Letni dress code

Zbliża się lato, a wraz z nim temperatury zachęcające do odkrywania większych partii ciała i noszenia lekkich tkanin. Nie zawsze jednak letni strój jest adekwatny do danej sytuacji, zwłaszcza jeśli pracujemy w biurze i na co dzień odbywamy biznesowe spotkania. Jak należy się ubierać latem, by czuć się swobodnie, a jednocześnie swoim strojem godnie reprezentować firmę? Porad z zakresu letnich stylizacji udzieli Dorota Sikorska, stylistka marki Every Nature.


Po pierwsze elegancja

Na spotkanie biznesowe, lunch z klientem lub też służbowy wyjazd wypada włożyć coś eleganckiego. Latem trudno wytrzymać w klasycznym, czarnym garniturze, warto więc pamiętać, że eleganckie mogą być także jasne kolory, zwłaszcza jeśli zestawimy jej z doskonale kontrastującymi dodatkami. Najważniejszy jest jednak fason, bowiem letni, lniany garnitur może być równie elegancki jak klasyczna, czarna garsonka. Nie należy jednak zapominać, że pod marynarkę nie powinno się, nawet pomimo upału, zakładać zbyt wydekoltowanej bluzki.


Po drugie lekkie tkaniny

Lato w biurze bywa nieznośne (zwłaszcza gdy pomieszczenie w którym przebywamy nie jest wyposażone w klimatyzację). W tym przypadku najprostszym sposobem na radzenie sobie z upałem jest wybór lekkich, zwiewnych tkanin, takich jak len, ultra cienka bawełna, jedwab czy batyst. Nadają się one idealnie m.in. na letnie kostiumy, kobiece bluzki i sukienki.


Po trzecie kolor

Jak już zostało wspomniane, wyznacznikiem biurowej mody nie zawsze musi być czerń. Owszem, uchodzi ona za jedną z najbardziej eleganckich barw, jednak stosowana latem w nadmiernych ilościach może wywołać wręcz niepożądany efekt ciężkości. Należy więc zaznaczyć, że zabawa kolorem jest możliwa także w oficjalnym wydaniu, jednak w przypadku biznesowego wizerunku wymaga ona dokładnego przemyślenia i rozwagi. Najlepsze letnie zestawienie to klasyczna biel i oficjalny granat lub też połączone ze sobą łagodne odcienie beżu.


Po czwarte dodatki

Ostatni, choć nie mniej istotny aspekt biznesowej stylizacji na lato, to dodatki. Podczas oficjalnych spotkań powinniśmy ograniczać rozmiar i ilość naszej biżuterii - nie może ona bowiem rozpraszać uwagi naszego biznesowego partnera. Ważne jest także, by panie piastujące wysokie stanowisko nie zapominały o konieczności noszenia do biura choćby najcieńszych rajstop i krytych butów.

Zasad dress codu jest znacznie więcej i coraz częściej przełożeni w poszczególnych firmach propagują ich przestrzeganie przez pracowników. W krajach Europy Zachodniej są one powszechnie znane i respektowane. Dla nas wciąż stanowią swoiste novum. Należy jednak zaznaczyć, że nasz wizerunek przekłada się na wizerunek firmy, którą reprezentujemy i dlatego koniecznym jest, by był spójny i gwarantował sukces.

www.everynature.pl