnych odcieni oraz idei miejskiej dżungli.

GARNITURY. Utrzymuje się trend na obciśle skrojone ubrania z nowoczesnymi, krótkimi marynarkami i wąskimi spodniami, ale zachowano też linie o klasycznych krojach. Szczególnie modnymi akcentami są klapy, kołnierze i krawędziowo stebnowane kieszenie z patkami, które czasem pojawiają się w kontrastowych kolorach. Szczególną uwagę przywiązuje się do dobrania lekko kontrastujących rogowych guzików - zarówno spośród wysokojakościowych imitacji, jak też i tych wykonanych z prawdziwego rogu. Guziki rękawów lekko nachodzą na siebie (kissing buttons). Podszewki i obszycia garniturów są w kolorach kontrastujących, ale zawsze zgodnych z główną linią kolorystyczną. Dominuje czysta wełna (głównie Super 100s, aż po Super 140s), ale wprowadzane są też mieszanki z moherem i jedwabiem. Kluczową rolę pełnią letnie odcienie beżu, które stanowią uzupełnienie szerokiej gamy odcieni niebieskiego i zielonego. Wprowadzono również nowe kolory, takie jak brąz i zielony.

KEY WEST

MARYNARKI. Uwaga skupia się na odczuciach wygody i lekkości. Krój jest luźny, nieograniczający ruchów, co ma zapewnić użytkownikowi komfort i swobodę. Marynarki są lżejsze, podbicie cieńsze, w ramionach bardziej zaokrąglone. Warstwy wewnętrzne są niekiedy całkowicie wyeliminowane. Niepełne podszewkowanie jest bardzo ważne w okresie letnim. Marynarkę ożywia wachlarz starannie dobranych szczegółów - kolorowa podszewka, barwne oblamowania, kontrastujące obszycia dziurek na guziki, dekoracyjne ściegi, jak również rozwiązania w podszyciu kołnierzyków zapewniają kolekcji różnorodność. Kolejnymi przyciągającymi uwagę elementami są aplikacje w postaci kwiatków i obciągnięte materiałem guziki - kolorystycznie dopasowane do koszuli. Gama fasonów marynarek rozciąga się od tkanin o lekkiej strukturze wzorów, aż po kratę, gingham i duży, klasyczny tartan. W kolekcji marynarek ważnymi materiałami są te o dynamicznej fakturze, tkaniny pomarszczone (seersucker), a w szczególności dzianiny i tkaniny dzianinopodobne.

Marynarka sportowa nabiera charakteru dzięki procesowi spierania i mieszkowym kieszeniom. Jej sportowy design podkreślają również miękkie wykończenie i niepełne podszewkowanie. Stosuje się wiele różnych wzorów - od całkiem gładkiej faktury, aż po kratkę i paski. Wśród tkanin bawełnianych prym wiodą oxford i materiały rozciągliwe cotton/stretch. Żywe i bogate w detale wykończenie jest ważne także w przypadku marynarki codziennego użytku; każda sztuka przyzdabiana jest znaczkiem w postaci kwiatka wykonanego z wielokolorowej rypsowej wstążki. Marynarki utrzymane są w tonacji świeżego błękitu, od mocnego granatu po letni bladoniebieski, ale sięgnięto też po szeroką gamę odcieni beżu i brązu. Częściej niż dotąd pojawia się rdza i odcienie czerwieni, a czasem także zieleń.

SPODNIE. Chinos i dżinsy są ważne także w sezonie wiosna / lato. Kluczowe znaczenie mają szczupłe i proste fasony uszyte z lekkich tkanin i delikatnie sprane. Spodnie wymagają dokładnego wykończenia, co sprawia, że jeśli chodzi o wewnętrzną część spodni, talię bądź podszewkowanie kieszeni stosuje się wiele różnych rozwiązań. Często strona wewnętrzna spodni jest kolorowa i kontrastowa. Wśród kolorów znajdziemy bardzo szeroką gamę naturalnych tonów, tj. cement, beż czy biel - począwszy od pasteli po intensywne kolory, jak żółty, czerwony, błękit Morza Aralskiego i zielony. Spodnie typu denim wytwarzane są z lekkich tkanin i pojawiają się w wachlarzu kolorów od ciemnoniebieskiego, aż po wypłowiałą fakturę używanego denimu.

www.digel.pl

CUBA CAFÉ