2016-03-18

Pokaz dyplomowy MSKPU 2016

16 marca w warszawskim Loft 44, siedemnastu studentów Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru, zaprezentowało kolekcje dyplomowe. Z pierwszych rzędów pokaz oglądali, m.in.: Mariusz Przybylski, Julia Pietrucha, Macademian Girl, Anita Jańcia, Monika Mrozowska, Martyna Kliszewska i Gabi Drzewiecka oraz Alberto Campagnolo - były manager marketingu Giorgio Armani, który przez prawie 10 lat współpracował z kreatorem.

Młodych projektantów wspierało ponad pół tysiąca gości. Wśród nich znaleźli się dziennikarze, blogerzy i gwiazdy. Oczywiście, każdy z gości miał swoich faworytów.

Anna Harycka
Milena Orzechowska
Paulina Gawryszewska

Macademian Girl stwierdziła: - Cieszę się, że coraz głośniej jest o polskich projektantach. Młodzi podążają w kierunku, który lubię - awangardy, ale nie zapominają o aspekcie użytkowym. Osobiście zachwyciły mnie pomysły Angeliki Józefczyk.
Aktorka, Julia Pietrucha nie kryła zaskoczenia: - Poziom międzynarodowy i interesujące kreacje. Moje serce podbiła kolekcja Pauliny Gawryszewskiej.

Najwięcej wyróżnień zdobyły kolekcje „Foled” Martyny Renk oraz „Exposition” Angeliki Józefczyk. Mariusz Przybylski, który jest jednym z wykładowców MSKPU, na staż zaprosił Martynę Renk, a do stałej współpracy Kingę Tomczak. Projektant wyznał, że jak co roku nagrodził swoich dyplomantów: - Tradycyjnie, są to bardzo dobre kolekcje i cieszę, że mnie nie zawiedli. Michał Szulc, przyznał że podczas zajęć, ma problem ze stawianiem ocen niższych niż piątki. Tym razem wyróżnił Martynę Renk i Dagnę Krzystanek. Duet projektantów Paprocki & Brzozowski wyróżnił Angelikę Józefczyk. Staż w LPP otrzymały: Dagna Krzystanek i Joanna Stawińska. Staż w Wearso - Joanna Stawińska, Martyna Renk oraz Paulina Gawryszewska. Levi Strauss Poland zaprosił na staż Paulinę Gawryszewską.

Joanna Stawińska
Kinga Tomczak
Martyna Miłosz

Radości nie kryła Magdalena Płonka, założycielka MSKPU, mówiąc: - Cieszę się, że wypuszczam ze szkoły dobrze zapowiadanych się młodych projektantów.

- To co dzisiaj zobaczyłem jest inspirujące, wartościowe, potrzebne i ma ogromny potencjał. Wasze kolekcje są bardzo poetyckie - podsumował wydarzenie Alberto Campagnolo.

Pokaz poprowadziła Paulina Drażba. Partnerami beauty wydarzenia byli: Mokotowska Make up Academy i Berendowicz Kublin.

mskpu.pl

Paulina Gawryszewska
Przemek Nowak
Dagna Krzystanek
Paulina Gawryszewska
Martyna Renk
Karolina Mędrzycka & Klaudia Dąbrowska