2014-07-17

Lectra ogłasza wprowadzenie na rynek pakietu oprogramowania Kaledo® V4R1

Lectra, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych rozwiązań technologicznych dla branż wykorzystujących materiały miękkie (tkaniny, skórę, tkaniny techniczne, materiały kompozytowe) z przyjemnością ogłasza wprowadzenie na rynek Kaledo® V4R1 - najnowszej wersji swojego pakietu oprogramowania dla projektantów.

Jak podkreśla Daniel Harari, prezes spółki Lectra: - Rosnące wymagania w branży modyowej i odzieżowej nakładają na firmy coraz większą presję konkurencyjną, która wymusza konieczność redukcji czasu i kosztów produkcji oraz zwiększenia częstotliwości wprowadzania nowych kolekcji. Pakiet oprogramowania Kaledo V4R1 został stworzony z uwzględnieniem właśnie tych konkretnych potrzeb.

Nowa wersja oprogramowania jest wynikiem ścisłej współpracy firmy Lectra z klientami. - Uwzględniliśmy informacje przekazane nam przez naszych kluczowych klientów z branży tekstylnej. Technolodzy ds. rozwoju produktów oraz przygotowania produkcji są uzależnieni od zdolności projektantów do sprawnego tworzenia innowacyjnych i kreatywnych projektów, aby każdorazowo zapewnić terminowe dostawy ciekawych i świeżych produktów do sklepów. Nasze zespoły ds. badań i rozwoju stworzyły tę nową wersję oprogramowania w odpowiedzi na potrzeby branży - zaznacza Daniel Harari.

Oprogramowanie Kaledo V4R1 obejmuje liczne nowe funkcje, w tym drapowanie, mapowanie faktury materiału, umożliwiające realistyczne symulowanie tkaniny na obrazach i szkicach, pozwalające na wcześniejsze podjęcie decyzji o wyborze modelu do kolekcji i określania planów sprzedaży. Jak zaznacza Jon Mabbot, projektant mody męskiej w CP Company z Wielkiej Brytanii: - Kaledo umożliwia realistyczną prezentację wyglądu przyszłego produktu. Projektantom daje to możliwość opracowania jasnych i ścisłych planów asortymentowych, które oferujemy naszym klientom lub wewnętrznym zespołom projektantów.

- Od wielu lat korzystamy z rozwiązań firmy Lectra przy tworzeniu szablonów. Dzięki natychmiastowej wizualizacji nowa wersja Kaledo pomoże nam uprościć i przyspieszyć dostosowanie stylu do wymagań klienta oraz zmniejszyć liczbę fizycznych próbek koniecznych w tym procesie - podkreśliła Claudia Schüpbach-Germann, projektantka szwajcarskiej firmy Isa Sallmann.

Nowa wersja oprogramowania wprowadza również znaczne ulepszenia w zakresie zarządzania kolorami, tj. udoskonalone opcje oświetlenia, umożliwiające bardziej precyzyjne odzwierciedlenie barw. Ponadto, użytkownicy mogą teraz pracować z bardziej skomplikowanymi strukturami dzianin i tkanin, mając do dyspozycji opcje tworzenia bardziej wyrafinowanych projektów. Oprogramowanie udostępnia też nowe narzędzia w zakresie powtarzania, maski koloru i przezroczystości, dające więcej elastyczności przy projektowaniu.

Anastasia Charbin, Dyrektor ds. Marketingu Fashion firmy Lectra: - Projektowanie to zasadniczy atut firmy Lectra. Nasze rozwiązania w zakresie mody są nieustannie aktualizowane w celu doskonalenia współpracy pomiędzy zespołami projektantów i technologów, która przekłada się na usprawnienia w obszarze zakupów, zaopatrzenia i merchandisingu. Kaledo pomaga skrócić czas wejścia produktu na rynek poprzez usprawnienie mechanizmów kontroli i pełnej przejrzystości.

www.lectra.com