2018-04-12

Produkcja odzieży w świecie personalizacji produktu końcowego

Obecnie producenci odzieży stoją przed dużymi wyzwaniami. Począwszy od projektu, poprzez etap stworzenia prototypu, pliku krojczego, wykrojenia elementów i przez kolejne fazy, aż do powstania produktu finalnego - na każdym etapie liczy się klient, którego definicja na przestrzeni ostatnich lat diametralnie się zmieniła. W dobie cyfryzacji, to klient ma możliwość zaprojektowania swojego wzoru. To wszystko przyczyniło się do powstania platform, które umożliwiają tworzenie własnych unikatowych ubrań. Dlatego firmy coraz częściej produkują małe serie bądź pojedyncze zamówienia.

Małe serie, a efektywna praca krojowni?
W poszukiwaniu cięć kosztów firmy odzieżowe szukają kompleksowych rozwiązań. W uzyskaniu najlepszej optymalizacji procesów produkcyjnych liczy się szybkie i precyzyjne cięcie, łatwa i intuicyjna wymiana narzędzi, jak i obsługa maszyny, niskie zużycie materiałów eksploatacyjnych, ograniczenie odpadów oraz niski pobór energii.

Współpracując z firmą CUT SERVICE firmy odzieżowe zyskują kompleksowe podejście do krojowni: montaż maszyn, szkolenia wdrożeniowe, dostępność części zamiennych, natychmiastową pomoc techniczną online oraz szybki, efektywny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

CUT SERVICE BULLMER
   

zdjęcie 1 - cutter jednowarstwowy Premiumcut

 

zdjęcie nr 2 - Bullmer Transroll - magazyn

 

Firma CUT SERVICE jest dystrybutorem maszyn dla wyposażenia krojowni niemieckiej firmy Bullmer - marki znanej i cenionej od 80 lat.

Za firmą CUT SERVICE stoi wieloletnie doświadczenie, które dzięki codziennym usługom montażowym, szkoleniowym i serwisowym pozwala dobrać odpowiednie rozwiązanie niemieckiej marki Bullmer do danego typu produkcji i stosowanych materiałów.

Po dokładniej analizie przeprowadzonej bezpośrednio w zakładzie produkcyjnym klienta, w dalszym etapie konkretny typ maszyny jest dopasowywany do wymagań technicznych produkcji, począwszy od wielkości maszyny do jej funkcjonalności. Każda maszyna jest indywidualnie projektowana i budowana dla klienta.

Zastosowanie innowacyjnych rozwiązań w maszynach firmy Bullmer, jak i bliska współpraca z uczelniami wyższymi w Polsce umożliwia finansowanie inwestycji z wykorzystaniem Funduszy Europejskich. Wdrożenie innowacyjnych rozwiązań, usług bądź produktów do swoich firm jest jednym z głównych założeń działań w nowej perspektywie 2014-2020.

Przykładowa konfiguracja dla cięcia materiałów odzieżowych z zastosowaniem cuttera jednowarstwowego:
Cutter Premiumcut (zdjęcie nr 1) tnie gładkie i wzorzyste materiały podawane za pomocą specjalnego podajnika bezpośrednio z rolki, co pozwala na efektywną optymalizację rozkroju, tym samym oszczędzając drogie tkaniny i dzianiny. Cutter zapewnia cięcie wielu gatunków materiałów, takich jak: bawełna, jedwab, len, wełna, syntetyczne, sztuczne;
* szerokość robocza okna kroju: 1400, 1600, 1800, 2200, 2600, 2800, 3200, 5000 mm
* długość okna kroju: 1200, 2000, 2500, 3200 mm
* wysokość cięcia: 880 mm +/- 40 mm
* maksymalna grubość ciętej warstwy: do 50 mm, w zależności od typu materiału
* prędkość pozycjonowania: 120 m/min.
* dokładność cięcia: 0,1 mm, w zależności od typu materiału
*sprężone powietrze: 6 bar
* napięcie: 3,5 kW
* napęd typu gantry (2 silniki)
* średnica otworu wywiercanego: 1-10 mm;
* różne typy systemów do rozwijania materiału - w pełni zautomatyzowany, gdzie materiał wkłada się do tzw. kołyski z pasami, wraz z napędem centralnym i funkcją wyrównywania brzegu materiału, dodatkowo (dzięki zainstalowanej fotokomórce) umożliwiający rozkładanie materiału bez naprężeń oraz jego zwijania; - bądź prosty podajnik, gdzie materiał zakłada się na sztangę z manualnym sposobem rozwijania i zwijania materiału;
* stół krojczy wyposażony w matę przepuszczającą powietrze
* automatyczna kontrola sektorów ssących systemu vacuum
* pompa vacuum (np. 7,5 kW);

dostępne narzędzia: elektryczny obrotowy nóż krążkowy, pneumatyczny nóż oscylacyjny, elektryczny nóż oscylacyjny, znacznik v-cut do cięcia pod kątem, narzędzie do szlifowania, wybijak do nacinków, wybijak do otworów, narzędzie do bigowania, nóż wleczony, narzędzie nacinające, narzędzie do nadruku inkjet, narzędzie ultradźwiękowe, wrzeciono do frezowania - dzięki takiemu wachlarzowi narzędzi cutter Premiumcut ma bardzo szeroką gamę zastosowań i poza branżą odzieżową sprawdza się w sektorach meblarskich, technicznych, medycznych oraz poligraficznych czy nawet opakowaniowych;
* możliwość zainstalowania kilku narzędzi na głowicy tnącej oraz korzystania z nich podczas jednego procesu cięcia
* regeneracja lub zmiana narządzi w dowolnym czasie (co istotne - wymiana narzędzi trwa tylko klika sekund)
* automatyzacja podawania materiału z systemem do magazynowania dla rolek materiału Transroll (zdjęcie nr 2)
* automatyczne rozwijanie i zwijanie;

zaawansowane rozwiązania do dopasowania wzorów i cięcia materiału wzorzystego, w tym:
* oprogramowanie OptiScout;
* moduł 3D - umożliwiający zaprezentowanie nowego produktu klientom bądź szytego na miarę spersonalizowanego produktu. Co ważne - dla producentów odzieży moduł 3D niesie duże korzyści finansowe, gdyż nie muszą oni wykonywać pośrednich odszyć, a więc zyskują na materiale oraz czasie. Zaś projektantom moduł 3D umożliwia oglądanie danego wzoru na wirtualnym manekinie, dając możliwość zweryfikowania czy dany projekt spełnia oczekiwania, czy też wymaga naniesienia poprawek
* Skaner Matrix - umożliwiający skanowanie po obrysie i wycinanie z tolerancją 2 cm od obrysu podczas pracy rzeczywistej, w trakcie rozwijania materiału na cutter - to tylko niewielka część z dostępnych możliwości · dostosowana do klienta strefa załadunku oraz strefa odbioru wyciętych elementów, których długość robocza jest zawsze indywidualnie dobierana.

www.cut-service.pl

POWRÓT