2015-01-25

Sukces Międzynarodowych Targów Tekstylnych Fast Textile 2015

Premierowa edycja Międzynarodowych Targów Tkanin, Dodatków i Maszyn Szwalniczych Fast Textile 2015, które odbyły się w Ptak Fashion City w hali Ptak Expo w dniach 21-23 stycznia, okazała się sukcesem i od razu stała się jedną z największych imprez branży tekstylnej w tej części Europy. Przede wszystkim, to niewątpliwy sukces wystawców, którzy w ciągu trzech dni dokonali setek udanych kontraktacji. Targi tkanin, dodatków i maszyn szwalniczych odwiedziło tysiące osób. W targach wzięło udział 150 wystawców.

Głównym celem imprezy targowej było stworzenie przestrzeni umożliwiającej nawiązywanie relacji handlowych pomiędzy wystawcami a producentami, odbiorcami hurtowymi oraz sieciami handlowymi. Najkorzystniejszych ofert i najlepszych rozwiązań w branży tekstylnej poszukiwali przedsiębiorcy nie tylko małych firm, ale i przedstawiciele dużych, znanych na rynku marek. To wielkie święto branży tekstylnej utworzyło 150 wystawców i kilka tysięcy odwiedzających, którzy hermetycznie wypełniali przez 3 dni światowej klasy obiekt wystawienniczy - Halę Ptak Expo. Układ hali został podzielony na specjalne strefy branżowe: dodatki krawieckie, maszyny, tkaniny/dzianiny, artykuły specjalistyczne i usługi. U 150 firm można było zobaczyć na ekspozycji bogatą ofertę polskich i zagranicznych producentów, dystrybutorów oraz importerów tkanin, dodatków krawieckich i maszyn.

Udział w targach stanowił dla wystawców doskonałą okazję do prezentacji swoich bieżących ofert, promocji produktów, pozyskania nowych kontaktów, weryfikacji usług oraz wymiany wiedzy z zakresu prowadzonej działalności. Intensywne rozmowy biznesowe i negocjacje handlowe zwieńczone zostały licznymi kontraktacjami. - Kiedy dowiedziałem się o Targach Tekstylnych, szybko zarezerwowałem jedno z najlepiej usytuowanych stoisk. Znajomy wystawiał się rok temu w Hali Expo na pierwszej edycji Międzynarodowych Targów Mody i chwalił się kilkunastoma ważnymi kontraktacjami, więc i ja postanowiłem spróbować, choć to nieco inny target. I nie zawiodłem się - opowiada Piotr, jeden z wystawców.

Uczestników targów przyciągnęła nie tylko oferta wystawiennicza, ale także panele konferencyjne i debaty. Odwiedzający mieli możliwość nieodpłatnego udziału w licznych wykładach i prelekcjach, poświęconych przede wszystkim modzie, technologiom i strategiom marketingowym wykorzystywanym w przemyśle tekstylnym. Specjaliści i znawcy branży, m.in. z Politechniki Łódzkiej, Centralnego Muzeum Włókiennictwa, ale i firm szkoleniowych oraz przedsiębiorstw związanych z tekstyliami opowiadali o „Pułapkach i szansach w sektorach mody”, „Zarządzaniu ceną w modzie”, „Innowacyjnych technologiach XXI w. w przemyśle mody”, „Sprzedaży emocjonalnej”, „Tworzeniu efektywnych ofert handlowych” i wielu innych tematach z sektora tekstylnego.

Zwiedzający z nieukrywaną ciekawością odwiedzali stoiska wystawców oraz dowiadywali się o innowacjach w branży tekstylnej. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się również pokazy nowoczesnych maszyn. W drugim dniu imprezy targowej istniała możliwość wzięcia udziału w After Party. - Podoba mi się idea Fast Textile. Choć nie prowadzę własnej działalności, przyjechałam na targi, bo interesuję się tą branżą. Wysłuchałam kilku cennych prelekcji i zwiedziłam chyba wszystkie stoiska! - mówi Sandra. - Chciałabym założyć kiedyś swoją firmę odzieżową, a udział w wydarzeniach takich jak Fast Textile to ogromny zastrzyk wiedzy - dodaje.

Ptak Fashion City od początku roku bardzo aktywnie wypełnia kalendarz imprez targowych. W samym styczniu odbyły się już 3 wydarzenia: Targi Eco-Fit, Międzynarodowe Targi Fast Textile i Targi Motoryzacyjne. W lutym, od 18 do 20, kolejne ogromne przedsięwzięcie - 2. edycja Międzynarodowych Targów Mody - największa impreza modowa w Europie Środkowo-Wschodniej.