Po prostu szykownie: nowy świat mody damskiej w Düsseldorfie

+ CPD od tegorocznej edycji letniej w nowej i nowoczesnej oprawie
+ Igedo Company koncentruje się w Düsseldorfie na swojej kompetencji w branży
+ Segmenty z wyższej półki przyszłościowo w centrum uwagi

Targi CPD otrzymają od tegorocznej letniej edycji wyraźnie bardziej nowoczesną oprawę i aranżację, a od przyszłych edycji targi będą koncentrować się głównie na tym z czego tradycyjnie znany jest Düsseldorf: szyk, styl i zmysłowa moda. Równocześnie podjęto decyzję, że w zakresie odzieży Igedo Company koncentrować się będzie w mieście swojej siedziby wyłącznie na modzie damskiej, nie będzie więc używane określenie - Igedo Fashion Fairs Düsseldorf. Targi CPD odbędą się w dniach 26-28 lipca 2009 r. i będzie to start w procesie podkreślania swojej pozycji w branży mody. Sprecyzowane na nowo segmenty mody damskiej prezentować będą ofertę w poszerzonym zakresie, prezentując w dużym stopniu produkt z wysokiej półki, oferując handlowcom szeroką bazę, zarówno w zakresie informacji branżowej, jak i kontraktacji. Moda męska będzie obecna w licznych showroomach w mieście, stanowiąc tym samym ważne pole dla kontraktacji.

- Od letniej edycji targi CPD pokażą się po raz pierwszy nie tylko w wyrazistej i nowoczesnej aranżacji wizualnej, lecz przede wszystkim merytorycznej - wyjaśniła pani Mirjam Dietz, dyrektor ds. mody w Igedo Company - Nasza nowoczesna aranżacja służyć będzie stale zwiększającemu się zapotrzebowaniu ze strony handlu detalicznego na informację branżową. Jesteśmy bowiem prawdziwym i godnym zaufania wyznacznikiem trendów dla branży, a handlowcy kontraktujący na targach CPD zawsze mogą liczyć, że na naszych targach czekać na nich będzie wiele trendowych i atrakcyjnych kolekcji. Już w lipcu handlowcy spotkają na targach CPD wyraziście i komunikatywnie podane informacje. Mamy wiele nowych pomysłów i rozwiązań, a branża może już z niecierpliwością czekać na nasze targi.

Philipp Kronen, dyrektor generalny Igedo Company, uzupełnia: - Wprowadzając nową aranżację i oprawę targów CPD oferujemy branży nowy, długoterminowy i z pewnością bezpieczny kierunek. Akcentując pełną koncentrację na modzie damskiej oraz jej wyrazistym profilu, możemy znowu zajmować znaczącą pozycję na rynku. Lipcowe targi CPD stanowią więc jedynie pierwszy kamień milowy, a cały proces zostanie rozciągnięty na kilka sezonów. Jesteśmy jednak absolutnie przekonani, że nasza nowa oferta zostanie pozytywnie przyjęta przez rynek i w konsekwencji odniesie zamierzony sukces.

Przegląd nowych segmentów na targach CPD:
Impulsem dla nowości jest nowa platforma dla specjalnie zaproszonych handlowców, prezentująca wyselekcjonowane marki z grupy premium.

Italian Suite (włoski salon) - przedstawi we współpracy z organizacją Ente Moda Italia (EMI) wybrane włoskie marki z najwyższej półki.
Gallery - oferuje handlowcom atrakcyjny zestaw międzynarodowych kolekcji autorstwa renomowanych projektantów.
Boutique - to scena dla prezentacji kolekcji mody damskiej o wysokim stopniu indywidualności.
W segmencie Concept 11 prezentować się będą międzynarodowe kolekcje związane z trendem lifestyle.
Modern Essentials - to segment kolekcji o silnej pozycji na rynku, gdzie znajdują się także sektory Supersize - mody dla większych rozmiarów oraz Maternity - mody dla przyszłych matek.
Decorate - to świat akcesoriów, jako platforma dla tego co najlepsze w tym asortymencie i co najlepiej akcentuje modę damską - szeroki wybór dodatków, od modnej biżuterii po torby i szale z najwyższej półki.

Uzupełnienie nowej odsłony targów CPD stanowi innowacyjna koncepcja dla pokazów. Przyjmując tytuł Showcase Düsseldorf Igedo Company przedstawiać będzie w atrakcyjny i nowoczesny sposób tendencje na przyszłe sezony, nadając prezentacji na wybiegu zupełnie nowego formatu.

Pozycja targów kooperacyjnych Global Fashion na rynku jest obecnie intensywnie badana pod względem terminu oraz miejsca imprezy.

Najbliższa edycja CPD odbędzie się na terenach targowych w Düsseldorfie w dniach 26-28.07.2009 r. (równolegle z targami bielizny Bodylook).

www.igedo.com, www.cpd.de
Kontakt w Polsce: e-mail: k.slawska@kig.pl