2015-03-03

Ptak Fashion City rozwija skrzydła!

Zauważalne w ostatnim czasie ożywienie w branży odzieżowej przekłada się na rosnące zainteresowanie ulokowaniem przez polskich i zagranicznych producentów swojej działalności na terenie Ptak Fashion City. Ponadto, dla Fashion City 2015 to rok przełomowy - od samego jego początku organizatorzy bardzo aktywnie wypełniają kalendarz imprez targowych, planując jednocześnie kolejne, ogromne w swojej skali, imprezy. Czym obecnie żyje największe w Europie Miasto Mody?

W dniach 18-20 lutego 2015 roku w Ptak Fashion City odbyła się 2. edycja Międzynarodowych Targów Mody PTAK EXPO. Największe w Europie Miasto Mody gościło 3.000 wystawców - producentów, importerów i dystrybutorów odzieży, obuwia i akcesoriów z całego świata. Kontrahenci i wystawcy przeprowadzali kontraktacje, zarówno bieżące, jak i na przyszły sezon. W czasie trwania targów odbyły się liczne premiery kolekcji wiosna-lato 2015, rozpoczynające sezon i inaugurujące sprzedaż nowego asortymentu. Wydarzeniu towarzyszyły panele dyskusyjne, pokazy mody oraz wykłady. Dla odwiedzających organizatorzy przygotowali dodatkowo Strefę Next Season z kolekcjami odzieży na nadchodzący sezon, jak również Strefę Fashion&Design - z autorskimi kreacjami od projektantów z branży mody i designu. Po raz pierwszy w ramach Międzynarodowych Targów odbył się Fashion Week Poland, podczas którego zaprezentowano ponad 50 pokazów mody producentów oraz znanych projektantów z Polski i zagranicy, m.in. pokaz „by Patrizia Gucci”, festiwal polskich producentów o nagrodę Anny Fendi, pokazy Macieja Zienia, Teresy Kopias i inne. Całe wydarzenie transmitowała Fashion TV - jedyna stacja, w której 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu prezentowane są najważniejsze imprezy z branży fashion.

Drugą edycję Międzynarodowych Targów Mody poprzedziło inne ważne przedsięwzięcie targowe - premierowe Międzynarodowe Targi Tkanin, Dodatków i Maszyn Szwalniczych Fast Textile 2015, które odbyły się w dniach 21-23 stycznia. Targi okazały się sukcesem medialnym i biznesowym, stając się równocześnie jedną z największych imprez branży tekstylnej w tej części Europy. Fast Textile to niewątpliwy sukces wystawców, którzy w ciągu trzech dni dokonali setek udanych kontraktacji. W targach wzięło udział 150 wystawców, a w ciągu trzech dni targi odwiedziło tysiące osób.

Dlaczego wystawcy tak chętnie uczestniczą w targach organizowanych przez Ptak Fashion City? Dzieje się tak, ponieważ imprezy targowe otwierają dostęp do globalnego rynku zbytu. Wszystkie targi organizowane w przestrzeni PTAK EXPO dają możliwość dotarcia do szerokiego grona odbiorców - od przestrzeni branży (producentów, importerów, dystrybutorów), poprzez dziennikarzy i blogerów, aż po miłośników mody, skupiając przy każdej edycji kilkadziesiąt tysięcy odwiedzających, z czego 50% to odbiorcy zagraniczni. Niezaprzeczalnym atutem targów jest zgromadzenie tak wielkiej społeczności w jednym miejscu i czasie.

Na dalszą część roku w Ptak Fashion City zaplanowano bardzo bogaty harmonogram wydarzeń: wiosną będą to m.in.: Targi SHOWEXPO - Targi Sportu, Tańca i Śpiewu, Targi Seniora; latem - Targi Turystyczne, Targi Budowlane; jesienią - Targi Gastronomiczne i Hotelarskie, Targi Ślubne; zimą - Targi Książki oraz Targi Gier i Komiksu.

Ptak Fashion City mieści się w Rzgowie pod Łodzią. To miejsce działalności Centrum Handlu Hurtowego Ptak, Ptak Moda - największej w Polsce hurtowni oferującej odzież TOP 200 polskich producentów, Ptak Expo - centrum wystawienniczo-handlowego oraz Ptak Outlet. Ogromny kompleks odwiedzają rocznie miliony klientów z całego świata. Na co dzień Ptak Fashion City jest największym w Europie Centrum Handlu Hurtowego, w którym swoją działalność prowadzi 2.500 producentów i importerów, zaopatrujących każdego dnia tysiące kupców z całego świata. Miasto Mody staje się głównym miejscem spotkań w Europie Centralnej dla producentów i kupców z branży fashion, będąc jednocześnie ośrodkiem kreowania mody i wyznaczania nowych trendów.

Miasto Mody stale się rozwija. W perspektywie 10-letniej planowane są inwestycje w centra logistyczne, hotele oraz strefę mieszkaniową. Łącznie z już istniejącymi obiektami powierzchnia zadaszona wyniesie milion metrów kwadratowych!

www.PtakFashionCity.pl