2011-02-21

Sukces napędzany siłą wiatru

Henri Lloyd
Henri Lloyd
Henri Lloyd
Henri Lloyd
Henri Lloyd

Żeglarstwo to nie tylko dyscyplina sportu, ale też jedyne w swoim rodzaju emocje dla osób, które swoje życie zdecydowały się związać z wodą. O dobre samopoczucie żeglarzy zadbała firma Henri Lloyd, która jak co sezon przygotowała dla nich innowacyjne modele profesjonalnej odzieży.

Żeglarstwo jest jedną z bardziej wymagających dyscyplin sportu i form rekreacji. Trudne do przewidzenia, szybko zmieniające się warunki atmosferyczne powodują, że przed wypłynięciem na wielką wodę żeglarze muszą zadbać o odpowiedni ubiór i akcesoria. Tylko w ten sposób mogą zagwarantować sobie bezpieczeństwo i dążyć do sukcesu w zmaganiach z żywiołem, jakim jest woda. Dziś tradycyjny sztormiak to za mało. Nowoczesne, idące z duchem czasu żeglarstwo to zaawansowane technologicznie kurtki i spodnie, ale też szereg „inteligentnych” dodatków, stanowiących wyposażenie wysoce specjalistycznej odzieży. Dlatego specjaliści w dziedzinie żeglarstwa nieustannie stawiają sobie nowe zadania przy tworzeniu kolekcji ubiorów dedykowanych miłośnikom tego wyczynowego sportu.

Henri Lloyd, niekwestionowany lider w segmencie odzieży żeglarskiej, konsekwentnie unowocześnia produkty kierowane do żeglarzy. Zespół projektantów w porozumieniu z profesjonalistami, m.in. ambasadorem Henri Lloyd - trzykrotnym złotym medalistą olimpijskim - Benem Ainslie’m i legendą francuskiego żeglarstwa Offshore Bernardem Stamm’em, stworzył wyjątkową kolekcję Shockwave, dającą sportowcom poczucie komfortu i ochrony, ale też... wspólnoty. Identyczna technologia w połączeniu z różnorodnością modeli daje możliwość zachowania spójnej linii kolorystycznej w ubiorach całej załogi. Przełomowa kolekcja technicznej odzieży Shockwave powstała w oparciu o system modułowy i obejmuje szeroki wybór kurtek, smocków i spodni w przedziale wielkości od XS do XXL, zarówno męskich, jak i damskich. O unikalności tej odzieży świadczą - umieszczone w wewnętrznych kieszeniach - specjalne wzmacniające wkładki silikonowe, dopasowujące się do kształtów ciała - Deck Armour, dzięki którym żeglarze zyskują ochronę newralgicznych miejsc ciała - brzucha, kolan i pośladków. Shockwave to jedyny system, pozwalający dokonać wyboru odpowiedniego poziomu ochrony i dostosować go do indywidualnych potrzeb. Przydatne dla żeglarzy są też specjalne wstawki umieszczone na rękawie i w kieszeniach nogawek, służące za panele na zegarek i mapę - niezbędne podczas regat.

To jednak nie koniec niespodzianek jakie na 2011 rok przewidziała firma Henri Lloyd. Proponuje ona żeglarzom takie linie, jak: Dimension, Blue Eco i Cipher. Kolekcja Dimension powstała z połączenia technologii z zakresu wodoodporności i oddychalności. Dwie innowacyjne technologie znalazły zastosowanie w jednym ubraniu. Tkaninę typu stretch 360 połączono z mocnym, wysoce oddychającym wodoodpornym laminatem, w efekcie czego osiągnięto harmonię pomiędzy bezpieczeństwem i elastycznością. Hitami kolekcji są rewolucyjny system kapturowy i zintegrowany regulator objętości kaptura. Niewątpliwe zalety kurtek Dimension to przeciwsztormowa patka, zaopatrzona w kanał odpływowy, antykorozyjne zamki, boczne kieszenie z nieprzemakalnymi suwakami oraz zamykane na suwak kieszenie wewnętrzne. Wymienione walory w połączeniu z wyrazistym krojem gwarantują idealne dopasowanie.

Z kolei wielokrotnie nagradzana kolekcja Blue Eco, zgodnie z obietnicą, została jeszcze bardziej rozbudowana. Henri Lloyd to pierwsza firma żeglarska na świecie, która tworząc kolekcję Blue Eco włączyła się w program ochrony środowiska poprzez recykling.

Warto zwrócić uwagę na kurtki Cipher z kolekcji A360. Jest to prawdziwa innowacja w segmencie lekkiej technicznej odzieży. Zaprojektowana do użytku przy ciepłej pogodzie, stworzona w oparciu o kolekcję Breeze, stanowi jej ulepszoną technicznie wersję. Kurtka Cipher jest o 25% lżejsza i o 30% lepiej oddycha niż jej poprzednia wersja, Breeze. W nowym modelu wykorzystano technologię TP, która łączy w sobie moc tkanego wierzchniego materiału, konstrukcji z klejonego laminatu oraz tytanu, jako ochronnego wykończenia wewnątrz.

Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii, zarówno odzież Henri Lloyd, jak i korzystający z nich żeglarze zawsze będą o krok przed konkurencją.