2015-08-10

TERESA KOPIAS: „Modowe marzenia kroję na miarę...”

Jedną z wielu zalet Pani modowego stylu jest funkcjonalność. Za nią właśnie uwielbiają Pani stylizacje kobiety biznesu i polityki, jak np. Wojewoda Łódzki - Jolanta Chełmińska, przyznająca się: „Kocham Teresę za to, że w parę minut jestem gotowa na każde wyjście i zawsze wygląda to dobrze!”. Jak Pani to robi? - Piękno i funkcjonalność to moje przesłanie w tym co robię. Chcę tworzyć kreacje, których zadaniem jest upiększać kobiety, co tym samym powoduje dobre samopoczucie moich Klientek.

Zamiłowanie do klasyki z nutką nowoczesnej kreatywności to Pani domena od ponad 20 lat. - Moim zdaniem, to sprawdza się najlepiej - im mniej tym więcej.

Miewa Pani modowe słabości do butów i małych żakietów. Mówi się, że te dwa elementy stylizacji często w znacznym stopniu ją tworzą. - Tak to prawda - takie stylizacje stosuję do pracy czy na małe spotkania towarzyskie. Oczywiście, na szczególne okazje stroje są bardziej okazałe.

Motywem głównym Pani marki są suknie i sukienki, w których kobiety czują się radosne, szczęśliwe. Znak rozpoznawczy i Pani evergreen to sukienki w grochy - dziś mocno trendy, ale u Pani od dawna. - Tak, to niemal zawsze mój ulubiony temat - grochy, groszki, kropki - uważam, że są słodkie, ujmują lat i są zawsze szykowne.

Kobiety z zamiłowaniem do oficjalnej elegancji cenią Pani garnitury, zaś linia casual znajduje zwolenniczki w codziennych stylizacjach. - To niewielka grupa moich projektów, stanowiąca uzupełnienie kolekcji wizytowej i skierowana do Pań, które ją uwielbiają.

Choć w kolekcjach Pani Domu Mody nie brakuje klasycznych czarno-białych zestawień, to stawia Pani na zwiewność i kobiecość w subtelnościach kroju i rodzajach materiałów (rozkloszowane spódnice, długie suknie odkrywające plecy). Żakardy, jedwabie, tkaniny układane we wzory... Konstrukcyjnie jest u Pani bardzo ciekawie. - Jest tyle do zaproponowania w tym temacie, istnieją możliwości współpracy w zakresie wzornictwa i to wszystko uwzględniamy w projektach, dzięki czemu są one tak niepowtarzalne.

Od indywidualnych projektów często zaczynają się wielkie przyjaźnie. Pani „dobrą energię” zabierają na czerwony dywan polskie aktorki, m.in. Laura Łącz: „Godzinę przed pokazem przymierzyłam sukienkę i leżała na mnie idealnie! To cecha stylu Teresy Kopias”. - W całym procesie tworzenia, a potem wykonania, staram się przekazywać dobrą energię, która owocuje zaufaniem do proponowanych przeze mnie strojów.

W kolorowych magazynach i prestiżowych sklepach internetowych są promowane Pani kolekcje. Innowacyjne pomysły i światowi dostawcy tkanin oraz dodatków kuszą nie tylko gwiazdy szklanego ekranu i kobiety show biznesu. Coraz więcej świadomych mody Polek stawia właśnie na Pani pomysły i sposób na kobiecą, codzienną wyjątkowość... - Jest moim marzeniem, by ubierać kobiety na każdą okazję i żeby w każdej kreacji czuły się wyjątkowo.

Z Teresą Kopias rozmawiała dziennikarka mody, prezenterka telewizyjna: Joanna Wiernicka-Zawisza


Joanna Wiernicka-Zawisza - wieloletnia dziennikarka prasowa, prezenterka telewizyjna, lektor i autorka wierszy. Ekspert w budowaniu wizerunku firm, instytucji i osób prywatnych. Pasjonatka psychologii wnętrza, malarstwa i fotografii kwiatów. Abasador Zdrowego Smaku Galerii Smakosza: projektu kulinarno - zdrowotnego.