Wczoraj znaczy jutro - trendy mody damskiej na wiosnę/lato 2011 - cpd

Nowoczesna moda karmi się „sentymentalną tęsknotą za przeszłością”, a odczucia te idealnie przekładają się na słownikowe pojęcie - NOSTALGIA. Nauka i technika nie nadążają za zmianami w modzie, która obecnie rozkoszuje się inspiracjami z przeszłości, próbując ją na nowo definiować. Sentymentalny powrót to hasło dla trendów mody na sezon wiosna/lato 2011. Moda na przyszły letni sezon nie ogranicza się jednak do inspiracji z jednej konkretnej dekady, miesza ona ze sobą różne epoki i style, jakby w ujęciu kamery do przyspieszonych zdjęć. Wybujała wystawność miesza się z puryzmem, surowość nakłada się na wyluzowanie, a syntetyki na naturę. Dozwolone jest wszystko i nic, granice prawie się zacierają, emocje decydują o wyglądzie. Mieszanka uczuć oscyluje od przywiązania do tego co dawne do pogoni za jego przetworzeniem. Oto przyszłość... z przeszłości.

Yaya Yaya Yaya

Podkreślana zmysłowość
Projektanci nadal bawią się proporcami i objętością. Ten bezpretensjonalny styl reprezentują miękkie i lejące się jedwabne tkaniny. Kobiecość jest w tej sylwetce zredukowana, prawie wymazana, nawiązując tym samym do mody wczesnych lat 90., gdzie królował wymagający puryzm i konstrukcyjne kroje. Równocześnie podkreśla się ramiona, uzyskując zarówno objętość jak i płynność sylwetki. Kluczowym modelem w tym trendzie jest kombinezon z tkanin dżersejowych, noszony z wyciętymi bluzkami i górami w stylu luźnej marynarki. Głównie czyste i perłowe odcienie, w tonacjach od jasnego pudru do odcieni piasku z podkreślającymi akcentami czerni.

 

 

 

GOM by Mo Koshji GOM by Mo Koshji XESS + Baba

Subtelne iluzje
Alicja w krainie mody - marzycielskie i zarazem rozbawione elementy łączą się z prowokacyjną siłą. Wyraźne inspiracje z lat 70. i 80. otoczone są romantycznymi plisami, powiewnymi fałdami i wybujałym drapowaniem. Wyznacznikiem tego trendu są delikatne i kruche sylwetki oraz podkreślające i dopasowane kroje w efekcie łączenia się przeciwieństw. Delikatne spódniczki zdobione są metalizującymi elementami. W tym trendzie obecne są również: cienkie dziewiarstwo z luźnymi wiązaniami, liczne psychodeliczne nadruki na jedwabiu z powierzchnią typu porcelana. Wyznacznikami trendu są krótkie sukienki, miękkie swetry, wyrafinowane rewersy i bufiaste tiule, a z kolorów głównie biel, czerwień, bladoniebieski, a także puder czy kolor błota oraz blady róż.

 

Oczywisty chaos
Techno z lat 90. łączy się w tym trendzie z szykiem lat 50. Wszystko jest tu możliwe i wszystko do siebie pasuje. Hasłem trendu jest kombinacja lub zestawianie. Zwariowane wzory i zestawy kolorystyczne podkreślają zasadę kolażu - przewodzącą w tym trendzie. Zarówno w sukienkach i płaszczach, jak i w spodniach z prostymi nogawkami ze spranej skóry z wypalaniami dominują pełne kontrastów przełamania, które wydają się całkiem przypadkowe. Różnorodne style i formy są tu ze sobą łączone. Drapowania są nakładane warstwowo. Równocześnie, sylwetka jest w tym trendzie wyluzowana, a krój nie podkreśla figury. Kolorystyka obejmuje odcienie ciemnoszarego i ciemnoniebieskiego do ostrego różu, czerwień, odcienie brzoskwiniowe oraz naturalny kolor skóry.

Großer Heinrich Großer Heinrich Malousebastiaan Malousebastiaan

 

cpd

 

Kontakt w Polsce:
Krystyna Sławska, Igedo Company Düsseldorf
00-074 Warszawa, ul. Trębacka 4
tel. 22/6309 610, faks 22/6309 747, kom. 606 702 714
e-mail: kslawska@kig.pl