2011-02-02

Targi Mody Poznań - styl w nowej formule

W dniach 1-3.03.2011 r. w pawilonach 4, 5 i 9 Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się najważniejsze w Polsce targi mody o charakterze biznesowym, przeznaczone dla branż: odzieżowej, bieliźnianej, obuwniczej i tekstylnej. Blok specjalistycznych ekspozycji, odbywających się w tym samym miejscu i czasie, zyskał nową nazwę - Targi Mody Poznań. Marka parasolowa to zaledwie początek zmian, które już wiosną będzie można zaobserwować na targach w Poznaniu.

Salon Bielizny i Mody Plażowej BODY STYLE został włączony do Salonu NEXT SEASON. Tym samym, w ramach Targów Mody Poznań odbędą się: Salon Odzieży, Bielizny i Dodatków NEXT SEASON (kolekcje jesień-zima 2011/2012), Salon Mody FAST FASHION (kolekcje wiosna-lato 2011), Salon Obuwia, Skóry i Wyrobów Skórzanych BTS oraz Salon Tkanin i Dodatków dla Przemysłu Odzieżowego TEX-STYLE.

Czas na własny biznes... Nowością Targów Mody Poznań będzie również specjalna uwaga, jaką organizatorzy postanowili obdarzyć franczyzodawców. Ich stoiska będą specjalnie oznakowane. Umożliwi to osobom myślącym o otwarciu własnego biznesu w branży mody łatwiejsze nawiązanie kontaktów z sieciówkami.

Jedne targi - dwa sezony... W ramach Targów Mody Poznań zostaną zaprezentowane kolekcje odzieży, bielizny i dodatków na dwa sezony. Producenci i dystrybutorzy posiadający w swojej ofercie gotowe kolekcje na przyszły sezon jesień-zima 2011/2012 zgromadzeni zostaną w salonie NEXT SEASON. Kolekcje na sezon bieżący, czyli wiosnę i lato 2011, będzie można zamówić w salonie FAST FASHION. Salon Mody FAST FASHION zrodził się z idei szybkiej mody, czyli produkcji krótkich i opartych na najbardziej aktualnych trendach serii odzieżowych przeznaczonych do natychmiastowej sprzedaży detalicznej. W całej Polsce tylko w salonie FAST FASHION można uzupełnić aktualną ofertę sklepów o trendy prosto z wybiegów.

Raz do roku - tekstylia... Targi mody w Poznaniu na wiosnę bogatsze są w ofertę tekstyliów, które prezentowane będą w Salonie Tkanin i Dodatków dla Przemysłu Odzieżowego TEX-STYLE. Producenci odzieży zapoznają się nie tylko z najnowszymi wzorami tkanin, ale także z rozwiązaniami technologicznymi. Handlowcy będą tu mogli odnaleźć elementy ekspozycji sklepowej. Wśród wystawców będzie także reprezentacja firm dalekowschodnich.

Co w modzie piszczy... Każdego dnia Targów Mody Poznań odbywać się będą profesjonalne pokazy najnowszych kolekcji wystawców. Zwieńczeniem Targów będzie wielka Gala Finałowa, która odbędzie się ostatniego dnia. W Strefie FUTURE będzie można również zapoznać się z dokonaniami młodych projektantów - studentów i absolwentów szkół artystycznego projektowania ubioru.

Wydarzenia targowe zostały zaplanowane w taki sposób, by zwiedzający mogli nie tylko czerpać korzyści z rozmów ze swoimi partnerami biznesowymi i nawiązywać nowe kontakty handlowe, ale także pozyskać branżową wiedzę. Fashion Retail Forum, czyli Forum Handlu Detalicznego w Branży Mody, to cykl wykładów poświęconych skutecznej sprzedaży, podczas których handlowcy otrzymają wskazówki pomagające odnieść sukces w branży. Seminaria dotyczące tendencji w odzieży, modzie obuwniczej oraz w tekstyliach i dodatkach krawieckich pozwolą przewidywać co stanie się bestsellerami w nadchodzącym sezonie. Będzie mowa również o roli Internetu w modowym biznesie, a także o zaletach profesjonalnego sprzedawcy w sklepie odzieżowym.

Prestiżowe nagrody... Podczas uroczystego otwarcia Targów Mody Poznań zostaną wręczone prestiżowe Złote Medale MTP. Jest to wyróżnienie, które staje się ważnym motorem sprzedaży nagrodzonych produktów, rozpoznawane nie tylko w Polsce.

Biznesowa strefa kontaktów... Na targach mody w Poznaniu od lat konsekwentnie realizowana jest formuła B2B. Celem imprezy poznańskiej jest stworzenie siatki kontaktów handlowych pomiędzy producentami i importerami a ich klientami, a także zmaksymalizowanie efektu synergii, powstałego wskutek integracji branż w ramach jednych targów. Maksymalnie uproszczone zasady wstępu na targi dla profesjonalnych zwiedzających mają zachęcić właścicieli sklepów do korzystania z formuły kontraktacji.

Dla profesjonalistów z branż odzieżowej, bieliźnianej, skórzanej i tekstylnej organizatorzy przygotowali specjalny pakiet dla zwiedzających. Zarejestrowani targowi gości mogą liczyć na bezpłatny wstęp i wjazd na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich, parking w dogodnym miejscu na terenie MTP, bezpłatny katalog wystawców Targów Mody Poznań, możliwość bezpłatnego uczestnictwa w konferencjach oraz pokazach mody.

Więcej informacji: www.targimodypoznan.pl
Foto: Adam Zandecki