W centrum uwagi targów CPD - indywidualność

Odbywające się w dniach 1 - 3 luty 2009 r. w ramach Igedo Fashion Fairs Düsseldorf targi CPD oferują na nowy sezon wyprofilowaną, skondensowaną i tematycznie uszeregowaną ofertę mody. Udział łączny 1.040 wystawców i kolekcji (w tym ponad 70 nowych marek) gwarantuje pozycję targów CPD jako kompetentnego źródła impulsów w zakresie tendencji modowych dla branży. Targi oferują także możliwości pozyskania nowych rynków, co pozwoli handlowcom na oferowanie lepszego serwisu, jakości oraz poziomu cenowego. Wystawcy odwiedzający oraz eksperci z branży, obok pozyskiwania kontaktów handlowych oraz wiedzy o trendach, mogą wykorzystywać targi CPD szczególnie dla zwiększenia eksportu.

Firmy modowe prezentują na targach CPD szeroką paletę mody damskiej od klasyki przez modernę do mody progresywnej oraz awangardowej. Kreatywne serce targów stanowi nowo zdefiniowana Avantgarde Gallery zlokalizowana po raz pierwszy w hali 9. Obok optymalnego położenia (tuż przy głównym wejściu Nord) hala 9 wyróżnia się aranżacją ekspozycji oraz samych stoisk targowych, stanowiąc idealną oprawę dla prezentacji ponad 60 międzynarodowych kolekcji. Uzyskana w ten sposób nowa przejrzystość prezentacji w hali 9 jest prekursorem i wyznacznikiem przyszłej nowej aranżacji dalszych hal na targach CPD.

W Avantgarde Gallery na odwiedzających czekają ekskluzywne i kreatywne style z Niemiec i zagranicy, przy czym każdy kraj przywiązuje wielką wagę do indywidualności, co powoduje, że kolekcje oferowane tu mają szczególny charakter. Obok znanych autorów i projektantów, jak Anja Gockel, Beate Heymann, Peter O. Mahler, Anett Röstel, Sarah Paccini czy Ivan Grundahl, swoje najnowsze projekty prezentują tutaj także młode projektantki z Rosji - Lilia Poustowit oraz Viktoria Sawatjewa. Po raz pierwszy pokaże się także na targach cypryjska projektantka z Nikozji - Kyriaki Costa. Adresuje ona swoje kolekcje do kobiet ceniących modę seksy - zmysłową, a jednocześnie elegancką.

Zlokalizowany także w hali 9 segment Boutique, to specjalnie zaaranżowane stoiska na których swoje artystyczne w stylu kolekcje oferują takie marki jak m.in. Lauren Vidal, Cut Loose, Simclan, Vetono, Annikki Karvinen oraz Elemente Clemente.

Forum Accessoires, również w hali 9, oferuje liczne nowatorskie kolekcje akcesoriów z wyższej półki. Są tu prezentowane wszystkie asortymenty akcesoriów od toreb, przez paski, biżuterię, kapelusze, szale, aż do butów. Można tu zapoznać się z ofertą marek z wyższej półki, jak Petra Meiren, Owa-Moden, Coeur de Lion oraz Langani.

Handlowcy, szukający dodatkowych modnych akcentów jeszcze na najbliższy sezon spotkają ich szeroki wybór w segmencie Accessories Direct - akcesoria z odbiorem natychmiastowym w hali 7.0. Będą tu takie znane marki, jak Logo, Krikor, Pees, Spiegelbild oraz Italca, a także wiele innych oferujących niezmiernie różnorodny asortyment wartościowych i modnych akcesoriów.

W innym ważnym segmencie Accessoires Order - akcesoria na zamówienie w hali 10 - obecne będą m.in. marki takie jak Codello, Passigatti, Fiorelli, Roeckl, Seeberger oraz Abro, a z nowych wystawców m.in. firma Pasa Sport.

Nowoczesne i eleganckie kreacje, także w nurcie lifestyle oraz New Womenswear, oferują międzynarodowe marki w segmencie Concept 11 w hali 10. Kolekcje te adresowane są do młodych kobiet lubiących się wyróżniać i przywiązujących wagę do wyszukanego design’u. Ponownie wystawia się tutaj młoda i przebojowa marka Expresso z Holandii oraz Peppercorn i Oxmo z Danii. W segmencie Concept 11 po raz pierwszy wystawi swoje innowacyjne kolekcje niemiecka marka Mauritius, specjalizująca się w modzie skórzanej. Obecne będą także nowi wystawcy na CPD, jak Fred Sabatier, Teddy, Pierre Artoff czy Tonickx.

Oba niszowe segmenty Supersize oraz Maternity zlokalizowane są w hali 11. Na targach CPD handlowcy znajdą najsilniejszą w Europie targową ofertę wiodących marek oferujących duże rozmiary. Supersize to bardzo ważny dla handlu segment, oferujący handlowcom branży mody zarówno potencjał rozwojowy, jak i możliwość wprowadzenia w specjalistycznych sklepach tzw. uzupełniających rozmiarów. W segmencie Supersize wystawiają się takie znane firmy, jak Elena Grunert, Chalou, Doris Streich czy Brand. Obecne są także młode kolekcje - Non Stop, Exelle, Yoek czy Mind. W segmencie Maternity królują wiodące marki mody ciążowej - Noppies, Esprit Maternity, Queen Mum z Holandii czy Bellybutton z Niemiec, ze swoimi nowoczesnymi kolekcjami dla lubiących modę przyszłych mam.

Informacje o CPD: www.cpd.de / www.igedo.com
Kontakt w Polsce: Krystyna Sławska, Igedo Company Düsseldorf, targi mody CPD, Body Look, CPM Moskwa - Biuro Informacyjno-Kontaktowe w Polsce
00-074 Warszawa, ul. Trębacka 4, tel. 022/6309 610, faks 022/6309 747, kom. 0606 702 714, e-mail:
k.slawska@kig.pl