2014-05-12

Lectra rozszerza ofertę systemów Versalis® do cięcia skóry

Dzięki znacznym nakładom na badania i rozwój oraz bliskiej współpracy z klientami, Lectra wprowadza na rynek przełomowe rozwiązanie.

Lectra - światowy lider w dziedzinie zintegrowanych rozwiązań technologicznych dla branż wykorzystujących materiały miękkie: tekstylia, skórę, tkaniny techniczne i materiały kompozytowe - po raz kolejny potwierdziła swoją pasję do innowacji oraz zaangażowanie w optymalizację procesu rozkroju skóry. Niecałe trzy lata po wprowadzeniu pierwszego systemu Versalis®, Lectra z dumą ogłasza powiększenie rodziny produktów Versalis, co stanowi odpowiedź na wyzwania stojące przed producentami wyrobów skórzanych w branży mody, samochodowej i meblarskiej.

- Każdego roku Lectra inwestuje ok. 10% swoich przychodów w badania i rozwój. W ciągu ostatnich sześciu lat ok. 15 milionów euro z puli przeznaczonej na badania i rozwój zostało wydane na prace nad systemami Versalis. Dzięki temu byliśmy w stanie zaimplementować w naszych maszynach najnowsze technologie, w ten sposób dając odpowiedź na wyzwania, z którymi na co dzień zmierzają się nasi Klienci i tym samym zwiększyć ich konkurencyjność. Nieustanne innowacje są szczególnie ważne teraz, kiedy ceny skóry idą w górę niemal z dnia na dzień, częściowo w skutek trudnej dostępności tego surowca - zaznacza Céline Choussy Bedouet, Dyrektor ds. Marketingu dla sektora samochodowego, meblarskiego, tkanin technicznych i materiałów kompozytowych w firmie Lectra.

- Optymalizacja wykorzystania skóry to nasza pasja - dodaje Daniel Harari, Prezes firmy Lectra. - Obecnie 25% aut ma wnętrze wykończone skórą, a 40% mebli tapicerowanych wykonanych jest ze skóry. Dodatkowo rynek akcesoriów i torebek skórzanych rozwija się najszybciej w swojej historii.

Versalis ma teraz opcję skanowania skóry i nestingu elementów na błamie skóry w oddzielnych etapach. Ta innowacyjna technologia pozwala na nesting na wielu skórach jednoczesne, zwiększając oszczędność materiału nawet o 4%. Nowa technologia firmy Lectra umożliwia rozkrój kilku połówek skór na raz, co podnosi wydajność i pozwala oszacować koszty przed fazą cięcia.

Kompleksowe rozwiązania Lectra są w pełni zintegrowane, dzięki czemu lepiej wpisują się w oszczędną strategię producenta. Korzystając z 40 lat doświadczeń i najlepszych praktyk branżowych, Lectra opracowała nową ofertę konsultingową, przygotowaną specjalnie z myślą o optymalizacji krojowni, która podnosi wydajność i rentowność procesu rozwoju produktu. W rezultacie, system Versalis oferuje najwyższą w historii wydajność cięcia skóry, zmniejszając zużycie materiału nawet o 15%, co pozwala osiągnąć oszczędności rzędu kilku milionów dolarów na przestrzeni 5 lat. Rozwiązania Lectra gwarantują bezkonkurencyjny zwrot z inwestycji.

Inteligentna technologia zastosowana w Versalis daje możliwość stosowania konserwacji predyktywnej, dla zapewnienia maksymalnego czasu dostępności maszyny i wysokiej wydajności cięcia. Umożliwia również konsultantom Lectry gromadzenie danych i przeprowadzanie pełnej diagnozy, której celem jest utrzymanie wysokiej efektywności operacyjnej. - Lectra pełni dla swoich klientów rolę strategicznego partnera, który zabezpiecza ich marże, poprzez poprawę organizacji i wydajności w krojowni - podsumowuje Céline Choussy Bedouet.

Odkryj nową stronę internetową Versalis
Nowa strona internetowa odzwierciedla pozycję Versalis w segmencie produktów premium, pozwalając na zapoznanie się z najnowszymi osiągnięciami technologicznymi, korzyściami dla poszczególnych branż oraz wysoką wartością dodaną, jaką niesie ze sobą system Versalis. Ciekawe wizualizacje, opinie klientów oraz nowoczesny układ strony pozwalają szczegółowo poznać rewolucyjne rozwiązanie do rozkroju skóry firmy Lectra. Zapraszamy: www.lectra.com/versalis


Lectra jest światowym liderem w dziedzinie zintegrowanych rozwiązań technicznych, które automatyzują, usprawniają i przyspieszają procesy projektowania, opracowywania produktu i produkcji w przemyśle lekkim. Firma oferuje najbardziej zaawansowane, specjalistyczne oprogramowania i systemy tnące oraz świadczy usługi pokrewne na wielu rynkach, m.in. mody (ubrania, dodatki, obuwie), samochodowym (fotele i tapicerka samochodowa, poduszki powietrzne) i meblarskim, a także w wielu innych segmentach rynkowych, tj. przemysł lotniczy i morski, energii wiatrowej i sprzętu ochrony osobistej. Lectra obsługuje 23.000 klientów w ponad 100 krajach, zatrudniając 1.400 pracowników. W roku 2013 firma osiągnęła 270 mln USD przychodu. Lectra jest notowana na giełdzie NYSE Euronext.

www.lectra.com