Kompleksowo i stylowo - Targi Mody w Poznaniu - 2 - 4 września 2009 r.

Targi mody w Poznaniu stale ewoluują pod wpływem zmian na rynku. Organizatorzy szczególnie dużo uwagi poświęcili ofercie skierowanej do producentów i importerów odzieży na aktualny sezon oraz dostawcom składników do produkcji odzieży. Zmiany dotyczyć będą przede wszystkim organizacji wydarzeń, aranżacji i standardu wystawiennictwa.

Salon Mody FAST FASHION - zawsze na bieżąco! W dniach 2 - 4 września 2009 r. zadebiutuje w Poznaniu Salon Mody Fast Fashion, czyli targi mody w czasie teraźniejszym. Nowe wydarzenie biznesowe, stylistyką zbliżone do Kontraktacji Next Season i Body Style, adresowane jest do producentów i przedstawicieli polskich i zagranicznych marek odzieżowych, oferujących kolekcje odzieży i dodatków na bieżący sezon jesień-zima 2009/2010. Kluczowym składnikiem oferty dla wystawców są komfortowe stoiska z zabudową zawierającą wydruk wielkoformatowy z grafiką firmy. Wystawcy mogą także zamówić powierzchnię niezabudowaną i zlecić wykonanie zabudowy według indywidualnego projektu przez MTP lub wybraną firmę. Organizatorzy oferują również pakiet zaproszeń dla handlowców oraz specjalny program matchmakingowy dla wystawców i gości targowych. Jeszcze przed rozpoczęciem targów będzie można skorzystać z opcji „umów się na spotkanie”, dostępnej w katalogu wystawców on-line. W ramach Salonu Fast Fashion odbywać się będą profesjonalne seminaria i szkolenia dotyczące tendencji w modzie, kierunków w zarządzaniu marką oraz handlu - prowadzone przez specjalistów z branży. (informacje: www.fast-fashion.mtp.pl)

TEX-STYLE Targi Tkanin i Dodatków dla Przemysłu Odzieżowego - wszystko, co niezbędne do produkcji odzieży. Pomysł profesjonalnych spotkań biznesowych firm oferujących komponenty do produkcji odzieży nabiera realnych kształtów. Wrześniowe targi Tex-Style, sąsiadujące z Salonem Fast Fashion, również ulegną metamorfozie. Zakres tematyczny targów skoncentruje się na ofercie tkanin, dzianin, wyrobów pasmanteryjnych, dodatków krawieckich, specjalistycznych programach komputerowych. W zakresie sposobu prezentacji oferty organizatorzy pozostawiają wystawcom dużą swobodę, oferując powierzchnię niezabudowaną. Aranżacja stoiska może być wykonana przez MTP lub firmę zewnętrzną, w systemie standardowym lub według indywidualnego projektu. (informacje: www.fashion.mtp.pl)

Organizatorzy mają nadzieję, że formuła targów Tex-Style oraz Salonu Fast Fashion spotka się z zainteresowaniem wystawców oraz handlowców także ze względu na bezpośrednie sąsiedztwo Kontraktacji NEXT SEASON - Salonu Odzieży, Obuwia i Dodatków (z kolekcjami na wiosnę i lato 2010) oraz BODY STYLE - Salonu Bielizny i Mody Plażowej. Warto skorzystać z efektu synergii, jaki tworzy bezpośrednie sąsiedztwo wszystkich tych wydarzeń, składając się na największe i najbardziej kompleksowe targi dla branży odzieżowo-tekstylnej w Polsce. Rekomendacją dla Międzynarodowych Targów Poznańskich, jako centrum skupiającego branżę mody, jest liczba handlowców i producentów odzieży uczestniczących w targach: w marcu 2009 r. targi mody w Poznaniu odwiedziło 5.200 profesjonalistów.