2014-05-12

Jubileuszowa kolekcja ARYTON - Jesień-Zima 2014/15

Kolekcja jesień-zima 2014/15 jest dla marki ARYTON szczególna, ponieważ łączy się z jubileuszem ćwierćwiecza firmy. Przez ostatnie 25 lat marka krystalizowała swoją osobowość obserwując bieżącą modę i czerpiąc z niej klasyczne, ponadczasowe rozwiązania, z zachowaniem najwyższej jakości tkanin i wykonania. ARYTON jako dojrzała marka sięga do kultowych fasonów i najbardziej szlachetnych materiałów, ale jak to 25-latka zadziornie stylizuje kolekcje, aby uzyskać efekt modowej rebelii.

Kolekcja jesień-zima 2014/15 jest efektem synergii wysokiego krawiectwa, nowoczesnych konstrukcji i wyszukanych tkanin. Inspiracje są sporadyczne i luźno rozsypane - japońskie rękawy, gotyckie suknie, brytyjski trencz, secesyjne kołnierze, rockowe futra... Wszystko klamrą spina charakter zbuntowanej dziewczyny z dobrego domu, a całości dopełniają niepokojący makijaż, wymyślne uczesanie i zastosowane akcesoria.

Poniżej prezentujemy niektóre sylwetki zaprezentowane 10 maja 2014 r. podczas (również jubileuszowej) X edycji FashionPhilosophy Fashion Week Poland w Łodzi.

Suknia uszyta z dwuwarstwowego, bardzo grubego jedwabiu. Tkanina ta, z uwagi na pracochłonność i koszt, dedykowana jest modelom Haute Couture. Dzięki zastosowanej innowacyjnej technologii, kojarzony z delikatnością jedwab uzyskał papierowy chwyt. Dzięki sklejeniu specjalnym klejem dwóch warstw jedwabiu, wierzch sukni jest amarantowy, a spód czarny. Góra sukni bardzo dopasowana, rękawy wąskie z delikatnym poszerzeniem u dołu. Dół sukni mocno rozkloszowany z portfelowym pęknięciem. Tył wydłużony, układający się w tren. Plecy - w opozycji do masywności modelu - odkryte.

Biały płaszcz wykonany z bawełny z domieszką jedwabiu. Dwuwarstwowa tkanina została wykończona mereżką, ukazując czarny rewers tylko na stójce, patkach, kołnierzu oraz jako lampas.

Top wykonany z tkaniny jedwabnej. Od dekoltu przez środek przodu, następnie dołem do boku wszyte zostały dwie falbany w kształcie koła. Powyżej talii przez przerwę między falbaną a topem przełożony został sztywny pasek z klamrą. Spodnie z podniesionym stanem z jedwabiu i bawełny.

Klasyczny trencz z turkusowej, lakierowanej, celowo pogniecionej skóry. Ciężkie, duże tytanowe zamki wszyte w rękawy.
Kurtka ramoneska uszyta z wyjątkowej, trójwarstwowej tkaniny o żakardowym splocie. Istotnym elementem projektu jest metal - duże, przerysowane tytanowe zamki, przedłużona stójka zapinana na tytanową napę, tytanowe klamry na dole. Forma wzbogacona skórzanymi wypustkami oraz pomarańczowymi stębnówkami. Spódnica z podniesionym stanem z paskiem z tej samej tkaniny. Falbana, widoczna w pełni z przodu, delikatnie zanika z tyłu spódnicy.
Długa suknia z dekoltem odsłaniającym ramiona, uszyta z bardzo delikatnego jedwabiu. Tkanina zadrukowana jest w autorski wzór pantery, stworzony z przetworzonego piktogramu marki.

www.aryton.pl