10-01-2011

Bombowe kreacje na Karnawał

Inspirujący fason rodem z lat 50. - wynalazek Pierra Cardin regularnie wskrzeszany przez największych kreatorów mody - znakomicie podkreśla talię, idealny dla szczupłych i wysokich pań, niebezpieczny zaś dla bardziej obfitych kształtów. Dodaje wdzięku i dziewczęcości w stylu Audrey Hepburn. Może dlatego nieprzerwanie jest w modzie, zapewniając bombowe wrażenie?

LATA 50. NA PARKIECIE
XIX wiek nadał kobiecym sukniom charakterystyczny kształt. Wszywano kliny, aby je poszerzyć lub zakładano liczne warstwy halek. 1859 rok to czas modowego patentu - krynoliny, która z powodzeniem formowała suknie w okazałą bombkę. Efekt modnej rewolucji? Poszerzenie bioder i podkreślenie bardzo wąskiej talii. Dziś słynna „bombka” to sukienka lub spódnica ściągnięta na dole i mocno pomarszczona. Fason ten ma wyraźnie zarysowany kształt, efektownie eksponujący atrybuty kobiecej sylwetki.
- Krój spódnicy bombki tryumfował w latach 50. Projektanci tworzyli spektakularne konstrukcje z halek i krynolin pokrytych nadmiarem pomarszczonej tkaniny i wykończonych dość wąsko na dole. Dzisiaj moda na trend vintage przywróciła do łask takie bombkowe kreacje - mówi Piotr Berliński, Dyrektor Zarządzający Every Nature, marki, która oferuje „bombki” o różnorodnej fakturze, kolorystyce i stylu: casualowym oraz bardziej oficjalnym. Dzięki swojej oryginalności i okazałości strój w bombkę znakomicie sprawdza się w stylizacjach, na przykład na bal karnawałowy.

DZIEWCZĘCA JAK AUDREY
Karnawałowe bale wymagają specjalnych przygotowań. Moda daje nam nieograniczone możliwości twórcze do zestawienia swojej wymarzonej kreacji na karnawał. Dosłownie bombowe wrażenie zapewni stylizacja z „bombką” w roli głównej.
- Ten fason jest najbardziej odpowiedni dla figury o szczupłej talii i wąskich biodrach. W okolicach pośladków zgrabnie poszerzy i fantastycznie podkreśli talię osy - przekonuje Dorota Sikorska, stylistka Every Nature. Sukienka o kroju bombki ma genialne właściwości odmładzające. Dodaje dziewczęcości i niewinnego wdzięku przypominającego filmowe kreacje Audrey Hepburn.
- Karnawałowe stylizacje, których bazą jest na przykład bombkowa spódnica, to doskonały wybór. Bombka w wersji maxi - długa i szeroka - w zestawieniu z efektownie błyszczącym topem lub gorsetem sprawdzi się w balowej kreacji. Modne są również jak najkrótsze „bombki” mini, które wysmuklą sylwetkę - mówi stylistka.
Jeśli zaś postanowisz stworzyć karnawałowy kostium, odpowiednio wystylizowana spódnica bombka pomoże Ci zamienić się w gwiazdę filmową z lat 50. i 60.

Fason modnej bombki i nie tylko na sklep.everynature.pl