Na
Global Fashion jeszcze bardziej międzynarodowa oferta: 320 wystawców z 20 krajów

Targi Global Fashion nadal należą do nielicznych branżowych międzynarodowych adresów idealnych dla biznesu zlecania produkcji. Wiodąca w Europie międzynarodowa specjalistyczna impreza kooperacji i zlecania produkcji odzieży lub zamawiania kolekcji pod marką klienta zgromadziła 320 wystawców z 20 krajów, prezentujących bardzo szeroką ofertę produktów i usług. Są to wystawcy z Bangladeszu, Bułgarii, Egiptu, Indii, Kanady, Litwy, Łotwy, Makao, Marokka, Niemiec, Nigerii, Pakistanu, Panamy, Portugalii, Serbii, Taiwanu, Ukrainy Wielkiej Brytanii, Włoch, oraz Chin (łącznie z Hongkongiem).

Od jego powołania (w lipcu ubiegłego roku) pozytywny rozwój odnotował nowy segment Global Exclusive. Tutaj wyselekcjonowani producenci z Egiptu, Bułgarii, Wielkiej Brytanii, Łotwy, Portugalii, Ukrainy i innych krajów prezentują na specjalnie zaaranżowanej powierzchni swoje oferty dla asortymentów i kolekcji z wyższej półki. Dobrym przykładem są tu firmy takie jak producent eleganckiej mody damskiej firma Brandsmile z Bułgarii, Marco Apparel z Wielkiej Brytanii (znany w handlu detalicznym na całym świecie dostawca mody damskiej), specjalista w zakresie odzieży dżinsowej - firma El Halal z Egiptu czy także firma Sia Ljuvek z Łotwy, oferująca odporne na pogodę kurtki ocieplane pierzem oraz spodnie. W segmencie Global Exclusive wszystkich wystawców łączy wysokiej jakości oferta kooperacji dla mody z wysokiej półki, krótkie terminy dostaw i przede wszystkim gotowość przyjmowania zleceń na mniejsze ilości.

Do wysokiej jakości oferty prezentowanej w segmencie Global Exclusive przyczyniły się występujące tu po raz pierwszy firmy z Serbii i Marokka, a oba te kraje święcą na targach Global Fashion swoją premierę. Łącznie sześciu wystawców z Serbii oferuje kooperacje w modzie damskiej oraz męskiej. Zleceniodawcom z firm produkcyjnych lub handlowych partnerzy z Serbii oferują takie konkurencyjne warunki, jak krótkie i elastyczne terminy dostaw, dobrą relację ceny do jakości usług, dobrą jakość pracy, którą zapewnia nowoczesny park maszynowy i technologie, a także kadrę dysponująca dużą wiedzą fachową.

Na targach Global Fashion także firmy marokańskie pragną przyciągnąć uwagę, m.in. Cabilux oferuje prawie całościową ofertę kooperacyjną w zakresie odzieży - od bielizny nocnej, przez homewear, do mody damskiej i dziecięcej oraz męskiej odzieży sportowej. Firma Dounitex, specjalizuje się w produkcji koszul i bluzek, oferuje także pidżamy oraz odzież korporacyjną. Z kolei firma Interlinge, znany od dawna dostawca dla europejskich marek bielizny i dessous, oferuje zdolność produkcyjną 10.000 sztuk dziennie, a równocześnie specjalizuje się w zakresie produktów niszowych, jak moda ciążowa, sportowa lub kostiumy kąpielowe. Z kolei firma Vetwear oferuje międzynarodowym zleceniodawcom modele sportowe oraz odzież ochronną, funkcjonalną oraz kamizelki ochronne.

Na targach Global Fashion nie może zabraknąć programu informacyjnego. Jak zawsze cenionym i przyciągającym wydarzeniem jest seminarium branżowe prowadzone przez firmę doradczą Hermann Fuchslocher Unternehmensberatung. Odbędzie się ono w poniedziałek 2 lutego 2009 r. w godz. 16.30 - 17.30 w salonie Global Fashion Lounge. Uczestnicy seminarium pozyskają tam najbardziej aktualną wiedzę o możliwościach zbytu w Europie. Na swoim seminarium pt. „Europejski rynek produkcji masowej - nowe możliwości” Hermann Fuchslocher przedstawi szczegółowe dane i informacje dotyczące podstawowych wymagań i ogólnych warunków po stronie europejskich odbiorców zarówno wśród firm produkcyjnych, jak i handlowych. Potencjalni dostawcy przerobów i kooperacji z krajów o atrakcyjnej cenie siły roboczej uzyskają tutaj także cenne wskazówki jak najlepiej przystosować się do życzeń i wymagań odbiorców. Seminarium prowadzone będzie w j. angielskim.

Informacje o Global Fashion: www.igedo.de/IGEDO/website/deutsch/global / www.igedo.com
Kontakt w Polsce: Krystyna Sławska, Igedo Company Düsseldorf, targi mody CPD, Body Look, CPM Moskwa - Biuro Informacyjno-Kontaktowe w Polsce
00-074 Warszawa, ul. Trębacka 4, tel. 022/6309 610, faks 022/6309 747, kom. 0606 702 714, e-mail: k.slawska@kig.pl