NEWS 1 ___ NEWS 2 ___ NEWS 3 ___ NEWS 4 ___ NEWS 5 ___ NEWS 6

2017-05-28

Raport z targów Techtextil i Texprocess

Ponad 47.500 branżystów z 114 krajów, w tym 1.160 z Polski, przybyło do centrum wystawowego we Frankfurcie nad Menem, aby odkryć najbardziej innowacyjne produkty z dziedziny tekstyliów technicznych oraz maszyn i technologii dla przemysłu odzieżowego. Na targach zaprezentowało się łącznie 1.789 wystawców, w tym 40 z Polski (29 na Techtextil i 11 na Texprocess).

- Od samego wejścia do sal wystawowych dwóch wiodących imprez targowych w branży, nie mamy wątpliwości: Przemysł 4.0, inteligentne i funkcjonalne tkaniny oraz digitalizacja to aktualne trendy w przemyśle włókienniczym. Pomimo rosnącej cyfryzacji, osobista wymiana opinii i kontaktów nadal jest niezbędna. W związku z tym, bardzo cieszymy się, że tak wielu branżystów przybyło na targi Techtextil i Texprocess - podsumowuje Detlef Braun, Członek Zarządu Messe Frankfurt.

Największym zainteresowaniem cieszył się system skanowania wymiarów ciała klienta za pomocą komputerowego projektora, system automatycznego cięcia, szybszego szycia i łączenia, a także wyszywania różnych części jednocześnie. Na targach Texprocess, stopień interakcji pomiędzy człowiekiem a maszyną osiągnął nowy poziom. - Targi Techtextil i Texprocess udowodniły, że przemysł tekstylno - odzieżowy jest jednym z najbardziej rentownych i najlepiej rozwijających się sektorów - podkreślił Elgar Straub, Dyrektor Zarządzający VDMA Textil Care.

Największa grupę odwiedzających na targach Techtextil stanowili Włosi, Francuzi i Turcy, natomiast na targi Texprocess najliczniejsze grupy przybyły z Włoch, Rumunii i Portugalii. W targach uczestniczyło wielu młodych specjalistów, co również świadczy o dynamicznym rozwoju sektora. - Techtextil i Texprocess to możliwość wymiany pomysłów i opinii oraz zawarcia ciekawych kontaktów biznesowych - podsumował Dirk Wiese, Podsekretarz w Ministerstwie Gospodarki i Energii. Pozytywne nastroje wśród odwiedzających odzwierciedliły badania ankietowe - aż 96% branżystów odwiedzających Techtextil była zadowolona z wizyty na targach. W przypadku Texprocess liczba ta wyniosła 97%.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się liczne wystawy specjalne. „Living in Space” - główna ekspozycja zorientowana na podróż w przestrzeni kosmicznej została otwarta przez astronautę Europejskiej Agencji Kosmicznej, dr Reinholda Ewalda. Interaktywna wystawa ukazała cztery główne zastosowania materiałów hi-tech oraz technologie ich przetwarzania, zwłaszcza w kontekście przygotowań do misji kosmicznych. Główną atrakcją tej wystawy była możliwość odbycia wirtualnej podróży. Jak podkreśla Frank Salzgeber, szef Biura Programu Transferu Technologii ESA: - Kosmos fascynuje ludzi na całym świecie. Wszystkie nasze misje kosmiczne są poprzedzone wieloma latami badań i innowacjami, w których decydującą rolę ogrywają nowe materiały i technologie produkcji.

Kolejna edycja targów Techtextil i Texprocess odbędzie się w terminie 14 - 17 maja 2019 r. we Frankfurcie nad Menem.

Lista polskich wystawców
Techtextil: FIAB | ZEMAT Technology Group | PIOT - Zwiazek Pracodawcow Przemyslu Odziezowego i Tekstylnego | LENTEX | MDM NT | STRADOM | BOZAMET | POLONTEX | NEKS | LEGS | ARIADNA Fabryka Nici | EDER | MAGNETIX - GORSZWA | MARAND | PASAMON | SINOGRAF | KORA | MARMA Polskie Folie | POLON-IZOT | WAMATEX | ANDROPOL | CAMELA | FILATI | IMP Comfort | KRAK-MAL | PRZEMYSŁOWA GRUPA TEKSTYLNA | SAKO Expo Techtextilplast | TELIMENA | WAMATEX.
Texprocess: ALLCOMP Polska | CONTEC | DULEDO | SEMACO | REXEL | HOFFMAN | HILL OB | IMPALL | JUKI Central Europe | STRIMA | ALUX .

www.targifrankfurt.pl


2017-05-28

Producenci doceniają rozwiązania Lectry - 3000 katerów Vector® sprzedanych w ciągu 10 lat

Lectra jest dumna z ciągłego zainteresowania klientów swoim sztandarowym rozwiązaniem Vector®, które gwarantuje doskonałość operacyjną oraz przygotowuje ich na rewolucję, jaką jest Przemysł 4.0

Lectra, światowy lider w sektorze zintegrowanych technologii dla przemysłu wykorzystującego materiały miękkie (tkaniny, skórę, tekstylia techniczne i materiały kompozytowe), informuje o sprzedaży 3000 systemów Vector w ciągu 10 lat. Linia produktów Vector zrewolucjonizowała automatyczne cięcie materiałów, przyczyniając się do sukcesów producentów z branży odzieżowej, motoryzacyjnej i meblarskiej. W chwili obecnej Vector jest niekwestionowanym liderem w krojowniach, o czym świadczy 15% wzrost sprzedaży w 2016 r.

Entuzjazm producentów dla modelu Vector (widoczny zarówno w krajach rozwiniętych, jak i rozwijających się) wynika z szeregu przewag konkurencyjnych. Rekordowy bezawaryjny czas pracy maszyny, wynoszący ponad 98%, w połączeniu z ogólną wysoką wydajnością minimalizuje jednostkowy koszt wytworzenia, co przekłada się na wyższe zyski klientów Lectry. Również i precyzja cięcia oraz możliwość wytwarzania elementów bez zbędnych odpadów oznacza dla producentów znaczące oszczędności materiałowe, liczone w tysiącach dolarów rocznie.

Dzięki licznym kluczowym innowacjom zastosowanym w Vectrze, firma Lectra pomaga swoim klientom realizować coraz ambitniejsze cele w zakresie doskonałości operacyjnej. Od 2007 roku Vector jest synonimem błyskawicznego postępu technologicznego, stale podnosząc poprzeczkę osiągnięć w zakresie prędkości, jakości i niezawodności. Nowa generacja tego bezkonkurencyjnego po dziś dzień rozwiązania, wprowadzona na rynek w 2012 roku, ustaliła standardy wydajności oraz sterowania. Pod koniec 2016 r. do rodziny Vector dołączyły dwa nowe modele: Vector iQ, którego urządzenie tnące umożliwia 10% wzrost wydajności oraz VectorAuto iX6, wyspecjalizowane w cięciu materiałów syntetycznych do foteli i innych elementów wyposażenia wnętrz samochodów.

Niezawodność rozwiązania Vector opiera się na licznych czujnikach. Zwiększenie ich liczby ze 120 do 180 pozwoliło zwiększyć konserwację zapobiegawczą i predykcyjną. Rozwiązania Vector działające na całym świecie komunikują się w czasie rzeczywistym z pięcioma międzynarodowymi centrami pomocy technicznej, dzięki czemu eksperci mogą natychmiast zdalnie rozwiązać większość problemów. - Vector to pionierskie rozwiązanie w świecie, ponieważ jako pierwsze z tego typu urządzeń wykorzystało połączenie z internetem oraz system konserwacji predykcyjnej. Linia produktów Vector w pełni odpowiada filozofii Przemysłu 4.0, a jej innowacyjne usługi mają kluczowe znaczenie w nowoczesnych krojowniach - podkreśla Daniel Harari, CEO w firmie Lectra.

www.lectra.com


2017-05-24

Oddaj stare, odbierz rabat, kup nowe - akcja „Bądź EKO” marki Regatta

Do 31 maja trwa akcja Regatta Great Outdoors „Bądź EKO”. Zamiast wyrzucać starą odzież, przynieś ją do sklepu Regatta. Zostanie poddana recyklingowi lub procesowi ekologicznej utylizacji bez emisji toksyn do powietrza. Za zużytą odzież turystyczną lub sportową (dowolnej marki) Regatta przyznaje rabat na zakup nowej odzieży!

Ubrania i obuwie outdoorowe, narciarskie czy po prostu sportowe są wykonane w przeważającym stopniu (a nierzadko w 100%) z pochodnych ropy naftowej. Poliester, poliamid, pianka EVA, wszystkie membrany itd. to substancje „sztuczne”, które mogą wyrządzić duże szkody, jeśli nie zostaną w odpowiedni sposób zutylizowane. Wyrzucone do śmieci jako zwykły odpad, będą rozkładały się setki albo nawet tysiące lat. Spalone w domowym piecu, będą zanieczyszczały powietrze, a popiół, który zostanie, może dostać się do wód gruntowych.

W ramach akcji marki Regatta „Bądź EKO” we współpracy z firmą Remondis stare rzeczy zostaną rozdzielone na takie, które można poddać procesowi recyclingu i takie, które są odpadem. Rzeczy, których nie można przetworzyć lub ponownie wykorzystać, zostaną spalone w specjalnym piecu w wysokich temperaturach (kilka tysięcy stopni), dzięki czemu ulegną całkowitej utylizacji bez emisji toksyn do powietrza. Wszystkie produkty poliestrowe czy poliamidowe są dla takiego pieca paliwem wysokoenergetycznym. Uzyskana ze spalania energia zamieni się w energię elektryczną i ciepło, które zasila centralne ogrzewanie.

Regatta prowadzi tę akcję z dodatkowym wsparciem w formie 30% rabatu, żeby przekonać klientów, że takie działanie jest nie tylko ekologiczne, ale ma również sens bardziej wymierny (w outletach rabat 20% od cen wyprzedażowych). Szczegóły akcji i regulamin w sklepach marki Regatta: http://bit.ly/sklepy_regatta.

Regatta należy do liderów biznesu odpowiedzialnego społecznie w Europie oraz uważana jest za jedną z najbardziej ekologicznych firm na świecie. Dostarcza produkty w pełni wolne od związków rakotwórczych. Całkowicie wycofała z produkcji PFOA, środek powszechnie uważany za zanieczyszczający środowisko oraz trudny do wydalenia z organizmu. W maju wspiera rabatem wszystkich, którzy chcą, tak jak Regatta, być eko! Akcja trwa do końca maja.


2017-05-24

Ola Kowalska twarzą nowego edytorialu marki SiNSAY

Świat mody fascynuje się nowym pokoleniem gwiazd. W odpowiedzi na trend, który zagranicą reprezentują Iris Law, Lily-Rose Depp i Kaia Gerber, marka SiNSAY do współpracy przy nowym edytorialu zaprosiła Olę Kowalską - pasjonatkę mody, influencerkę, kreatywną osobowość. Mimo młodego wieku, 20-letnia córka Kasi Kowalskiej zdążyła już zapracować na własne nazwisko jako ambitna fashionistka, która swoją pasję do mody rozwija na studiach w Londynie.

Sesja opiera się na efekcie kontrastu między nowoczesnymi propozycjami SiNSAY a klasycznymi wnętrzami warszawskiego Teatru Roma. Osobowość Oli, od której bije energia i pewność siebie, zdefiniowała niepowtarzalny charakter zdjęć. Wysmakowany edytorial prezentuje najbardziej charakterystyczne propozycje z wiosenno-letniej kolekcji marki.

Podczas sesji zdjęciowej Ola wystąpiła w rockowych stylizacjach, stanowiących absolutne must-have'y tego sezonu. Na pierwszy plan wysuwają się wyraziste dodatki, jak gorsetowy pas, futrzane klapki i czapka z daszkiem. Obok sukienek w modną kratę gingham wyróżniają się również bluzki z wiązaniami i siateczkowa tunika z napisem. Wśród projektów pojawiły się także denimowe shorty z wysokim stanem, postrzępione spódnice oraz oversizowe koszule w delikatne paski. Całość świetnie wpisuje się w trendy lansowane przez największe gwiazdy Instagramu.

www.sin-say.com


2017-05-11

HOLLYWOOD HEAT - druga odsłona kampanii MOHITO na sezon Wiosna-Lato 2017

Nadchodzi kolejna, letnia odsłona kampanii marki MOHITO. Sesja osadzona w scenerii pięknej kalifornijskiej willi aż kipi od kobiecych stylizacji w klimacie casual glamour. Nie zabrakło modowych przebojów sezonu: zmysłowych sukienek, odsłaniających ramiona topów, lejących tkanin i delikatnej kolorystyki.

Projektanci MOHITO wyszli z założenia, że każda kobieta może poczuć się jak bohaterka hollywoodzkiego filmu. Niewymuszona elegancja oraz zderzenie casualu i luksusu rodem z Mullholland Drive, to genialny pomysł projektantów na letnią modę. Sukienki z lejących tkanin, szlafrokowe zapięcia czy tzw. piżamowe fasony zapewniają komfort i kojarzą się z ekstrawagancją prawdziwych koneserów mody. Stylizacje są uniwersalne, co pozwala nosić je zarówno do pracy, jak i po godzinach w wakacje. Ubrania doskonale się ze sobą łączą w różnorodne, wielofunkcyjne zestawy - głównie za sprawą kolorystyki ograniczonej do pudrowych pasteli, bieli i granatu.

Obok specjalności Mohito, czyli kobiecych sukienek, w kolekcji wyróżniają się piękne i praktyczne damskie garnitury. Połączenie bieli i złotych guzików w marynarkach to kwintesencja letniego szyku, a wysoki stan spodni i szerokie wiązania w pasie wprowadzają powiew nowoczesności do klasycznych fasonów. Garniturowe elementy doskonale sprawdzą się też w wydaniu wieczorowym: z topem typu bralette, gorsetem czy satynowymi szortami.

W kolekcji króluje szyfon - wymarzona tkanina fanów letniej elegancji. Znajdziemy go zarówno w wersji minimalistycznej w formie prostych topów, jak i we frywolnych sukienkach boho oraz tunikach z marszczeniami. Choć ten sezon w MOHITO zdecydowanie należy do gładkich tkanin, projektanci nie zapomnieli też o urozmaiceniu w postaci kwiatowych nadruków. Romantyczne koszule i letnie suknie w malarskie róże to pomysł na ożywienie garderoby i podkreślenie indywidualnego stylu latem.

Tradycyjnie, w kolekcji spring-summer nie zabraknie dodatków, które doskonale podkreślają elegancki i szykowny klimat letniej kampanii. Hitem z pewnością okażą się delikatne welurowe sandały w kolorze malinowego różu.

www.MOHITO.com

SESJA ZDJĘCIOWA:
Fotograf: Marcin Kempski / ilike-photo.com | Modelka: Daga Ziober / Model + | Asystent: Michał Kluszczyński / ilike-photo.com | Stylizacja: Karolina Gruszecka | Make up: Sandy Ganzer / Forward Artists | Włosy: Charles McNair / Jed Root | Produkcja: I LIKE PHOTO | Postprodukcja: Paweł Milewski / ilike-photo.com | Art. Directing: Kaja Wojtyga/MOHITO | Marketing Manager: Robert Machałek/MOHITO


2017-05-11

HOUSE SELECTED - szlachetny minimalizm w rockowym wydaniu

Kolekcja House Selected to zabawa tradycyjną formą i reinterpretacja klasycznych fasonów. To połączenie minimalizmu, prostoty i ponadczasowej rockowej stylistyki, które przypadnie do gustu każdemu kto w modzie poszukuje świeżych, buntowniczych i niebanalnych rozwiązań. Linia Selected powstała w wyniku inspiracji nowoczesnym i wyrafinowanym designem, ambitnymi projektami modowymi, architekturą i sztuką. Jednym słowem - wszystkim co niebanalne i wyrafinowane.

W propozycji dla kobiet dominuje look minimalistyczny, ale wzbogacony o dziewczęce elementy: falbany, koronki i plisy. Przeważają barwy czerni, bieli, pudrowego różu. Mocnym punktem linii jest metaliczna ramoneska w odcieniu różowego złota, której rockowy charakter doskonale komponuje się z kobiecymi fasonami - romantyczną sukienką, body z dużą falbaną przy dekolcie i spódnicą midi. W Selected znajdziemy też absolutny must have sezonu - plisowaną sukienkę na ramiączkach, którą zakładamy na biały T-shirt w alloverowy wzór monochromatycznych grafik.

Męska odsłona to prosty minimalistyczny klimat z rockowym pazurem. Modne bombery w odcieniach szarości, spodnie o oryginalnej formie, koncepcyjne w fasonie bluzy oraz T-shirty wzbogacone o ciekawe przetarcia i intrygujące, eteryczne grafiki. W podstawową kolorystykę bieli, czerni i granatu wkradły się ciepłe odcienie ziemistego różu i ecru.

Z oryginalnym charakterem ubrań idealnie współgra piękna sesja zdjęciowa. Mocną i wyrazistą scenografię zbudowano z przestrzennych fragmentów o abstrakcyjnych kształtach w najmodniejszych odcieniach zieleni (kolor 2017 Pantone Greenery). Uproszczone i ujednolicone elementy zostały rozmieszczone częściowo na płasko na pudrowo-różowym tle, a częściowo zawieszono w powietrzu, tworząc razem ciekawą i fantazyjną przestrzeń, która współgra z pracą modeli. Za produkcję, zdjęcia, stylizację, kreację i koncepcję sesji w całości odpowiada zespół Marketingu House.

www.house.pl


2017-04-28

Little Princess - kolekcja MOHITO dla Mamy i Córki

Sezon Wiosna-Lato 2017 obfituje w kolekcje specjalnie. Po raz pierwszy w historii marki MOHITO pojawią się ubrania i dodatki dla dziewczynek inspirowane modelami, które projektanci przygotowali dla kobiet. Prócz casualowych propozycji na co dzień, w nowej linii można znaleźć eleganckie sukienki w sam raz na przyjęcia. Nie zabraknie stylowych dodatków - pudrowych torebek, balerinek i lśniących naszyjników.

Zespół MOHITO przygotował kilkanaście modeli które można swobodnie ze sobą łączyć. Od T-shirtów z uroczymi napisami po koszule w grochy i wygodne kombinezony. Na szczególną uwagę zasługują jeansowe spodnie i katany, które będą doskonałym uzupełnieniem luźnej stylizacji. Hitem kolekcji jest świetnie skrojona ramoneska ze srebrnymi, lśniącymi zamkami - obowiązkowy element garderoby Mamy i Córki.

Little Princess to przede wszystkim szykowne propozycje dla małych i dużych elegantek. Dziewczynki, które kochają sukienki będą zachwycone kokardami, tiulami i koronkami w pudrowych kolorach. Projektanci pomyśleli także o okryciach na chłodniejsze dni - klasyczne płaszcze i kardigany będą idealnie komponować się ze wszystkimi sylwetkami z kolekcji.

Ubrania z kolekcji Little Princess są dostępne w rozmiarach 104-134 w wybranych salonach MOHITO oraz sklepie online www.MOHITO.com

Autorem zdjęć, które powstały w Barcelonie jest Marcin Hryniewicz. W sesji zdjęciowej udział wzięła Ewa Stankiewicz ze swoją córką Apolonią.


2017-04-27

Gdzie buty poniosą - oferta obuwia marki Regatta

Regatta, najbardziej popularna brytyjska marka dla miłośników outdooru, znana jest w Polsce przede wszystkich z oferty funkcjonalnej odzieży turystycznej w różnych stylach - od sportowej po codzienną. W sklepach firmowych można ubrać całą rodzinę od stóp do głów. Jeśli chodzi o stopy, marka ma coraz bardziej różnorodny asortyment obuwia. W tym roku również przygotowano kilka nowości: od wygodnego sportowego obuwia codziennego po trekkingowe specjalistyczne propozycje w góry.

Obuwie sportowe Regatta Varane Sport
Treningowe buty sportowe. Super lekkie, oddychające - świetne na gorące dni. Wytrzymała wierzchnia warstwa doskonale sprawdzi się zarówno podczas lekkiego treningu biegowego, na siłowni czy w trakcie pracowitego dnia w mieście. Wyprofilowana wkładka EVA, zapewniająca wsparcie stopy podczas biegu, dodatkowo dba o wygodę użytkownika. Antypoślizgowa podeszwa zapewnia idealną równowagę pomiędzy komfortem, lekkością i wytrzymałością. Doskonałe buty dla wszystkich lubiących sportowy styl życia.

Półbuty Regatta Stonegate Low
Lekkie i bardzo komfortowe półbuty. Idealne na wycieczkę w teren, a dla lubiących outdoorowy styl i wygodę doskonałe również na co dzień. Wykonane z lekkich, oddychających materiałów, perfekcyjnie sprawdzą się zarówno podczas letnich upałów, jak i chłodniejszych dni. O stabilność i przyczepność dba wytrzymała podeszwa ze specjalnie zaprojektowanym i zoptymalizowanym wzorem bieżnika. Kształt wkładki i buta skutecznie redukuje zmęczenie stóp, nawet podczas wielogodzinnych marszów.

Półbuty trekkingowe Regatta Toba Low
Super wygodne, wytrzymałe i lekkie terenowe buty zaprojektowane na całodniowe wycieczki. Nawet podczas wielogodzinnych wędrówek w ciężkich warunkach stopy w nich będą miały pełen komfort. Taki efekt uzyskano dzięki zastosowaniu całej gamy nowoczesnych materiałów, które zapewniają pełną wodoodporność, mocną oddychalność, a wszystko to połączone z niewiarygodną wygodą. O komfort stóp podczas marszu w kiepskiej pogodzie dba oddychający i wodoodporny materiał ISOTEX oraz odpychająca wodę i brud technologia Hydropel. Trwałość zapewnia cholewka wykonana z połączenia z wytrzymałego zamszu i oddychającej siateczki. W kamienistym, ciężkim terenie z pewnością użytkownicy docenią lekką podeszwę z gumy karbonowej ze specjalnie zaprojektowanym, wielokierunkowym wzorem bieżnika. Toba Low to but, w którym można pokonać każde bezdroże.

Obuwie trekkingowe Regatta Clydebank
Wysokie, bardzo wytrzymałe buty przeznaczone na wycieczki w trudnym terenie. Specjalnie zaprojektowany kształt gwarantuje idealne dopasowanie do stopy, a przez to zwiększoną kontrolę nad ruchem i pełną stabilność. Dodatkową stabilizację i dobre trzymanie kostki zapewnia również wysoki profil cholewki. Przed wilgocią stopę chroni oddychający materiał ISOTEX oraz odpychająca brud i wodę technologia Hydropel. O idealną przyczepność na kamieniach i śliskim gruncie oraz świetną amortyzację dba podeszwa wyposażona w specjalne podkładki tłumiące wstrząsy. Świetny, całoroczny but na ambitną górską trasę.

Wszystkie przedstawione modele to nowości na sezon wiosenno-letni 2017. Wchodzą w skład różnych kolekcji marki Regatta - podzielonych według przeznaczenia. Buty do ambitniejszych trekkingów (kolekcja Hiking) to Clydebank i Toba Low, na wędrówki (Walking) to Stonegate Low, a do codziennego użytku (Lifestyle) przeznaczone są Varane Sport.

www.regatta.pl


2017-04-25

Romantyczna wiosna w kolekcji MOODO ’17

Wiosna w kolekcji MOODO upłynie pod znakiem kobiecości i delikatności. Modowy eklektyzm ustępuje miejsca zwiewności, lekkości i kobiecej spójności. Projektanci marki prowadzą nas przez casualowe odsłony romantycznych looków po uniwersalne i wszechobecne każdej wiosny jeansowe i wygodne outfity.

Wiosenna kolekcja MOODO dedykowana jest wszystkim tym, którzy stawiają na subtelność i delikatność. Czuć w niej powiew niewymuszonej lekkości. Ciekawym tematem są nieograniczone możliwości miksowania ulubionych motywów: przezroczystości, falban czy koronkowych wykończeń. W kolekcji znajdą coś dla siebie również miłośniczki kwiecistych deseni, nie zabraknie ich w sukienkach, zwiewnych bluzkach czy spódnicach. Pojawiają się one w towarzystwie granatu, pudrowego różu oraz delikatnych pasteli. Idealnie adoptują się w formach luźnych bluzek i sukienek, tunik, spodni bądź przewiewnych T-shirtów podkreślających dziewczęcą sylwetkę. Linię ROMANTIC FRILLS z pewnością pokochają wszystkie romantyczki i marzycielki.

Dla mniej pokornych i tych, dla których moda jest prawdziwym wyzwaniem MOODO ma propozycję pełną deseni, dominujących pasków, drobnych patternów. Wszystko spięte hasłem komfortu i wygody. Swoje miejsce w kolekcji znalazła również bawełna w formie T-shirtów, spodni czy spódnic doskonale uzupełniając wiosenną kolekcję MOODO, szczególnie w duecie z ponadczasowym denimem.

Czas więc uzupełnić swoją wiosenną garderobę o najbardziej romantyczne trendy!

www.moodo.pl

2017-04-25

Najgorętsze trendy sezonu według marki SiNSAY

 

Modowe trendy prezentowane na światowych wybiegach zmieniają się jak w kalejdoskopie. Obecny sezon upływa pod znakiem rocka, oversize’owych bluz, przezroczystości, warstwowości oraz oryginalnych naszywek. Wszystkie te tendencje znalazły się w najnowszym lookbooku marki SiNSAY - Trendy Wiosna-Lato 2017.

W edytorialu znajdziemy wiele propozycji ozdobionych naszywkami i haftami. Kolorowe aplikacje o motywach florystycznych opanowały nie tylko jeansy czy skórzane ramoneski, ale również oryginalne parki.

W tym sezonie oprócz kolorowych naszywek stawiamy również na warstwowość naszych stylizacji. Sukienka zestawiona z jeansami albo z bluzą typu „hoodie”? Oczywiście! Moda nie zna granic! Wszystkie koncepcje są możliwe. Co więcej, sukienka założona na T-shirt lub bluzę to „must have” królujący na ulicach światowych stolic mody.

Projektanci SiNSAY proponują na nadchodzące lato również nieco mocniejsze stylizacje. Bez wątpienia moda na rockowe koszulki nadal trwa. W zestawieniu z szortami czy dziewczęcymi spódniczkami stworzą szalenie modny look.

W najgorętsze trendy sezonu wpisuje się również drobna kratka. Pojawia się ona zarówno na spodniach, spódnicach, oversize’owych koszulach, jak i na sukienkach. To propozycja dla dziewczyn, które wolą bardziej romantyczne outfity.

Nowatorska scenografia stanowi idealne tło dla wiosenno-letnich projektów marki SiNSAY, zaś feeria soczystych barw, motywy florystyczne i egzotyczna uroda modelki przenoszą nas w klimat słonecznego lata.

www.sin-say.com


2017-04-19

Regatta radzi: Bądź eko-świadomy!

Segregacja śmieci, oszczędzanie wody czy używanie energooszczędnych żarówek - można być eko na różne sposoby. Proekologicznym zachowaniem jest także wybór odzieży, do produkcji której nie zostały użyte szkodliwe dla ludzi i otoczenia związki. Nie stosuje ich w swoich produktach marka odzieży turystycznej Regatta.

Regatta należy obecnie do liderów biznesu odpowiedzialnego społecznie w Europie oraz uważana jest za jedną z najbardziej ekologicznych firm na świecie. - Jesteśmy rodzinną firmą, a nie wielką korporacją. Dlatego oprócz zysku, wielkie znaczenie mają dla nas również inne rzeczy bliskie każdemu kto kocha przyrodę i chce spędzać czas w górach, lesie czy parku. Wiemy, że produkcja wysokiej jakości ubrań ma wpływ na środowisko i społeczeństwo, w którym żyjemy, dlatego wprowadziliśmy szereg działań i podejmujemy kolejne, żeby chronić środowisko i wspierać rozwój podobnych inicjatyw społecznych - deklarują właściciele firmy, rodzina Black.

Niektóre związki chemiczne polepszające właściwości produktów są szkodliwe dla ludzi i otoczenia. Regatta całkowicie wyelimonowała te stare rozwiązania i dostarcza produkty w pełni wolne od rakotwórczego PFOA, czyli kwasu perfluorooktanowego. Używany jest on przy produkcji odzieży oraz produktów posiadających właściwości wodoodporne i może przedostać się do środowiska. Poza tym, jest bardzo trudny do wydalenia z organizmu. Określa się go jako „potencjalnie rakotwórczy dla ludzi”. Znajduje się na „czerwonej” liście produktów chemicznych UE (jeszcze nie zakazanych, ale prawdopodobnie zakazanych w najbliższych latach). - Ludzkie zdrowie i to co po sobie pozostawimy jest ważniejsze dla nas od maksymalizacji zysków - wyjaśnia Keith Black. - Oczywiście wycofanie PFOA i znalezienie alternatywy wiązało się z poniesieniem sporego kosztu, ale ponieważ jesteśmy firmą rodzinną, a nie giełdowym koncernem, właściciel może podejmować działania zgodne ze swoimi przekonaniami, a nie pod naciskiem giełdy lub banków - podkreśla.

Regatta nie tylko wycofała PFOA z produkcji, mimo że nie ma takiego przymusu, ale także wprowadziła i nadal rozwija szereg innych standardów ekologicznych. Wszyscy dostawcy firmy i producenci muszą przejść weryfikację, która obejmuje sprawdzenie czy posiadają odpowiednie pozwolenia, prowadzone są procesy zarządzania i monitorowania odpadów, oczyszczania wody, likwidacji materiałów oraz czy zostały stworzone odpowiednie warunki pracy dla pracowników. Audyty są przeprowadzane regularnie przez specjalistyczne firmy zewnętrzne oraz pracowników Regatta Outdoors Group. Regatta prowadzi także badania wszystkich partii materiałów używanych do produkcji i wyrobów gotowych, mające na celu sprawdzenie zgodności z parametrami oraz czy do ich produkcji nie korzystano z żadnych toksycznych i zakazanych substancji chemicznych.

Poprzez Regatta Foundation Keith Black, właściciel firmy Regatta, wspiera różne działania prospołeczne, jak np. pomoc dla wioski Batticaloa, umożliwiająca jej odbudowę po tsunami, które zniszczyło duże tereny Azji Południowo-Wschodniej; budowa 4-piętrowej szkoły w Savar w Bangladeszu czy pomoc dla Gorilla Fund International założonej przez Dian Fossey na rzecz ochrony goryli w Rwandzie. Oprócz tego prowadzonych jest wiele lokalnych działań, wspierających wydarzenia, osoby i organizacje czynne społecznie. W Polsce wsparcie otrzymują inicjatywy na rzecz szerzenia kultury fizycznej i wszelkiego rodzaju aktywności. Pod hasłem Regatta RUSZ SIĘ! do tej pory odbyło się 200 imprez, w których wzięło udział ponad 70 tysięcy uczestników, a wszystkich osób objętych programem było blisko pół miliona!

Nawet podczas zakupów w sklepie sportowym warto być eko-świadomym. Regatta wierzy, że jej klienci należą właśnie do takich osób. Kieruje swoją ofertę do wszystkich, którzy lubią aktywności na świeżym powietrzu, spędzanie czasu blisko natury oraz dbają o to, by piękna przyroda przetrwała dla przyszłym pokoleń.

www.regatta.pl


2017-04-19

Odkrywamy to, co zakryte

Zakrywają, a jednocześnie kuszą tym, co w wyrafinowany sposób odkrywają... Koronki, bo nich mowa, od wieków ozdabiają ubrania, zarówno damskie, jak i męskie.

Pojawiały się już w starożytności w formie plecionek. Najbardziej spektakularne formy zastosowania koronki, to renesansowe kryzy i nakładane kołnierze, które rozpowszechniła w całej Europie hiszpańska arystokracja, a w przemysł i towar eksportowy zamieniła Francja. Im większa kryza, im kunsztowniej haftowany kołnierz, tym większy status społeczny. To sprawiło, że koronki stały się towarem luksusowym i nim pozostały, zwłaszcza, gdy mówimy o tych ręcznie robionych ażurowych cudach.

Na szczęście dla koronek i ich wielbicieli współczesna technika pozwala na tworzenie precyzyjnych wzorów już w momencie produkcji tkaniny w fabryce. Oczywiście są koronki i koronki... Te najlepsze - tworzone z wysokojakościowych przędz - zachwycają misternymi wzorami i kolorami.

W kolekcji Belle de Jour marki WEAVE koronki to swego rodzaju opowieść. Linearne, niemal graficzne, zdobią klasyczne w kroju sukienki, dodając im magnetycznej tajemniczości, właśnie za sprawą tego, jak zakrywają i odkrywają kobiece ciało. Natomiast te bogato kwiatowe tworzą na damskiej skórze roślinne meandry i sprawiają, że kobieta w nie spowita robi wrażenie egzotycznej piękności.

www.madebyweave.com


2017-04-18

Wyjazd na Targi Techtextil / Texprocess - coraz mniej miejsc w grupie autokarowej!

Już 9 maja 2017 rozpoczną się targi Techtextil i Texprocess. Podczas ostatniej edycji w 2015 roku ponad 1.666 wystawców (na Techtextil 1393 firmy, na Texprocess 273 firmy) zaprezentowało nowoczesne tekstylia techniczne i włókniny oraz nowoczesne maszyny i urządzenia dla przemysłu tekstylnego.

Polskie Przedstawicielstwo Targów Frankfurt zaprasza do skorzystania ze specjalnej oferty wyjazdu autokarem z pełnym serwisem. Koszt wyjazdu autokarem od osoby z pobytem 3 dni na targach wynosi 1390 zł + Vat. Cena obejmuje: podróż luksusowym autokarem, transfery autokarem: hotel-targi-hotel (na targach pod samo wejście do hal), zestaw podróżny; 3 noclegi w 4-rogwiazdkowym hotelu Michele (dawniej Mercure) w Wetzlar, dla gości bezpłatnie basen, sauna i kręgielnia, śniadania - bardzo różnorodny i bogaty bufet; kartę wstępu na targi oraz katalog targowy; ubezpieczenie; opiekę doświadczonego pilota; możliwość noclegów w pokoju jednoosobowym za dopłatą  390 zł.

Trasa przejazdu autokaru przez Polskę: Warszawa, Łódź, Piotrków Trybunalski, Częstochowa, Katowice, Wrocław.

Szczegóły oferty autokarowej TUTAJ

Szczegółowych informacji udziela Dorota Idzikowska tel. (+48) 22 49 43 201 
Dorota.Idzikowka@poland.messefrankfurt.com


2017-04-12

Wiosenna aranżacja okna - zrób to sama!

Wiosna to doskonały moment na zmiany, także te w wystroju domowego wnętrza. Sporą część z nich możemy przeprowadzić samodzielnie bez dodatkowych kosztów i zakupów. Wystarczy odrobina wyobraźni oraz domowa maszyna do szycia, by nasze okna zyskały wiosenną oprawę.

Coraz cieplejsze dni i promienie słońca w pomieszczeniach to najlepszy sposób na poprawę samopoczucia i nastroju osób zmęczonych długą zimą. Aby wpuścić do wnętrz jak najwięcej światła, w najbliższych miesiącach ciężkie zasłony schowajmy do szafy. Zimowe kotary najlepiej zastąpić lżejszymi, wzorzystymi lub w jednym nasyconym kolorze. W tym celu nie trzeba udawać się na zakupy. Do stworzenia spektakularnej oprawy wystarczą kolorowe resztki tkanin. Przy pomocy domowej maszyny JUKI, wyposażonej w funkcje i akcesoria do pikowania, patchworkowe zasłony szybko ożywią domowe wnętrze.

Jak to się robi?
Patchwork to metoda polegająca na zszywaniu kawałków tkanin o różnych fakturach i rozmiarach. W domowym oknie doskonale sprawdzą się patchworki klasyczne, łączone z kolorowych kwadratów. Wykrawamy je z materiałów, zszywamy, a całość pikujemy. Efekt końcowy pikowanego dzieła to magia wzorów i barw, ale także jakość ściegu, która w dużej mierze zależy od sprzętu, na którym pracujemy. Idealnie proste przeszycia zapewnią maszyny przeznaczone do pikowania, jak JUKI TL2010Q. Specjalistyczne stebnówki JUKI charakteryzuje mocna konstrukcja, umożliwiająca szycie z dużą prędkością, a także dodatkowy stolik, który zwiększa pole pracy. Pikowanie umożliwiają też zwykłe domowe maszyny, takie jak JUKI HZL F-600, wyposażone w możliwość regulacji długości ściegu, regulację prędkości szycia i opcję pozycjonowania igły czy dźwignię kolanową, która służy do podnoszenia stopki bez odrywania rąk od materiału. Praktyczne rozwiązania techniczne, ułatwiające przesuwanie materiału, umożliwiają zszywanie zarówno delikatnych tkanin, jak i skóry, drelichu czy jeansu.

Baw się wystrojem
Domowa maszyna i odrobina wyobraźni pozwolą dowolnie zmieniać charakter wnętrz, w zależności od samopoczucia czy pory roku. Subtelną i elegancką atmosferę stworzą materiały w jasnych pastelowych odcieniach, a pełną energii radosną aranżację zapewni kolaż kontrastujących ze sobą, intensywnych kolorów. Metodą patchworku wykonać można też narzuty i poduszki, pokrowce starych krzeseł - zmieniając mieszkanie nie do poznania.

juki.pl


2017-04-12

Na każdą pogodę i przygodę - REGATTA dla dzieci na wiosnę / lato 2017

Dziecięca kolekcja marki Regatta na ten sezon to kilkadziesiąt nowych produktów, zarówno na wycieczki i różne aktywności, jak i do codziennego użytku. Tegoroczne kolekcje dla dzieciaków są jeszcze bardziej niż kiedyś pełne kolorów i idealnie nadążają za trendami.

Regatta tworzy wytrzymałe i wygodne ubrania dla wszystkich, którzy niezależnie od warunków chcą aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Wzorując się na sportowych i outdoorowych kolekcjach dla dorosłych, również dla dzieci oferuje bardzo dopracowane technicznie modele o wysokich parametrach, ale po przystępnych cenach. W pełni sprawdzają się one podczas wszelkich przygód i każdej pogody. Co dzieci i ich rodzice będą mieli do wyboru w sezonie wiosenno-letnim?

Wesołe kolory i nadruki to znak tego roku! Doskonałym przykładem jest koszulka Bobbles II z nowymi propozycjami wzorów. To wytrzymała i wygodna koszulka w wersjach dla chłopców i dziewczynek, wykonana z tkaniny Coolweave (100% bawełny). Jest miękka i przyjemna, gdy nosi się ją bezpośrednio na skórze, ale jednocześnie ułatwia chłodzenie podczas upałów. Doskonała w podróży, podczas wakacji i weekendowych wypadów poza miasto. Efektowne nadruki sprawiają, że w każdej sytuacji wygląda się w niej świetnie.

Alvarado II to koszulka o bardziej technicznym charakterze. Sprawdzi się doskonale jako pierwsza warstwa przy ciele, zarówno podczas długich wycieczek, biegania, przygód w górach, jak i wszystkich innych sportowych aktywności. Błyskawicznie odprowadzająca wilgoć od ciała i bardzo odporna na uszkodzenia tkanina poliestrowa gwarantuje komfort nawet w trakcie intensywnych aktywności podczas największych upałów. Świetny wybór na zabawy w terenie i na szkolny W-F. Oprócz szybkoschnącego i oddychającego materiału, zaletą są również ciekawe nadruki i wesoła kolorystyka - w tym roku: dla chłopców związane z górami, a dla dziewczynek efektowne serca.

Letnie przygody wymagają dobrego zabezpieczenia głowy. Dla dynamicznych chłopców i dziewczynek polecamy Chevi Cap - techniczną, czapeczkę z materiału odpowiedzialnego za szybki transport wilgoci z dala od skóry. Idealna na upalne, słoneczne dni. Do tego jest superlekka i łatwa do spakowania. Sprawdzi się zarówno podczas wycieczki, wakacyjnego wyjazdu, jak i w drodze do szkoły w słoneczny dzień.

Odblaskowe detale są kluczowe w tym sezonie. Większość dziecięcych ubrań Regatta zabezpieczona jest odbijającymi światło wykończeniami, co zwiększa widoczność i bezpieczeństwo. Idealne rozwiązanie podczas późnych powrotów do domu. W odblaskowe elementy została również wyposażona wodoodporna kurtka Disguize - nowość na 2017 rok. Dostępna będzie w mocnym kolorze różowym dla dziewczynek lub wesołym niebieskim dla chłopaków. W kurtce zastosowano pojawiający się pod wpływem wody wzór, który uczyni deszczowe dni zdecydowanie weselszymi!

Wśród wielu marek turystyczno-outdoorowych Regatta wyróżnia się tym, że posiada szeroką ofertę skierowaną zarówno do najmłodszych dzieci, jak i w rozmiarach młodzieżowych. Zapraszamy do sklepów firmowych w całej Polsce oraz na stronę www.regatta.pl, gdzie można zakupić produkty z wiosenno-letniej kolekcji w bardzo dobrych cenach.


2017-04-05

Kolumbia i cała Ameryka Łacińska czekają na modę z Polski

Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Bank Zachodni WBK zapraszają firmy odzieżowe, obuwnicze, producentów biżuterii, dodatków i nowoczesnych rozwiązań dla branży mody (projektowanie, handel internetowy, nowatorskie materiały) na misję wyjazdową do Kolumbii organizowaną w dniach od 25 do 28 kwietnia 2017 r.

Głównym wydarzeniem misji są targi Bogota Fashion Week, podczas których przedstawiciele polskich firm z branży mody będą mogli pokazać swoją ofertę i porozmawiać z potencjalnymi kontrahentami. Jest to jedno z największych tego typu wydarzeń w Ameryce Łacińskiej i gromadzi klientów nie tylko z Kolumbii, ale i z całego kontynentu. Podczas wyjazdu odbędą się również spotkania z przedstawicielami Ministerstwa Handlu, Przemysłu i Turystyki Kolumbii, instytucji promocji tego kraju PROCOLOMBIA, Izby Handlowej Bogoty oraz stowarzyszeń z sektora mody i kosmetyków.

Zainteresowane firmy mogą przesyłać zgłoszenia na adres id@bzwbk.pl do 12 kwietnia br. Zwracamy uwagę, że liczba miejsc na wydarzenie jest ograniczona, a koszty związane z udziałem pokrywają uczestnicy. Organizatorzy zapewniają możliwość spotkań B2B z potencjalnymi partnerami biznesowymi oraz prezentację oferty na stoisku na targach.

Dla firm, które nie mogą pojechać do Kolumbii przewidziano możliwość przedstawienia profilu działalności i oferty w formie prezentacji elektronicznej pokazywanej na stoisku polskim podczas Bogota Fashion Week. W celu przekazania materiałów prosimy o kontakt mailowy do 12 kwietnia br. na adres agata.czyrsznic-dobrowolska@msz.gov.pl


Program Rozwoju Eksportu (PRE) to projekt skierowany do firm, które chcą rozpocząć działalność poza Polską lub które za granicą są już obecne, ale zamierzają rozszerzać obecność na rynkach międzynarodowych.

Inicjatorem PRE jest Bank Zachodni WBK, zaś Partnerami Merytorycznymi Bisnode, KPMG i Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych S.A. Na projekt składają się m.in. konferencje, seminaria, śniadania biznesowe oraz wirtualne i stacjonarne misje handlowe. Podczas tych wydarzeń Partnerzy dzielą się z przedsiębiorcami merytoryczną wiedzą i doświadczeniem. Prezentują konkretne, praktyczne narzędzia i rozwiązania z zakresu finansowania handlu zagranicznego, ubezpieczeń, analizy potencjalnych rynków ekspansji, weryfikacji partnerów biznesowych czy możliwości wykorzystania dotacji. Poruszane zagadnienia są systematycznie konsultowane z przedsiębiorcami i dzięki temu dopasowane do ich zainteresowań.

Za pomysł i realizację projektu PRE Bank Zachodni WBK został wyróżniony INNOWATOREM WPROST 2015 oraz nagrodą LUMINATUS 2016 Bloomberg Businessweek Polska dla najbardziej innowacyjnych projektów na polskim rynku. Program Rozwoju Eksportu otrzymał także dwie srebrne statuetki w prestiżowym konkursie branży Public Relations „Złote Spinacze” 2016.

http://www.bzwbk.pl/ms/rozwoju-eksportu/program-rozwoju-eksportu.html


2017-03-31

#Dziękujemy, że jesteś sobą - HOUSE SS17

#Thank you for being you - to hasło/motyw przewodni najnowszej kampanii HOUSE wiosna-lato 2017. Intrygujący tytuł jest zaproszeniem do świata młodych. Autorzy koncepcji postanowili, pokazując ten świat trochę przewrotnie, podziękować wszystkim swoim odbiorcom za to, że są sobą.

W kampanii SS17 podglądamy młodych ludzi, obserwujemy ich zachowania - trochę z dystansem, trochę z przekornym uśmiechem, jednak lubimy i doceniamy ich właśnie za to, że są sobą. Wszystko dlatego, że House chce być jak najbliżej młodych ludzi, chce towarzyszyć im w codziennej zabawie, w spotkaniach ze znajomymi, w jeździe na desce i szalonej zabawie na koncertach.

#berightback
#transfer

W skład kampanii SS17 weszły: film i fotografie wizerunkowe. Wyróżnikiem, który je łączy jest #. Mały znaczek umieszczony na klawiaturze nad 3 stał się w krótkim czasie królem popkultury i świata Internetu, bez którego współczesna komunikacja w social mediach właściwie nie funkcjonuje. Każde z dwunastu zdjęć autorstwa Kuby Dąbrowskiego zostało oznaczone przewrotnym hashtagiem, który już mocno osadzony we współczesnej popkulturze, a dzięki kreatywności House, nabiera nowego, zabawnego znaczenia. I tak na przykład #dogfilter to już nie tylko snapchatowy filtr, a #yoga to coś więcej niż znane nam wszystkim popularne asany i ashtangi. Film kampanijny to nie zwyczajny modowy teledysk, a mocna i ciekawa ideowo-kreatywna alternatywa, która zaskakuje oryginalnym scenariuszem, zabawnym zakończeniem i intrygującym tajemniczym bohaterem/narratorem.

Za fantastyczny rezultat artystyczny i koncepcyjny filmu odpowiadają: kreatywno - koncepcyjny duet reżyserski - Krzysztof Kosz i Kuba Bujas oraz operator - Kacper Fertacz, znany między innymi ze zdjęć do najciekawszych filmów fabularnych ostatnich lat „Ostatniej rodziny” i „Hardcore Disco”.

Promocji kampanii SS17 towarzyszy konkurs House x Instax, którego twarzami i osobami prowadzącymi zostali Ciocia i Wujaszek Liestyle. By wziąć udział w konkursie należy wykonać kreatywne zdjęcie, które będzie własną interpretacją jednego z dwunastu hashtagów umieszczonych na zdjęciach kampanijnych. Spośród nadesłanych prac Ciocia i Wujaszek wybiorą dwudziestu pięciu najzdolniejszych, najdowcipniejszych i najbardziej kreatywnych, którzy otrzymają aparaty Instax Mini 8, bony zakupowe House, wezmą udział w warsztatach fotograficznych Instax (prowadzonych przez Ciocię i Wujaszka), a wraz ze stylistką House dowiedzą się jak zbudować idealny outfit na wiosnę, a także wezmą udział w evencie z blogerami, dziennikarzami i najważniejszymi osobami świata mody.

#dogfilter
#skills

Propozycja House na wiosnę ma w sobie nastrój otwartości, pozytywnej energii, szczęścia, sporej dawki zdrowego dystansu i poczucia humoru. Dla mężczyzn House przygotował sportowo-casualowe ubrania, w których każdy fan trendowego streetwearu znajdzie coś dla siebie. Dużo dżinsu, sportowych tkanin i kolorowych nadruków. W kolekcji damskiej znajdziemy kwieciste sukienki, które łączymy z rockową ramoneską, dżinsem i bluzami z wyraźnymi napisami, tak by nie stracić ani dziewczęcego uroku, ani zadziornego charakteru. Wiosenno-letnie ubrania w House to śmiech, kolory i spontaniczny luz, a przede wszystkim zupełnie nowe podejście do mody, która ma być ciekawym i naturalnym elementem towarzyszącym młodym ludziom na co dzień. Właśnie dlatego, że są sobą - warto im podziękować.

www.house.pl

 

2017-03-31

Think Pink - subtelny edytorial marki SINSAY

W najnowszym edytorialu SiNSAY patrzy na świat przez różowe okulary. W mini kolekcji Think Pink królują róż, słodycz i romantyzm. Efektem tego połączenia są niezwykle stylowe outfity zaprezentowane na tle urokliwych uliczek Hawany.

Linia Think Link to przede wszystkim eleganckie taliowane żakiety, zestawione z klasycznymi jeansami typu skinny. W dziewczęcym charakterze pozostają również rozkloszowane spódnice oraz białe koszule. Uzupełnieniem stylizacji są stylowe płaszcze z charakterystycznymi dużymi guzikami.

Delikatne akcenty, takie jak plisy czy monochromatyczne wzory, idealnie wpisują się w romantyczny charakter edytorialu. W subtelnym klimacie pozostaje również kolorystyka linii Think Pink. Stonowana paleta barw opiera się na subtelnym różu, delikatnym błękicie oraz odcieniach beżu. Projektanci Sinsay udowadniają, że różowy wcale nie musi być cukierkowy lub infantylny. Kolor ten potrafi być także elegancki i stylowy!

www.sin-say.com


2017-03-28

Joanna Klimas Sample Sale!

Już w najbliższą sobotę - 1 kwietnia 2017 r. - Joanna Klimas po raz pierwszy opróżnia swoje magazyny. W warszawskim Atelier projektantki (przy ul. Nowolipki 2) będzie można zobaczyć, pokochać i oczywiście kupić modele z ostatniej kolekcji - marynarki, garnitury, sukienki office i coctail oraz dzianiny z linii Logo Game.

Dostępne będą również starsze modele z kolekcji wybiegowych oraz limitowane projekty nie prezentowane nigdy na pokazach autorskich Joanny Klimas. Podczas Sample Sale w atelier projektantki poszczególne modele będą w cenach od 40% do 60% niższych niż regularne. Kolejny etap Sample Sale będzie prowadzony w sklepie online projektantki (sklep.joannaklimas.com) i potrwa od soboty (1.04.2017 r.) od godz. 18°° i do poniedziałku (3.04.2017 r.).

joannaklimas.com


2017-03-28

Gdziekolwiek będziesz tego lata, bądź tam z marką REGATTA - nowości 2017

Ponad 35 lat doświadczenia w produkcji produktów outdoorowych sprawia, że brytyjska Regatta jest najpopularniejszą marką na Wyspach. Od kilku sezonów również w Polsce jest marką odzieżową chętnie wybieraną przez aktywnych i lubiących wędrówki. W tym sezonie oprócz cenionych ubrań firma poleca również obuwie oraz inne sprzęty na wszelkie wypady poza miasto, jak i na co dzień.

Kontynuując pełen sukcesów rok 2016, w którym Regatta wygrała Trip Advisors Travellers Choice Award, marka prezentuje nowe kolekcje wiosna/lato 2017. Czego można się spodziewać? Zupełnie odnowione kolekcje Outdoor Active i Outdoor Lifestyle oraz odświeżona linia butów i plecaków. Także oferta namiotów i sprzętu kempingowego wzbogaciła się o nowe produkty - jak zwykle stylowe, najwyższej jakości i w dobrych cenach.

OUTDOOR ACTIVE. Kolekcja Regatta Outdoor Active wiosna/lato 2017 to żywe kolory, sportowy styl i najlepsze techniczne materiały i rozwiązania, zapewniające jakość, na którą można liczyć w każdej sytuacji. To praktyczny ekwipunek stworzony z użyciem nowoczesnych, opatentowanych technologii Regatta. Wodoodporną kurtkę Regatta Imber II w tym sezonie odkryjemy w nowej, ulepszonej odsłonie. To oddychająca i bardzo wytrzymała kurtka w góry. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego materiału ISOTEX 5000 i całej gamy technicznych rozwiązań kurtka ta skutecznie ochroni przed każdym załamaniem pogody. Z kolei znana i doceniana męska kurtka Semita w ten sezon wkracza z prestiżowym wyróżnieniem Trail Magazine Approval. Wersja damska Semita II została ulepszona i wzbogacona o rozkładany kaptur, precyzyjne ściągacze oraz panele wentylacyjne, zwiększające jej wydajność i wygodę podczas wysiłku.

OUTDOOR LIFESTYLE. Nowa kolekcja Regatta Outdoor Lifestyle wiosna/lato 2017 to wiodące trendy w modzie, począwszy od T-shirtów, poprzez spodnie, sukienki, aż do kurtek i bezrękawników. Elementy tej kolekcji zainspirowane są prostym życiem zgodnym z naturą. Dla lubiących plażę przygotowano całą gamę strojów do pływania, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn oraz dzieciaków. Outdoor Lifestyle to również szeroki zakres nowych polarów i wygodnych kurtek, jak np. Endora - lekki polar na co dzień, dostępny w wielu wersjach kolorystycznych. Modne wykończenie sprawia, że Endora to idealny wybór na ten sezon.

BUTY. Bardzo dużo nowości w kolekcji wiosna/lato 2017 znajdziemy wśród obuwia marki Regatta. Warto zwrócić uwagę na wygodne Varane Sport i Marine czy wysokie trekkingowe Clydebank. Na wycieczki poza miasto polecamy wytrzymałe i lekkie terenowe buty Toba Low. Wykonane z całej gamy nowoczesnych materiałów, zapewnią pełną wodoodporność, mocną oddychalność, a wszystko to połączone z niewiarygodną wygodą. W kamienistym, ciężkim terenie z pewnością każdy doceni lekką podeszwę z gumy karbonowej ze specjalnie zaprojektowanym, wielokierunkowym wzorem bieżnika.

PLECAKI. Kolekcja godnych zaufania plecaków Regatta w tym sezonie mocno się rozwija, prezentując kilkanaście nowych modeli. W ofercie szeroki zakres pojemności - aż do 85 litrów. Wszystkie wykonane są z wytrzymałych, odpornych na rozdarcia materiałów. Plecak na laptopa Paladen to coś dla regularnie podróżujących. Dostępny w pojemnościach 20 i 25 litrów, z łatwością pomieści laptopy i tablety do 15”. Pojemność 35 litrów zarezerwowana jest dla większego sprzętu do 17” i dodatkowo zawiera praktyczną kieszeń na brudne ubrania. Idealny wybór na jednodniowe i weekendowe wyjazdy.

KEMPING. Kolejną kolekcją Regatty, która w tym sezonie przeżywa prawdziwy rozkwit, jest kolekcja sprzętu kempingowego. Namioty Vester 3 i Vester 4 to wszechstronny sprzęt idealny na weekendy poza miastem, kempingi i festiwale. Zapewniają większą powierzchnię, pozwalając na stworzenie prawdziwego „domu z dala od domu”. Namioty, koce, samopompujące się poduszki, stoliki do gry, kuchenki, garnki oraz wiele, wiele więcej - w tym sezonie Regatta dostarcza wszystkiego, czego potrzebujesz podczas kempingu.

www.regatta.pl

Imber
Endora
Paladen
Toba Low

2017-03-24

Flower Crush - kwiecista odsłona marki MOHITO

Wiosenny sezon w MOHITO to wyjątkowo romantyczna odsłona dwóch linii specjalnych. Propozycje projektantów na ten sezon to długie, ultra kobiece sukienki, zwiewne bluzki i bogato zdobione koszule. Idealnym uzupełnieniem wiosennej garderoby będą wyraziste kolory, piękne nadruki na tkaninach i kolorowe hafty. Ubrania i dodatki z lookbooka Flower Crush są już dostępne w wybranych salonach MOHITO oraz w sklepie online www.MOHITO.com.

Wiosną wszystko rozkwita, także kobiecość! Paleta kolorystyczna opiera się na kremowym różu, odcieniach marsali i pastelowym błękicie. Filarem kolekcji są uwielbiane przez klientki sukienki - w tym sezonie króluje długość maxi oraz do połowy łydki. Nie mogło zabraknąć eleganckich zdobień - drobne koronki dodały wyjątkowego charakteru tunikom, a lśniące aplikacje pokryły tiulowe spódnice.

Prócz eleganckich propozycji na przyjęcia, w sesji Flower Crush można znaleźć bardziej casualowe modele - jeansowy płaszcz z haftami, spodnie typu boyfriend i oversizowe marynarki w kilku wersjach kolorystycznych z pewnością sprawdzą się w ciągu dnia. Na szczególną uwagę zasługują dodatki - sandały z miękkiego weluru w kolorze wina i minimalistyczne torebki, które będą idealnym uzupełnieniem wieczorowej stylizacji. Po raz kolejny powraca bomberka z haftem na plecach - tym razem w pudrowym kolorze. Bazą do sesji są ubrania i dodatki z dwóch linii MOHITO: Gold Label i Celebration.

www.mohito.com

 


2017-03-24

Moonrise Dreamers - nowy edytorial marki SiNSAY

Marka SiNSAY prezentuje nowy edytorial inspirowany stylem amerykańskich cheerleaderek. To młoda, świeża i nieco zaskakująca kolekcja, która łączy w sobie wygodę oraz nowoczesny, sportowy look.

Linia Moonrise Dreamers zaskakuje soczystymi kolorami, zabawnymi nadrukami oraz dziewczęcymi stylizacjami, które tworzą klimat amerykańskiego college’u. Fasony ubrań są uniwersalne, z nawiązaniem do stroju amerykańskich cheereleaderek: pojawiają się plisowane spódniczki, bombery, klasyczne T-shirty czy sukienki w sportowym stylu.

Zdecydowane barwy zestawione ze spokojnymi tonacjami i nadrukami doskonale ze sobą współgrają, tworząc oryginalne projekty. Humorystyczne, świecące oraz matowe aplikacje dodają im młodzieńczego charakteru.

Dziewczyna SiNSAY kocha luz oraz swobodę. Stawia na modny, ale zarazem naturalny look. Chce zawsze wyglądać świetnie. Kolekcja Moonrise Dreamers jest doskonałym rozwiązaniem - projektanci zawarli w niej jedynie sprawdzone, wręcz ikoniczne fasony oraz modele ubrań. Są one gwarantem modnej, wiosennej stylizacji.

www.sin-say.com

 


2017-03-24

Denim Days w HOUSE - We all #weardenim

Tej wiosny HOUSE inspiruje denimowymi propozycjami, pokazuje jak czuć się w dżinsie swobodnie i na luzie, jak odnaleźć swój styl i łączyć, miksować, stylizować, a przede wszystkim wyrażać siebie. Denim Days w HOUSE to nie tylko propozycja na wiosenne dni, to prawdziwe święto dżinsu, przepełnione energią i młodzieńczą pasją.

Zdjęcia wykonane na tle kaktusowego raju w Republice Południowej Afryki pokazują denimowe projekty, które doskonale podkreślają buntowniczy charakter House’a i są żywą ilustracją udanej mieszanki najmodniejszych trendów sezonu, młodzieżowego ducha marki i sporej dawki poczucia humoru. Motywem przewodnim lookbooka jest hasło #weardenim, które łączy zdjęcia w inspirującą opowieść.

W kolekcji Denim Days wszyscy fani ponadczasowego dżinsu znajdą coś dla siebie. HOUSE proponuje ubrania o różnorodnych fasonach i odcieniach denimu. W linii dla mężczyzn znajdują się najmodniejsze modele wygodnych spodni, szortów i koszul - stanowiących idealną bazę każdej denimowej stylizacji. Dla dziewczyn - krótkie i długie ogrodniczki z przetarciami, szorty, denimowe koszule, sukienki i dżinsowe kurtki. Nie zabrakło również spodni typu boyfriend czy skinny, czyli niezawodnych pozycji w garderobie, które pasują na niemal każdą okazję. Styliści HOUSE’a proponują uzupełnić dżins prostymi ubraniami w stylu casual, np. białą bluzką lub basicowym T-shirtem i sportowymi sneakers’ami. Ma być wygodnie i z przymrużeniem oka, bo właśnie wtedy, nie traktowany zbyt dosłownie, dżins wygląda najlepiej.

Dla wszystkich fanów denimu House przygotował także serwis internetowy, w którym zadbał o to, by klienci mogli odkryć dżins na miarę swoich potrzeb. Na stronie marki znajdziemy pełen inspiracji katalog z dokładnym opisem najważniejszych modeli spodni (dla kobiet m.in. Boyfriend, Ankle, Skinny, Mama; dla mężczyzn: Jogger, Slim Fit, Regular Classic, Regular Fit), przewodnik po najważniejszych typach sylwetek i pasujących do nich modeli dżinsów. A także propozycje ciekawych połączeń w różnych stylach uzupełnionych ubraniami spoza linii dżinsowej. A ponadto, sugestie stylistki jak nosić dżins na różne okazje oraz prognozy najmodniejszych denimowych trendów w nadchodzącym sezonie.

www.house.pl

 


2017-03-20

Pokaz Marselini - marki wyróżnionej znakiem Polska Moda

Pokaz Marselini - kolekcja jesień-zima 2017/2018 podczas Targów Mody Poznań 2017. Muzyka na żywo w wykonaniu Mateusza Ziółko.

 

www.targimodypoznan.pl


2017-03-20

Pokaz POTIS & VERSO - marki wyróżnionej znakiem Polska Moda

Pokaz P&V - kolekcja jesień-zima 2017/2018 podczas Targów Mody Poznań 2017. Muzyka na żywo w wykonaniu Mateusza Ziółko.

 

www.targimodypoznan.pl


2017-03-14

Nowa kolekcja BOLA na Cracow Fashion Awards!

W czasie gali Cracow Fashion Awards (18 marca, ICE, Kraków), otwierającej Cracow Fashion Week 2017, zobaczymy premierowy pokaz nowej kolekcji Oli Bajer BOLA, pt. „Hollow”. Organizatorem gali jest Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru, a partnerami miasto Kraków oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe. Ola Bajer jest absolwentką Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru.

Kolekcja Oli Bajer, stworzona na sezon Wiosna/Lato 2017, to jak zawsze efekt artystycznej interpretacji osobistych doświadczeń i uczuć projektantki. Utrzymana w mrocznej kolorystyce, ozdobiona kunsztownymi, ręcznie wyszywanymi aplikacjami, rozwija temat dziury - symbolizującej niepokój, niemoc twórczą, wysiłek związany z tworzeniem i nieustanne, choć nie zawsze owocne, poszukiwanie inspiracji. „Hollow” to również deklaracja, wedle której nawet pozornie obezwładniające i negatywne emocje mogą stać się fundamentem dla kreacji.

Cracow Fashion Awards to wyjątkowe wydarzenie, w czasie którego zobaczymy najlepsze tegoroczne dyplomy Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru, a także kolekcje Pat Guzik, Lucii Alcainy (Hiszpania), Laimy Udre (Łotwa) oraz Anny Spanberg (Szwecja). Wydarzenie rozpocznie Cracow Fashion Week 2017. Gośćmi Cracow Fashion Awards będą m.in. Mark Fast (Londyn), Carol Morgan (Londyn), duet MMC, Natasha Pavluchenko, Dorota Wróblewska, WP Onak, Anna Jatczak czy Małgorzata Sobiczewska.

Cracow Fashion Week pod hasłem „FASHION & ECOLOGY” odbędzie się w dniach 18 - 26.03.2017 r. W wydarzenie zaangażowane są międzynarodowe organizacje działające na rzecz mody społecznie odpowiedzialnej: Fashion Revolution, PETA oraz kampania Clean Clothes.

www.cracowfashionweek.com

Foto: Michał Pańszczyk


2017-03-14

Znajdź swoją Miłość! Wygoda i styl w kampanii Polska Moda

Projekt Polska Moda pomaga klientom w znalezieniu wysokiej jakości produktów stworzonych w 100% w Polsce. W nowej kampanii programu wystąpili tancerze You Can Dance - Julia Adamczyk oraz Bartosz Wójcik, którzy w swojej choreografii udowadniają, że konstrukcja oraz jakość materiałów ubrań i dodatków noszonych przez nas na co dzień mają olbrzymi wpływ na wygodę.

Hasło przewodnie kampanii „Znajdź swoją Miłość!” zachęca do poszukiwań najlepszego dla siebie kroju, marki, której idea jest zgodna z naszymi przekonaniami czy w końcu modelu, od którego nie będziemy mogli oderwać wzroku, który nas nie zawiedzie i będzie nam długo towarzyszył. Tak jak w prawdziwej miłości!

- Film promuje ideę „wybieram polskie”, pokazuje doskonałe konstrukcje, ale też różnorodność stylistyczną rodzimych producentów. W spocie pojawiają się stylizacje codzienne, koktajlowe, w stylu swobodnej elegancji i stroje wieczorowe. Chcieliśmy pokazać tym samym pełen przekrój firm, które zostały wyróżnione znakiem Polska Moda - wyjaśnia Edyta Bonin-Kanikowska, koordynator projektu.

W filmie można zobaczyć nowe kolekcje marek: mapepina, Carl Verssen, Lanieri Fashion, Sempre, KASTOR, Dorota Goldpoint, Gioiello, L'Ame de Femme i Vizard. Spot został nagrany w loftowych halach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Za realizację odpowiada Poznańska Wytwórnia Filmowa.

 

www.targimodypoznan.pl


2017-03-14

6. edycja targów CHINA HOMELIFE SHOW

Chińskie produkty od dawna przestały się Polakom kojarzyć negatywnie. Mamy prawdziwy szał na ich sprowadzanie przez Internet, coraz więcej naszych rodaków jeździ też do Pekinu czy Szanghaju. Okazuje się jednak, że nie trzeba wydawać fortuny na podróż czy spędzać godzin w Sieci - najlepsze chińskie produkty obejrzymy na podwarszawskich targach China Homelife Show.

Będzie to już 6. edycja największych w Europie Środkowo-Wschodniej targów chińskich producentów. Od 6 do 8 czerwca 2017 roku Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie będzie areną zawierania wielu korzystnych umów i przepływu różnorakich towarów. China Homelife Show - targi branży odzieżowej i szeroko rozumianego wyposażenia dla domu - będą kolejny raz połączone z targami maszyn - China Machinex.

To ogromna szansa dla polskich przedsiębiorców do nawiązania kontaktów z chińskimi firmami i znalezienia odpowiedniego partnera z Państwa Środka. Na wydarzeniu pojawi się ponad 1.200 najlepszych producentów z Chin. Są oni dokładnie sprawdzani przez organizatora - wszyscy muszą się legitymować międzynarodowymi certyfikatami. Chińscy producenci będą mieli do zaoferowania zawrotną liczbę około 60.000 produktów. Przedsiębiorcy z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, których wg szacunków na targi przybędzie około 10 tys., będą mieli więc w czym wybierać.

Liczba produktów mogłaby oznaczać, że Chińczycy nadal stawiają na ilość, a nie jakość, ale to już zamierzchła przeszłość - dziś chińskie towary nie tylko podlegają ścisłym kontrolom rządowym, ale przede wszystkim sami producenci zrozumieli, że aby podbić świat potrzeba czegoś więcej niż niskiej ceny. Jakość ich produktów niczym nie różni się teraz od światowych standardów, tak jak chińskie metropolie przypominają dziś pod wieloma względami Nowy Jork czy Chicago.

China Homelife Show to jednak nie tylko targi, ale również bogata oferta innych wydarzeń towarzyszących. Przede wszystkim, będą to różnorakie panele dyskusyjne i warsztaty związane z prowadzeniem biznesu z Chińczykami. Organizatorzy zapraszają na nie wyjątkowych prelegentów i ekspertów w dziedzinie Dalekiego Wschodu.

Zapraszamy polskich przedsiębiorców zainteresowanych współpracą z producentami z Chin, do wzięcia udziału w wydarzeniu w dniach 6-8 czerwca br. w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie.

chinahomelife.com.pl


2017-03-14

WEAVE „Belle de Jour” - nowa kolekcja na sezon wiosna-lato 2017

Kobieta pełna sprzeczności. Raz melancholijna, raz drapieżna, innym razem niemalże neurotyczna. Zmienna piękność dnia, ale i piękność nocy. Kobieta WEAVE to koktajl inspirowany życiem wyjątkowych kobiet - Fridy Kahlo, Catherine Deneuve i Marleny Dietrich.

Po co sięgać do tak odległych czasom współczesnym wzorców przy tworzeniu kolekcji? Czy nie lepiej kierować się sztywnym zasadom dyktowanym przez sezony w modzie i światowe wybiegi? Zapewne taka droga byłaby łatwiejsza, ale WEAVE wybiera po prostu kobietę i jej naturę. Postawiona na piedestale z jej wszystkimi zaletami i słabościami, wyjątkowa i charakterystyczna. Nigdy sztampowa.

Kolektyw projektancki WEAVE nie bez kozery osadza swoją kolekcję w historii związanej ze sztuką, filmem i życiem tych trzech wielkich artystek. Frida Kahlo, z jej charakterystycznym wizerunkiem, zamiłowaniem do eklektyzmu w sztuce, którą tworzyła i z kolorową fantazją w kreowaniu swojego wizerunku. Marlena Dietrich, Błękitny Anioł czarnego ekranu, admiratorka szerokich spodni palazzo i niezapomniany, mroczny głos. Wreszcie, Catherine Deneuve, sensualna, momentami eteryczna, obiekt westchnień i niezapomniana w roli Severine w filmie Louisa Bunuela, „Piękność dnia”.

Konstrukcja kolekcji podporządkowuje się poszczególnym porom dnia i nocy, choć nie dyktuje kobiecie co i gdzie nosić. Wiosenno-letnie WEAVE rozbudowuje się od oszczędnych form do bogatych, dramatycznych konstrukcji i bogatych tkanin.

Buduarowe sukienki z jedwabiu lub w wersji rozbielonego różu czy też smoliście czarne można nosić solo bądź też zestawiać je z bardziej zabudowanymi modelami. Jeśli w kolekcji pojawiają się plisy, to nie w postaci klasycznych solejek, tylko pod postacią wytwornych garniturów w bieli i czerwieni. Zabudowane sukienki z koronek okazują się być prowokująco uwodzicielskie z ich graficznymi przezroczystościami.

Koronki w kolekcji to nie tylko te linearne czarne ażury. To zaczerpnięte wprost z dzikiego ogrodu róże, zwielokrotnione w przeskalowanym, dwuwarstwowym bomberze, zadziornie przycięte w wysoko taliowanych dzwonach, delikatnie orientalne w sukience z kimonowo krojoną górą i wreszcie intensywnie kwiatowe w wieczorowej, długiej sukni.

Kolejny wyrazisty element kolekcji to aplikowane na kamizelkę, kopertową spódnicę czy sukienkę kolorowe frędzle ręcznie prute z kwiecistej tkaniny. W kolekcji pojawiają się także delikatne koraliki, które gustownie inkrustują górę męskiej w kroju kamizeli.

Tkaniny w kolekcji „Belle de Jour” to przede wszystkim jedwabie pod postacią lekkiego muślinu i strukturalnego żakardu, cienka wełna, duże spektrum koronek, welur pod postacią drobnych kropek na jedwabnej bazie czy też delikatna bawełna.

Kolekcja na sezon wiosenno-letni 2017 jest dostępna w butiku WEAVE (Warszawa, ul. Śniadeckich 17), a także na stronie internetowej www.madebyweave.com. Ceny plasują się w przedziale od 750 zł do 5500 zł.

WEAVE. Labour of love


2017-03-14

Wiosenne wzory - wyraź siebie z TOVA!

 

Wiosna kojarzy nam się przede wszystkim z radością. Nabieramy nowych sił i rozpędu do działania. TOVA celebruje ten stan i w nowej kolekcji DELIGHT proponuje nadruki oraz hafty, które pozwolą wyrazić tę energię.

Nowa kolekcja eksploruje kolejny punkt Manifestu Codzienności TOVY - „Dbaj o relację z radością”. TOVA nie szuka kompromisu między wygodą a elegancją. TOVA łączy to co wydaje się niemożliwe do pogodzenia.

Historia zdobienia tkanin sięga początków cywilizacji. Dawniej do tworzenia coraz bardziej wymagających i skomplikowanych wzorów używano technik malowania oraz haftu. Choć współcześnie wykorzystuje się przede wszystkim tkanie motywów i zadrukowywanie tkanin, haft pozostaje ważnym elementem zdobienia ubioru.

Proces personalizacji tkaniny nadaje ubraniu niepowtarzalnego charakteru. Dzięki drukowanym motywom i haftom możesz wyrazić siebie. TOVA daje możliwość podkreślenia własnego stylu. Nadruki i hafty w motywy kwiatowe oraz geometryczne desenie to propozycja TOVY na wiosnę 2017. Dostępne zarówno w żywych i nasyconych barwach, jak i bardziej stonowanych zestawieniach. W kolekcji pojawiają się one na bluzkach, spodniach i sukienkach.

Ceny poszczególnych elementów kolekcji rozpoczynają się od 103 zł do 415 zł.

TOVA. Taste of life.

www.tova.pl


2017-03-09

Piękno nie ma rozmiaru!
+ SIZE FASHION DAY by Inna Ty - 18.03.2017 (11°°-19°°) / Hotel STARE KINO / Łódź

Uwierz w siebie, żyj modnie i kolorowo! Udowodnimy Ci, że piękno nie ma rozmiaru!

 • Showroom z kolekcja mody PLUS SIZE by Inna Ty. Możliwość zrobienia zakupów w atrakcyjnych cenach!
 • Warsztaty:
  - JAK BYĆ SZCZĘŚLIWĄ I SPEŁNIONĄ KOBIETĄ - poprowadzi blogerka modowa - Kasia Skarbek - @fajnainiechuda
  - ODKRYJ W SOBIE PIĘKNO - poprowadzi trenerka motywacyjna - Aleksandra Domurad
  - nt. wizażu pt. MALUJ SIĘ SAMA - poprowadzi Joanna Zieńczuk.
 • Casting na modelkę PLUS SIZE
 • Rozstrzygnięcie facebookowego konkursu METAMORFOZY (szczegóły: www.fb.com/innatypl
 • Pokaz mody PLUS SIZE (godz. 17°°-18°°). Pokaz poprowadzi założycielka marki Inna Ty - Joanna Jakubowska-Łukaszuk

Ponadto:

 • porady stylistki, wizażystki, brafiterki,
 • indywidualny dobór kosmetyków do makijażu, 
 • profesjonalny dobór rajstop do indywidualnych potrzeb Twojej figury
 • profesjonalny dobór perfum pod kątem osobowości i okoliczności.

Na koniec wieczoru - losowanie nagród niespodzianek dla osób, które dokonają wcześniejszego potwierdzenia swojego przybycia.

Jesteś wyjątkowa i piękna! Odkryj to w sobie z Inna Ty!

Gwarantujemy kreatywnie spędzony czas w przemiłej atmosferze.
Start: 11°°. Zakończenie około godz. 19°°
Wstęp na wydarzenie całkowicie BEZPŁATNY!

Kontakt: Joanna Jakubowska-Łukaszuk, www.inna-ty.pl, www.fb.com/innatypl, e-mail: marketing@inna-ty.pl, tel. (+48) 727 923 473

Będzie nam miło, jeżeli wcześniej poinformujecie nas o uczestnictwie w wydarzeniu - ułatwi nam to organizację J

PRZYJDŹ DO NAS I ZRÓB COŚ DLA SIEBIE!


2017-03-08

„LA Play” - MOHITO na sezon Wiosna - Lato 2017

Marka MOHITO otwiera sezon kampanią ze słonecznym Los Angeles w tle. W wiosenno-letniej kolekcji projektanci postawili na ciekawe faktury, przezroczystości oraz subtelne koronki. Obok sukienek z bieliźnianymi akcentami pojawią się denimowe katany z kolorowymi haftami. Nonszalanckie połączenia i personalizacja ubrań to najlepszy przepis na stylizację. Twarzą kampanii LA Play została Daga Ziober, autorem zdjęć jest Marcin Kempski.

LA Play to zaproszenie do zabawy i eksperymentów. Nic nie jest oczywiste: dżinsowa kurtka stała się gorsetem, skórzana spódnica topem, a lśniące spinki do włosów ozdabiają klapy kurtki niczym broszki. Wśród propozycji marki nie zabraknie klasyków w nowoczesnym wydaniu - dobrze skrojonych marynarek, cygaretek czy plisowanych spódnic midi w kilku wersjach kolorystycznych. Nowa kolekcja MOHITO to także wariacja na temat bawełnianych koszul. Powróci model z falbaną, tym razem w bieli. Pojawią się wzory z asymetrycznymi zdobieniami i kolorowymi naszywkami.

Wiosenno-letnie sylwetki to także bogato zdobione tkaniny. Hafty inspirowane Japonią można znaleźć na dżinsowych kurtkach, płaszczu i spodniach. Lekkie, tiulowe spódnice ozdobiły aplikacje z roślinnymi motywami.

Choć w kolekcji dominują faktury i wzory, projektanci zadbali o oryginalne dodatki. Welurowe sandały, paski z zdobnymi klamrami i chokery. Po raz pierwszy w ofercie pojawią się ozdoby do włosów.

Ubrania i dodatki z kolekcji Wiosna - Lato 2017 są dostępne w salonach MOHITO w całej Polsce oraz sklepie online www.MOHITO.com


2017-03-08

Wiosna w kolorze blue

Nadchodząca wiosna to prawdziwy mix gorących trendów. Wśród nich swoje miejsce znalazł również ponadczasowy denim, bez którego żaden z ostatnich sezonów nie mógł się obejść. W odsłonie odcieni indygo, granatu czy błękitu na dobre zagościł w wiosennej kolekcji MOODO.

Jeans - prosty i użytkowy. Symbol subkultury lat 80., obecny nie tylko w casualowych stylizacjach, nie stroniący również od czerwonych dywanów. Opanował największe modowe wybiegi i stał się ulubionym strojem gwiazd. Jako mocny streetstyle'owy trend powrócił w tym sezonie do kolekcji MOODO. W formie seksownych rurek czy stylowych boyfriendów idealnie komponuje się z koszulami, łącząc glamourowy styl z codziennym casualem.

Różnorodność fasonów pozostawia dużą dowolność w komponowaniu wiosennych zestawów, zwłaszcza jeśli mamy do wyboru spodnie high waist, skinny, jeggins czy extra high waist. Projektanci MOODO wpisują jeans zarówno w eleganckie outfity, jak i wygodne komfortowe sety. Dzięki zastosowanej technologii „strech power” jeans zrywa z opinią krępującego i niewygodnego stroju. Staje się doskonale rozciągliwy i idealnie dopasowuje się do każdej sylwetki. Uzupełnia kolekcję o spódnice, tradycyjnie również spodnie, szorty, koszule czy akcesoria. Jeansowa odmiana toreb i torebek czy portfeli daje szansę na uzupełnienie wiosennego outfitu o pierwiastki jeansowe.

Obowiązującymi motywami jeansowego trendu są specyficzne barwienia oraz przetarcia, które z pewnością sprostają gustom wszystkich wymagających fashionistek. Po jeansową kolekcję MOODO zaprasza już teraz do swoich salonów.

www.moodo.pl


2017-03-02

Premiera eko kolekcji mody Pat Guzik podczas Cracow Fashion Week

W sobotę 18 marca, w Centrum Kongresowym ICE Kraków, Pat Guzik zaprezentuje swoją kolekcję „Heaven is a place on earth” w czasie gali Cracow Fashion Awards. Projektantka wygrała tymi projektami konkurs EcoChic Design w Hongkongu w 2016 roku. Będzie to polska premiera na wybiegu. Wydarzenie rozpocznie Cracow Fashion Week 2017, który organizuje SAPU we współpracy z miastem Kraków i Krakowskim Biurem Festiwalowym

- Połączyłam techniki upcyklingu oraz rekonstrukcji, wykorzystując tkaniny zniszczone lub pochodzące z odzieży z second handów w Krakowie - mówi Pat Guzik, absolwentka i wykładowca Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. - Moja kolekcja nawiązuje do nieustannego dążenia do perfekcji w życiu, a także oddaje stan, w którym udaje się nadać balans poczuciu pustki i stagnacji, by znaleźć swoje miejsce na ziemi.

Kodami kolekcji są faktura, kolor i kształt. Do tytułu nawiązują kolory - odcienie czerni, biały, niebieski, fioletowy i kobaltowy. Przy tworzeniu printów umieszczonych na ubraniach współpracował Mateusz Kołek, znany polski ilustrator. - Print urodził się z długich dyskusji na temat tytułu kolekcji i jest labiryntem symboli, które zabierają odbiorcę w podróż do mojej historii - mówi Pat Guzik, która koordynuje także pokaz mody recyklingowej No Waste odbywający się w czasie Cracow Fashion Week (sobota, 25 marca, Studio Zabłocie).

EcoChic Design w Hongkongu, organizowany w trakcie Hongkong Fashion Week, to jeden z największych konkursów dla międzynarodowych projektantów stosujących zasady zrównoważonej mody. Pat Guzik osiągnęła wielki sukces - wygrała ten konkurs w roku 2016, zdobywając główną nagrodę.

Cracow Fashion Awards - pokaz dyplomowy Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru, rozpocznie Cracow Fashion Week 2017 (18-26.03). Wydarzenie organizowane jest pod hasłem „fashion & ecology” i skupione będzie na temacie CSR - społecznej odpowiedzialności mody. Partnerami CFW są międzynarodowe organizacje: Fashion Revolution, PETA oraz Clean Clothes. Do 26 marca w Krakowie odbędzie się kilkadziesiąt wydarzeń: pokazy, warsztaty, wykłady oraz wystawy fotografii.

Partnerami Cracow Fashion Week 2017 są miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe.

www.cracowfashionweek.com | www.ksa.edu.pl

Zdjęcia kolekcji: Kasia Bielska


2017-03-02

Lust for life in Rio - Kampania CROPP spring/summer 2017

Moda która napędza chęć do życia: inspiruje, prowokuje, zachęca do łamania tabu, tańca i szaleństwa. CROPP prezentuje nową kolekcję na tle tętniącej życiem egzotycznej metropolii, w atmosferze luźnej zabawy i radości z codzienności.

Damska linia skoncentrowana jest wokół ciała - dużo tu seksownych, podkreślających figurę fasonów, o wyraźnie sportowym charakterze. Nie zabrakło też miejskich basicków - są T-shirty, dresy czy dżinsowe kurtki nawiązujące do estetyki lat 90. Ostry styl przeplata się z miękkimi, pastelowymi kolorami i motywami egzotycznej plaży, których nadruki zdobią topy i kostiumy kąpielowe. To moda dla akceptujących swoje ciało, zadowolonych z życia i kochających wszelką aktywność kobiet.

Męski look CROPP nawiązuje do czarnych ikon popkultury, motywów gangsterskich, gotyckich i offowej mody z ulic wielkich miast. Najważniejszy poza unikalnym stylem jest luz i wygoda, która pozwala na swobodę w uprawianiu sportu czy aktywnym spędzaniu czasu. To barwna, street style’owa propozycja dla chwytających chwilę indywidualistów, którzy nie lubią się nudzić.

Pełną rozmachu sesję zrealizowano w favelach i plażach Rio de Janeiro. Ze zdjęć i filmu bije fascynująca energia. CROPP hipnotyzuje egzotyką i stylistyczną oryginalnością. Widzimy miks inspirujących scen, gdzie nie ma miejsca na banał czy sztampowe rozumienie mody, popkultury. Kampania i video promujące nową kolekcję nawiązują do wakacyjnego czasu imprez, potrzeby korzystania ze słońca i uroków lata - nie mogło więc zabraknąć kilku stylizacji odpowiednich na plażę czy letnie festiwale.

Autorem zdjęć jest Bartek Wieczorek, film nakręcił Florian Malak, a zmontował Sebastian Mialik. Za produkcję odpowiedzialni byli: SHOOTME, Rafał Dąbrowski i Arkadiusz Dudkowski z Cropp. Stylizacje przygotowała Iwona „Starka” Łęczycka, a o makeup zadbała Marianna Jurkiewicz. Funkcję art directora sprawował Bartłomiej Stefanowicz.

www.cropp.com

 

CROPP to marka odzieżowa dla młodych indywidualistów, otwartych i ciekawych świata, którzy strojem wyrażają swoje poglądy i manifestują niezależność. Kolekcje wyróżniają się modnym młodzieżowym wzornictwem, inspirowanym streetartem, miejskimi sportami i muzyką. CROPP to marka miejska, która najlepiej czuje się na ulicach, w klubach, wszędzie tam, gdzie młodzi ludzie chcą pokazać, że mają styl i niebanalny pomysł na siebie.

2017-02-20

House Fitness - wygoda, komfort i najnowsze trendy w sportowym wydaniu

Dobrze skomponowany zestaw treningowy to podstawa - niezależnie od tego, jaką dyscyplinę sportu wybierasz musi być komfortowo i funkcjonalnie. Potrzebujesz zastrzyku energii? House wie jak sprawić, by ćwiczenia dawały ci jeszcze więcej satysfakcji i radości. Z myślą o aktywnych i pełnych życia dziewczynach powstała najnowsza sportowa linia House.

Fly Girl to kolekcja ubrań treningowych, które podkreślają naturalne piękno i jednocześnie zapewniają najwyższy komfort podczas najbardziej wymagających treningów. W kolekcji znajdziemy funkcjonalne topy i biustonosze sportowe, w których zastosowano nowoczesne cięcia i system panelowy, zmniejszające ryzyko powstawania otarć podczas intensywnej aktywności fizycznej, legginsy wykonane z technicznej tkaniny z wbudowanymi panelami podtrzymującymi talię, wygodne i ultralekkie buty sportowe, dresowe spodnie i bluzę z suwakiem. Całość uzupełniają najmodniejsze dodatki: gumki, opaski, neoprenowa torba w zestawie z kosmetyczką i torba treningowa z wygodnym uchwytem na matę do ćwiczeń. Kolekcja została utrzymana w kolorystyce czerni, bieli, szarości, którą uzupełniają akcenty czerwieni i fantazyjne printy. Ubrania zostały wzbogacone o motywacyjne hasła, które na pewno pomogą podnosić kolejne poprzeczki.

Fly Girl to linia kompozycyjnie spójna, co daje pełną swobodę w zabawie z budowaniem outfitów. Wystarczy kilka produktów, by stworzyć wiele ciekawych i oryginalnych zestawów, w których można czuć się dobrze zarówno w klubie fitness, jak i podczas spaceru z psem czy chwil relaksu w domowym zaciszu. Ambasadorką i twarzą kolekcji została trenerka personalna Katarzyna Małkowska. Sportsmenka, która osobiście przetestowała ubrania podczas wymagających i trudnych treningów, zachęca by wyglądać modnie, czuć się komfortowo, a co za tym idzie, przełamywać własne bariery i czerpać radość z codziennej aktywności.

Jeśli cenisz sobie wygodę, bezpieczeństwo i najmodniejszy design, chcesz zawsze wyglądać pięknie, nawet podczas męczących treningów na siłowni, nie boisz się wyzwań i jesteś aktywna, to kolekcja Fly Girl jest właśnie dla ciebie!

www.house.pl


2017-02-16

Tydzień odpowiedzialnej mody w Krakowie

z kolekcji Pat Guzik
foto: Kasia Bielska

Cracow Fashion Week 2017 (18-26.03), organizowany przez Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie, odbędzie się pod hasłem „fashion & ecology”. Partnerami wydarzenia skupionego na CSR są międzynarodowe organizacje walczące o odpowiedzialną modę - Foundation to Support Animal Protection PETA, Fashion Revolution oraz Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie koordynująca w Polsce kampanię Clean Clothes.

Cracow Fashion Week, którego partnerami są miasto Kraków oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe, 18 marca rozpocznie konkurs Cracow Fashion Awards, będący zarazem pokazem dyplomowym Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru (SAPU). W czasie uroczystej gali w Centrum Kongresowym ICE Kraków nagrodzone zostaną najlepsze kolekcje dyplomantów SAPU, zobaczymy także międzynarodowe pokazy gościnne z Polski, Szwecji, Hiszpanii i Ukrainy. W jury zasiądą osobowości polskiej mody, m.in. duet MMC - Ilona Majer i Rafał Michalak, Natasha Pavluchenko, Dorota Wróblewska, Anna Jatczak, Ola Bajer czy Gosia Sobiczewska. Pat Guzik, absolwentka i wykładowca SAPU, zaprezentuje swoją kolekcję, która wygrała międzynarodowy konkurs dla designerów stosujących zasady zrównoważonej mody - EcoChic Design w Hongkongu.

Uroczystym finałem Cracow Fashion Week będzie pokaz No Waste, który odbędzie się w sobotę, 25 marca, w Studiu Zabłocie. Studenci SAPU pokażą unikalne kolekcje recyklingowe stworzone z materiałów pochodzących z odzysku. Pat Guzik sprawowała opiekę artystyczną nad projektantami.

W ciągu całego tygodnia (18 - 26 marca) można będzie w Krakowie wziąć udział w licznych wydarzeniach towarzyszących. Odbędą się warsztaty i wykłady, z których wiele będzie dotyczyć społecznej odpowiedzialności mody i biznesu. W programie jest również debata dotycząca społecznej odpowiedzialności mody, w której wezmą udział przedstawiciele PETA, Fashion Revolution, Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie oraz młodzi projektanci.

W Kinie Pod Baranami zostaną wyświetlone filmy prezentujące kwestię etyki w modzie oraz niewykorzystywania zwierząt w procesach produkcyjnych. PETA pokaże nagradzaną na festiwalach produkcję dokumentalną „Inside Fur” (Norwegia, 2014), a Fashion Revolution - dokument „The True Cost” (USA, 2015), który skupia się na etyce w branży mody.

Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie (FKO) jest ogólnopolską organizacją prowadzącą działalność na rzecz zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska, odpowiedzialnej konsumpcji i produkcji oraz przestrzegania praw człowieka i zasad ochrony środowiska w biznesie. Fashion Revolution to organizacja powstała w Wielkiej Brytanii, która organizuje co roku Fashion Revolution Day, zadając wszystkim pytanie „kto stworzył nasze ubrania”. PETA, która liczy na świecie ponad 5 mln wspierających osób, to międzynarodowa fundacja zajmująca się walką o prawa zwierząt i sprzeciwiająca się ich wykorzystywaniu.

www.cracowfashionweek.com


2017-02-16

"Spragnieni Piękna" i zjawiskowy projekt WEAVE

Pola Negri, Jadwiga Smosarska czy Hanka Ordonówna - prawdziwe gwiazdy dwudziestolecia międzywojennego, diwy ekranu i sceny. Kobiety intrygujące, czasami tajemnicze i wycofane, czasami ekscentryczne i porywające za swym spojrzeniem tłumy. Muzy artystów, bohaterki skandali i najpiękniejsze damy warszawskich bali.... Kolektyw projektancki WEAVE pokusił się o swoją interpretację tego okresu w modzie i sztuce.

O takich kobietach pisano wiersze, portretowano je na obrazach, tworzono dla nich role filmowe. Do tego szalonego i dynamicznego okresu odwołuje się aktualna wystawa w Muzeum Narodowym w Warszawie. „Spragnieni Piękna” to wyjątkowy zbiór dzieł, który ma przypomnieć entuzjazm, radość, przemiany i potrzebę piękna tego okresu w polskiej historii.

Wystawa jest jednym z elementów całego projektu organizowanego przez Muzeum Narodowe i Stowarzyszenie „Przyjaciele MNW”. To koło pasjonatów, z okazji 100-lecia istnienia samego stowarzyszenia, wpadło na pomysł, aby wrócić do tradycji wspaniałych bali karnawałowych dla warszawskiej society i połączyli to z modą. Bo cóż innego, jak nie moda pasuje idealnie do wystawnego balu? Stowarzyszenie zaprosiło 10 projektantów - wielkie nazwiska polskiej mody oraz markę WEAVE - do stworzenia wyjątkowych sukien, inspirowanych właśnie sztuką (i modą) lat 20. i 30. Pokaz kreacji odbył się w Łazienkach Królewskich, w restauracji Belvedere. Po pokazie podczas bankietu zaproszone Panie licytowały zaprezentowane kreacje - dochód z ich sprzedaży zasili Muzeum Narodowe.

Inspiracji do projektu sukni WEAVE dostarczyła atmosfera tamtych lat i cykl linorytów Stefana Szmaja, zatytułowany „Topole”. Linia sylwetki jest strzelista, niemalże graficzna, tak jak tytułowe topole w dziełach Szmaja. Nagie ręce i plecy, obniżona talia - to kwintesencja lat 20. Skontrastowane tkaniny wykorzystane do stworzenia tego modelu mają za zadanie podkreślić autorską interpretację tematu. Ciężki, tłoczony żakard, zdobiony dodatkowo ręcznie naszywanymi szklanymi koralikami, w połączeniu z trójwymiarowym dołem z piór jest skontrastowany ze zwiewną, transparentną, plisowaną tkaniną.

Kulminacją projektu „Spragnieni Piękna” będzie bal w Muzeum Narodowym, który odbędzie się 27 lutego 2017 roku. Jedną z sukien na muzealnym parkiecie wśród innych tańczących dam będzie suknia WEAVE i jej szczęśliwa właścicielka.

Kolekcje WEAVE są dostępne w warszawskim butiku na ul. Śniadeckich 17, a także na stronie internetowej www.madebyweave.com


2017-02-16

Modowe manewry z marką SiNSAY

Jednym z trendów nadchodzącej wiosny będzie styl militarny. Ubrania w odcieniach zieleni z charakterystycznymi akcentami moro królują w najnowszym edytorialu SiNSAY - STREET ARMY.

W kolekcji odnajdziemy oczywiście projekty inspirowane mundurem wojskowym. Należą do nich przede wszystkim dwurzędowe marynarki. STREET ARMY to również szalenie modne bomberki, spodnie w odcieniu camo oraz oversize’owe sukienki (kształtem przypominające bluzy). Klimat wojskowy podkreśla charakterystyczna dla tego stylu kolorystyka. Paleta kolorów opiera się na bieli, czerni i szarości. Najważniejszym elementem jest jednak kolor khaki.

Oprócz typowych militarnych propozycji, w najnowszym edytorialu znalazły się również bardziej dziewczęce projekty: mini spódniczki czy topy bez ramiączek. Spódnica w połączeniu z T-shirtem i nonszalancko zarzuconą marynarką lub bomberką tworzą doskonałą stylizację w stylu „military”.

STREET ARMY to linia z charakterem. Projektanci marki stworzyli ją z myślą o odważnych dziewczynach, które posiadają swój własny styl. Ubrania oraz dodatki z tej kolekcji dadzą miejskiej stylizacji niepowtarzalny look.

www.sin-say.com


2017-02-13

Biznes mody spotyka się w Poznaniu

Pozostało pół miesiąca do największych w Polsce targów dla branży mody. W dniach od 27 lutego do 1 marca tysiące właścicieli sklepów z blisko 30 państw odwiedzą Targi Mody Poznań, aby zamówić najmodniejsze wzory dla swoich klientów.

Producenci i dystrybutorzy około 500 firm i marek zaprezentują na terenie Targów Poznańskich trendy na sezon wiosna-lato 2017 oraz jesień-zima 2017/2018. Wydarzenie ma charakter biznesowy, co oznacza, że jest skierowane do przedsiębiorców i projektantów, którzy podczas trzech dni targowych zadecydują co się znajdzie na wieszakach i półkach sklepowych w najbliższym czasie. Zgodnie z przewidywaniami, możemy się spodziewać wielu naturalnych materiałów, koronek, przezroczystości, tiulu, ale będzie też sporo karnawałowego błysku, odbijającego się w satynie i innych mieniących się materiałach. W sklepach obuwniczych będą królować niskie obcasy - najlepiej z ozdobnym wiązaniem wokół kostek. Natomiast patrząc szerzej na branżę możemy stwierdzić, że mottem 2017 roku będzie kontrast. Koszule kojarzone z business codem nabiorą ekstrawaganckich krojów i zaskakujących aplikacji. Modne będą zarówno malutkie torebki, w których zmieści się tylko niezbędne minimum oraz olbrzymie worki o niespotykanych kształtach. Klasyka będzie się przeplatać z egzotyką, moda codzienna z ekstrawagancją, stylizacje wieczorowe ze stylem sportowym. Bez limitu, bez jasno postawionych granic. Projektanci jak nigdy dotąd zachęcą nas do eksperymentowania.

Na targach w Poznaniu będzie można poczuć ducha międzynarodowej mody. Ubrania, buty, torebki i akcesoria przyjadą z 11 krajów, aby podbić serca nowych klientów. Tego typu wydarzenia są dla wielu niszowych marek trampoliną, która pozwala wybić spośród konkurencji na lokalnym i zagranicznym rynku. Przykładem mogą być marki zrzeszone w projekcie Polska Moda, które solidarnie promują pod jednym znakiem produkcję wysokiej jakości. Dziś program Polska Moda organizuje wspólne pokazy, biznesowe wyjazdy zagraniczne, a jej emblemat pojawia się w coraz większej liczbie witryn sklepowych, które dołączyły do idei „wybieram polskie”. 

Targi Mody to jedna z nielicznych okazji, aby za darmo uczestniczyć w szkoleniach z zakresu marketingu i sprzedaży, które są sprofilowane pod działalność w świecie fashion. A ponieważ obecne narzędzia promocyjne są zmienne jak sama branża mody, to warto śledzić nowe narzędzia, które wymagają odpowiedniej wiedzy, aby je odpowiednio wykorzystać do komunikacji z klientami i budowania rozpoznawalności sklepu czy marki.

Wstęp na targi jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji on-line lub na miejscu w kasach. Szczegóły: www.targimodypoznan.pl


2017-02-13

PRE SPRING - nowy lookbook MOHITO z Magdą Jasek

Marka MOHITO otwiera sezon lookbookiem PRE SPRING. To zapowiedź nadchodzących nowości i głównych trendów obecnych w kolekcji Wiosna/Lato 2017. Projektanci postawili na kwiatowe wzory, rockową nonszalancję oraz akcenty militarne w wyjątkowo kobiecym wydaniu. Obok zwiewnych tkanin i przezroczystości można znaleźć kolorowe hafty inspirowane motywami japońskimi. Twarzą kolekcji została Magda Jasek.

Wiosenne nowości zdominował róż. Od modeli w pąsowych odcieniach po nadruki w intensywnym amarancie. Miłośniczki romantycznej estetyki znajdą wśród propozycji marki plisowane spódnice do połowy łydki, lekkie falbany oraz miękki welur. Uwagę zwracają roślinne motywy - sukienki i okrycia ozdobiły piękne hafty.

Druga odsłona lookbooka to styl rockowy - na ubraniach i dodatkach pojawiły się czerwone róże w postaci nadruków na tkaninach, naszywek i haftów. Koronkowe rękawy i wstawki dodają całości charakteru retro.

Obecny na wybiegach trend militarny powraca także w tym sezonie. Do codziennego stroju można go przemycić wybierając oversize’ową parkę lub luźną koszulę w kratę w kolorze khaki. Wiosenne sylwetki dopełnią welurowe szpilki oraz torebki z lśniącymi klamrami.

Ubrania i dodatki z sesji zdjęciowej PRE SPRING są dostępne w salonach MOHITO w całej Polsce oraz na stronie www.MOHITO.com


2017-02-07

Relacje - siła radości i inspiracji. TOVA Wiosna/Lato 2017

W nadchodzącym sezonie marka odzieżowa TOVA przekonuje, że wiosna ma różnorodne odcienie - od palety jasnych pasteli, przez energetyczne barwy w odważnych połączeniach, po ciemniejsze akcenty na zgaszonych tonacjach różu. Właśnie taka jest kolekcja DELIGHT w trzech odsłonach - tak samo różnorodnych, jak kobiece osobowości.

Inspiracją do stworzenia kolekcji była relacja dwóch przyjaciółek - wrażliwych i silnych kobiet, które wspólnie celebrują życie, wspierają się, rozumieją i wzajemnie inspirują. Więź między nimi jest na tyle głęboka emocjonalnie, że upodabniają się do siebie, mimo różnic w temperamencie. Wewnątrz wciąż pozostają sobą, a na zewnątrz ich podobieństwo objawia się analogicznymi wyborami ubrań, które każda z nich nosi na swój sposób. Pielęgnowanie wartościowych relacji to jeden z postulatów Manifestu Codzienności TOVY. Bliskie znajomości są dla marki filarem dobrego samopoczucia, dlatego TOVA zachęca do dbania o nie z radością.

- Kolekcja DELIGHT jest kwintesencją znaczenia słowa radość, która wyraża uczucie spełnienia. To także synonim szczęścia odnajdywanego w przyjemności, satysfakcji z przeżywanych doznań i zabawy - również tej, w której chodzi o bawienie się modą. W kolekcji znajdziemy zwiewne sukienki, także te w stylu boho, pastelowe koszule w kwiaty i swetry z grubymi warkoczami, mocno podziurawione spodnie z jasnego jeansu, szwedy, płaszcze, parki oraz bombery ze ściągaczami - wymienia Katarzyna Janecka, projektantka TOVY. - To wiosenne kolekcje, ale nie bardzo upalne - będą i rękawy 3/4, i cieplejsze rzeczy. Jeśli pojawi się zwiewność, to zawsze czymś otulona - dodaje.

W pierwszej odsłonie kolekcji dominuje tencel i modal, fasony są lekkie, króluje błękit, łagodne przejścia kolorystyczne i wzory. Druga odsłona jest poważna i melancholijna, uszyta przede wszystkim z weluru i aksamitu. Znalazły się w niej miękkie falbany i powłóczyste modele. Barwy się ciemniejsze, ale wciąż wiosenne: przeważa palony róż. Ostatnia odsłona kolekcji to głównie bawełny i szenile, a kolorystycznie - ukłon w stronę radości i energii. Proste geometryczne fasony, wyeksponowane nadruki i naszywki, nasycone barwy, a także nieoczywiste połączenia: chabrowy z żółtym czy fuksja z pomarańczowym.

Twarzami kolekcji DELIGHT zostały polskie modelki: Beata Grabowska i Magdalena Klebańska, za Art Direction zdjęć odpowiadała POP UP GRUPA.

W każdej z trzech linii znajduje się 30 modeli ubrań. Ich ceny zaczynają się od 89 zł i nie przekraczają 389 zł.

www.tova.pl

2017-02-02

Texprocess - najważniejsze na świecie targi nowoczesnych maszyn, urządzeń i technologii dla producentów odzieży oraz gotowych wyrobów tekstylnych

Mimo iż Texprocess odbywać się będzie dopiero w dniach 9-12 maja 2017 r., już na kilka miesięcy przed rozpoczęciem imprezy targi odnotowały ogromne zainteresowanie rezerwacją stoisk. Zajęte jest prawie 100% powierzchni wystawienniczej z poprzedniej edycji (2015 r.). Wśród dotychczas zarejestrowanych uczestników z 14 krajów znaleźć można wielu nowych wystawców, jak np. Mitsubishi Electric Europe, Inventech Europe, Gemini CAD Systems i Hatapress & Garments. Podczas targów swoje oficjalne stoiska zaprezentują nie tylko Chiny czy Tajwan, po raz pierwszy oficjalny narodowy pawilon będzie miała także Japonia, ale również i indywidualni wystawcy z tego kraju. Swą obecność zapowiedziały też Stany Zjednoczone. Polskę na Texprocess reprezentować będą: Allcomp Polska, Contec, Duledo, Semaco Jerzy Skałoń, Marek Strojniak, REXEL, Impall, Juki Central Europe, STRIMA.

- Duże zainteresowanie tym wydarzeniem świadczy o tym, że Texprocess jest znaną na świecie platformą kontaktów i cieszy się ugruntowaną pozycją na rynku. Oferuje bowiem bogatą paletę nowych rozwiązań w zakresie oprogramowania oraz metod produkcji i technologii dla przemysłu odzieżowego i skórzanego. Zakres tematyczny najbliższej edycji będzie jeszcze szerszy niż dotychczas - zachęca Olaf Schmidt, wiceprezes ds. technologii włókienniczych i tekstyliów w Messe Frankfurt.

Nadruk cyfrowy na tkaninach i ich uszlachetnianie głównym tematem targów
W ramach Textile Effects Lab po raz pierwszy zaprezentowane zostaną technologie uszlachetniania tkanin w ramach ich przetwórstwa, jak choćby laserowe wycinanie i niszczenie produktów odzieżowych. Dodatkowo, Biuro Informacji Branżowej World Textile Information Network (WTiN) po raz pierwszy zorganizuje w ramach Texprocess wydarzenie pod nazwą European Printing Conference. Na fali sukcesu Innovative Apparel Show planowana jest kolejna edycja tego wydarzenia, podczas którego trzy europejskie szkoły wyższe przedstawią projekty ubrań wykonanych z funkcjonalnych produktów włókienniczych, a także proces ich produkcji i przetwarzania. Impreza ta stanowi swego rodzaju pomost łączący Texprocess z Techtextil. Podczas Areal IT@Texprocess ponownie zaprezentowane zostaną informatyczne rozwiązania w zakresie produkcji, logistyki i dystrybucji produktów tekstylnych.

Podobnie jak w przypadku poprzedniej edycji, targom Texprocess towarzyszyć będą międzynarodowe targi tekstyliów technicznych oraz włóknin Techtextil. Również i one już teraz cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony wystawców. Texprocess oraz Techtextil 2015 odwiedziło w sumie 1.662 wystawców z 54 krajów oraz łącznie 42.000 gości branżowych. W samym Texprocess uczestniczyło ponad 13.300 przedstawicieli branży, zaś na Techtextil zjawiło się prawie 7.600 zwiedzających.

Jedź na targi Texprocess 2017 do Frankfurtu nad Menem! Kompleksowa oferta wyjazdu - wycieczka samolotowa lub autokarowa - dostępna na stronie www.targifrankfurt.pl W celu uzyskania informacji na temat cen i terminów wyjazdów, prosimy o kontakt z naszym biurem: Dorota Idzikowska, tel. 22 49 43 201, dorota.idzikowska@poland.messefrankfurt.com
Targi Frankfurt Przedstawicielstwo w Polsce; 02-127 Warszawa, ul. Bohdanowicza 21 lok. 21


2017-01-22

Biznesowe spojrzenie na modę

Przedsiębiorcy z różnych części świata odwiedzą Poznań w dniach od 27 lutego do 1 marca aby zamówić najnowsze kolekcje do swoich sklepów. W ramach Targów Mody Poznań trendy na sezon wiosna-lato 2017 i jesień-zima 2017/2018 zaprezentuje blisko pół tysiąca firm i marek.

Targi Mody w Poznaniu są największym w Polsce wydarzeniem skierowanych do właścicieli i managerów sklepów z branży fashion. To właśnie tu zapada decyzja jaki asortyment pojawi się na rynku. Premiery wzorów oczekują na opinię klientów, którzy jeszcze mogą zmienić ich ostateczny kształt. Tysiące modeli odzieży, obuwia, dodatków i biżuterii z kilkunastu krajów wypełnią pięć pawilonów wystawienniczych Międzynarodowych Targów Poznańskich. Obok znanych marek będzie można znaleźć mniejsze, lecz prężnie rozwijające się firmy oraz stoiska młodych projektantów (strefa BezliQ).

Targi w Poznaniu koordynują kampanię Polska Moda, wspierającą krajowy przemysł, dlatego dużą część ekspozycji tworzą rodzime marki. Znak Polska Moda został przyznany ponad trzydziestu markom za wyjątkowe wzornictwo i jakość materiałów. Część kolekcji uczestników programu zobaczymy na wybiegu pierwszego dnia targów podczas uroczystej Gali Polskiej Mody.

Program Targów Mody Poznań zakłada również codzienne pokazy nowych marek oraz szkolenia skierowane do specjalistów z branży fashion. Szczegóły na temat wykładów pojawią się już wkrótce na stronie internetowej organizatora: www.targimodypoznan.pl


2017-01-22

Regatta ubiera Centrum Dowodzenia Pokojowego Patrolu WOŚP

Już po raz 25. odbyła się w tym roku akcja zbierania funduszy dla potrzebujących, której pomysłodawcą jest Jurek Owsiak. Turystyczna marka odzieżowa Regatta również ma w tej pomocy swój udział.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera pieniądze, które przeznaczy na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. To największa w Polsce zbiórka publiczna, która nie miałaby szans się odbyć, gdyby nie zaangażowanie tysięcy wolontariuszy w całym kraju, nawet w najmniejszych miejscowościach. W wydarzeniach podczas finału WOŚP czynnie biorą udział członkowie Pokojowego Patrolu, czyli specjalnie szkolone ekipy odpowiedzialne za różne elementy układanki, jaką jest Orkiestra. Zabezpieczają także Festiwal Przystanek Woodstock, dzięki temu ta jedna z większych imprez masowych organizowanych w Polsce uchodzi za najbardziej profesjonalnie przygotowaną i najbezpieczniejszą. Aby zostać członkiem Pokojowego Patrolu, trzeba mieć 18 lat i ukończyć trzydniowe szkolenie. Należy zaliczyć zajęcia z pierwszej pomocy oraz szereg zadań survivalowo-integracyjnych. Odbycie szkoleń dokumentowane jest stosownymi certyfikatami. Członkowie Pokojowego Patrolu zorganizowani są w dwudziestoosobowe grupy, na czele których stoją liderzy. Ich pracę oraz wszelkich innych służb zaangażowanych zarówno w Woodstock jak i WOŚP koordynuje Centrum Dowodzenia.

To właśnie z dowództwem Centrum Dowodzenia Pokojowego Patrolu marka Regatta nawiązała w połowie zeszłego roku współpracę, bowiem aby działać profesjonalnie, trzeba mieć pewność, że żaden element układanki nie zawiedzie. Jeśli chodzi o odzież, członkowie Dowodzenia Pokojowego Patrolu zdecydowali się zaufać marce Regatta - brytyjskiej firmie istniejącej na rynku już od ponad 35 lat. Regatta oferuje wytrzymałe i wygodne ubrania dla wszystkich, którzy aktywnie spędzają czas na świeżym powietrzu. Wybrano model kurtki softshellowej Arec, wykonanej z wiatroodpornego materiału z dodatkową wodoodporną barierą (dzięki impregnacji ATL). Wwewnątrz posiada ona dzianinę polarową, która daje ciepło i zwiększa komfort użytkowania oraz obszerny kaptur, który dodatkowo zabezpiecza przed wnikaniem zimna do środka. Odzież z tkaniny softshell jest najlepsza na wszelkiego rodzaju aktywności na zewnątrz.

Już dzisiaj marka Regatta i dowództwo Centrum Dowodzenia Pokojowego Patrolu zapowiadają rozszerzenie współpracy.

www.regatta.pl


2017-01-22

BIG STAR kolekcja Fall/Winter 2016/17

BIG STAR na sezon jesienno-zimowy przygotował kolekcję składającą się z dwóch odmiennych tematycznie linii. College to cieplejsza kontynuacja bardzo dobrze przyjętej linii inspirowanej stylem amerykańskich uczelni. Vintage to nowość w ofercie BIG STAR, która jest powrotem do najbardziej klasycznych, pierwotnych modeli jeansów.

Linia College to przede wszystkim sportowe fasony i stonowana kolorystyka, czyli klasyka w wydaniu BIG STAR. Propozycję utrzymaną w czerni, szarości i bieli, przełamano nielicznymi czerwono-bordowymi akcentami. Nadruki i emblematy ustąpiły miejsca minimalistycznym formom i jednolitym deseniom. Wyjątkiem, a jednocześnie nowością w tej linii są bluzy i swetry barwione techniką ombre, w której kolory stopniowo tracą na intensywności. Jeansy to dopasowujące się do kształtu figury modele slim i slim-fit z dodatkiem stretchu. Linia College zapewnia także szeroki wybór kurtek zimowych. Na okres przejściowy idealne będą kurtki-pilotki z asymetrycznie wszytym suwakiem i wysokim kołnierzem. Na siarczyste mrozy projektanci marki przygotowali ciepłe kurtki z dużym kapturem obszytym futrem. Zaś fanom klasycznych „puchówek” zapewniono szeroką gamę pikowanych kurtek, płaszczy i bezrękawników.

Linia Vintage to wielki powrót klasycznych fasonów jeansów. Proste nogawki, sztywny, grubszy denim i kolory indygo lub blue jeans to bezpośrednie nawiązania do początków historii spodni amerykańskich farmerów. Odchodzimy od stylu destroyed i dużych, poszarpanych dziur, jeśli przetarcia, to tylko te naturalne, wyglądające jak powstałe od wielokrotnego prania. Inspirację amerykańską prowincją przeniesiono także na bardzo duży wybór koszul w kratę - bawełnianych, flanelowych, o prostym, luźnym kroju, bez wcięcia w talii. W linii Vintage zaprezentowano także nowość na sezon jesień-zima 2016/17 - Denim Look, czyli dzianinę przypominającą denim. Dzięki niej można tworzyć kontrastujące zestawienia surowego vintage-jeansu z miękkim materiałem jedynie imitującym klasyczny jeans. Dzianinowy denim look będzie można znaleźć zarówno w damskiej, jak i męskiej wersji.

bigstar.pl


2017-01-22

About Last Night - SiNSAY

About Last Night to idealna propozycja SiNSAY na szalone karnawałowe imprezy. W kolekcji królują błyszczące zdobienia, materiały z dodatkiem metalizowanych nici, srebro i oczywiście cekiny!

Kolorystyka linii to przede wszystkim duet czerni i bieli w zestawieniu z iskrzącym się srebrem. Znajdziemy w niej krótkie, skórzane spódniczki, imprezowe sukienki, koronki oraz szalenie modny welur. Marka perfekcyjnie łączy karnawałowy look z eleganckimi akcentami, tj. biała koszula, oversize’owa marynarka czy sweter z kołnierzykiem. Dzięki takiemu połączeniu About Last Night to propozycja na wyjątkowe okazje. Pazura kolekcji dodają ostrzejsze elementy, jak kurtka ramoneska czy krótki top. Dodatki to przede wszystkim połyskujące akcesoria - metaliczne buty, oryginalna biżuteria oraz stylowe torebki.

Autorką zdjęć do najnowszego lookbooka SiNSAY jest utalentowana fotograf mody - Kasia Bielska, a przed obiektywem stanęły współpracujące z marką modelki - Olga Nowotarska i Carla Kowalska.

www.sin-say.com


2017-01-22

Stopy grzewcze w żelazkach - jaką wybrać?

Wybierając żelazko musimy zwrócić baczną uwagę na wiele elementów i parametrów tego sprzętu. Jednak tym najważniejszym jest jego stopa grzewcza. Stopa grzewcza podczas prasowania ma styczność z ubraniami i to od niej w dużym stopniu zależy efekt prasowania. Rodzaj stopy grzewczej wpływa także na to, jak prowadzi się urządzenie, a więc i na komfort dla użytkownika. Należy pamiętać, że stopa złej jakości może znacznie utrudniać prasowanie, sprawić, że będzie ono wręcz niewygodne, nie wspominając już o ewentualnym uszkodzeniu odzieży. Warto więc wiedzieć jakie rodzaje stóp grzewczych w żelazkach dostępne są na rynku oraz czym się charakteryzują. Dzięki temu dobierzemy urządzenie odpowiednie do naszych potrzeb i oczekiwań. Generalnie, każda stopa grzewcza żelazka wykonana jest ze stali, a to co faktycznie wpływa na jej jakość, to wykończenie.

Stopa teflonowa. Stopa grzewcza wykonana z teflonu posiada określone właściwości poślizgowe. Nie przywiera do prasowanej odzieży, ponadto nie powoduje wyświecenia materiału. Jeszcze inną zaletą stopy teflonowej jest łatwość jej czyszczenia. Jednak z drugiej strony, jest to powierzchnia bardzo wrażliwa, którą niezwykle łatwo zarysować. Dlatego właśnie istotne jest, aby czyszczenie było delikatne. Stopa grzewcza z teflonowym wykończeniem jest ogólnie bardzo podatna na uszkodzenia.

Ceramika. Bardzo popularne są stopy grzewcze wykończone ceramiką. Niewątpliwą zaletą takich rozwiązań jest ich duża wytrzymałość oraz idealny poślizg po materiałach. Dzięki temu każde prasowanie staje się wygodne i przyjemne. Kolejną zaletą jest ich wysoka odporność na uszkodzenia i zarysowania. Dlatego zakup żelazka ze stopą ceramiczną będzie świetnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie łatwe i szybkie prasowanie. Warto wybrać na przykład żelazko KERNAU KSHI 2616T ze stopą ceramiczną titanium. Jest to żelazko, które zostało wyposażone nie tylko w odpowiednią stopę grzewczą, ale również w szereg innych udogodnień. Żelazko posiada system Anti-Drip, który zapobiega wyciekaniu wody w momencie, kiedy urządzenie jest wyłączone. Zastosowano tutaj również system Anti-Calc, który znacząco redukuje ilość wytwarzanego kamienia. Aby żelazko bardzo łatwo doczyścić, zastosowano z kolei system Self Cleaning. Urządzenie to jest bardzo wygodne w codziennym użytkowaniu i idealnie prasuje. Szybko się nagrzewa, posiada też regulację wytwarzania pary oraz funkcjonalny spryskiwacz.

www.kernau.com


2017-01-04

Vector® iQ marki Lectra zwiększa wydajność cięcia tkanin

Doskonałość znalazła się w zasięgu ręki - seria katerów Vector wzbogacona o konserwację predykcyjną i opatentowany system ciągłego cięcia materiału

Lectra, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych technologii dla przemysłu wykorzystującego materiały miękkie, tj. tkaniny, skórę, tekstylia techniczne i materiały kompozytowe, wprowadza na rynek udoskonaloną wersję maszyny do cięcia tkanin. Od teraz, za cenę dotychczasowego podstawowego modelu Vector® (lub niższą - w zależności od wybranej opcji) producenci z branży odzieżowej, motoryzacyjnej i meblarskiej mogą zwiększyć wydajność produkcji nawet o 10%, dzięki opatentowanemu systemowi ciągłego cięcia materiału oraz korzystać z konserwacji predykcyjnej.

Nowe inteligentne rozwiązanie Vector iQ jest teraz wyposażone w system ciągłego cięcia Eclipse, który do tej pory był dostępny jedynie w najbardziej rozbudowanych modelach. Podajnik Eclipse (opracowany przez firmę Lectra 22 lata temu i stosowany już przez 4354 firmy na całym świecie) pozwala zwiększyć wydajność produkcyjną nawet o 10%, dzięki cięciu materiału w trakcie automatycznego przesuwu nakładu. Gwarantowana przez nowe funkcje niezawodność i wydajność są kluczowe dla przedsiębiorstw dbających o możliwie najniższy koszt jednostkowy cięcia elementu i zoptymalizowany całkowity koszt posiadania. Doskonałość operacyjna, tak pożądana w branży motoryzacyjnej, od niedawna kształtuje również przemysł odzieżowy i meblowy.

Usługi serwisowe Lectra Power Premium, oferowane już teraz dla podstawowych wersji maszyn Vector, obejmują konserwację predykcyjną, która, ogranicza ryzyko awarii i nieplanowanych przestojów. Dzięki diagnostyce opartej na bieżących odczytach danych i zalecanym działaniom profilaktycznym, klienci korzystający z umów Lectra Power Premium mogą osiągnąć nawet 98% współczynnik sprawności maszyny. Możliwość prowadzenia zdalnej diagnostyki pozwala na bieżąco analizować zebrane w zakładzie produkcyjnym klienta dane i zestawiać je z określonymi wcześniej normami. To pozwala obsłudze technicznej firmy Lectra ostrzegać klientów przed potencjalnymi usterkami, jeszcze zanim dojdzie do awarii.

Światowy zasięg firmy Lectra gwarantuje klientom odpowiedni poziom obsługi posprzedażowej w dowolnej lokalizacji, w ustalonych ramach czasowych. Globalny charakter, w połączeniu z doskonałą obsługą i szerokimi możliwościami wsparcia, przekłada się na krótki czas reakcji specjalistów firmy Lectra, dzięki czemu producenci nie muszą martwić się o sprawność i wydajność maszyn.

- Vector iQ to nowa generacja katerów do tkanin, bogato wyposażonych, lecz w przystępnej cenie, o niespotykanej dotąd wydajności i bezawaryjności - zauważa Celine Choussy Bedouet, dyrektor ds. marketingu i komunikacji w firmie Lectra. - Obie te cechy są dla naszych klientów na wagę złota, bez względu na to czy zajmują się produkcją foteli samochodowych, mebli czy odzieży. Uniwersalność i przystępna cena pozwolą przedsiębiorcom osiągnąć nowe standardy wydajności produkcyjnej.


Lectra jest światowym liderem w zintegrowanych rozwiązaniach technicznych (oprogramowanie, urządzenia do cięcia automatycznego i powiązane z nimi usługi), przeznaczonych w szczególności dla gałęzi przemysłu wykorzystujących do wytwarzania produktów tkaniny, skórę, tekstylia techniczne i materiały kompozytowe. Firma wspiera najważniejsze branże świata - modową i odzieżową, motoryzacyjną, meblową oraz wiele innych. Specyficzne dla każdej branży rozwiązania firmy Lectra pozwalają jej klientom na zautomatyzowanie i zoptymalizowanie projektowania, rozwoju oraz produkcji swoich wyrobów. Zatrudniająca ponad 1500 pracowników spółka nawiązała uprzywilejowane kontakty z prestiżowymi klientami w ponad 100 krajach, przyczyniając się do osiągnięcia przez nich doskonałości operacyjnej. W 2015 r. Lectra uzyskała przychody w wysokości 264 mln USD i jest notowana na giełdzie Euronext.
Więcej informacji znajduje się na stronie www.lectra.com

® Vector jest zarejestrowanym znakiem handlowym Lectra

2017-01-04

Żakardowe sploty, czyli zbliżenie na tkaniny w kolekcji WEAVE

Rok 1805 był przełomowy nie tylko w historii techniki. To właśnie w tym roku Joseph Marie Jacquard oddał do użytku udoskonalone krosno, które od tego czasu można było wykorzystywać do wielobarwnego tkania wielowzorzystego. Maszyna ta (zwana od tego czasu maszyną Żakarda), pozwoliła na uzyskanie tkaniny o praktycznie każdym wzorze.

To co wyróżnia tkaniny żakardowe, to jedno lub wielobarwne wzory, rozbudowane, trójwymiarowe... Spektakularne i mięsiste tkaniny są bardzo wymagające. Kroimy materiał tak, aby wzory na gotowych ubraniach do siebie pasowały. Kiedy wybierzemy już idealną belę doskonałego jakościowo żakardu - możemy zacząć działać!

Debiutancka kolekcja WEAVE wykorzystuje żakard bardzo wszechstronnie, poczynając od kurtek, przez sukienki, spodnie, a kończąc na bluzkach. Trójwymiarowy wzór - specjalnie krojony tak aby jeszcze wzmocnić przestrzenność wzoru - to limitowany model złotej i czarnej bomberki. To chyba jedna z bardziej zjawiskowych propozycji w kolekcji „Labour Of Love”. Czerwone culottes (w powtarzalny wzór kółek) to kolejny model dostępny w WEAVE, który właśnie ze względu na wybraną tkaninę jest niepowtarzalny. Popularny od kilku ostatnich sezonów model spodni w wykonaniu naszego rodzimego kolektywu nabiera nowego wyrazu właśnie poprzez żakard i wysoko taliowany krój. Kolejny żakard w złoto-czarny geometryczny wzór idealnie sprawdził się przy zakładanej spódnicy i żakiecie z frędzlami wszytymi w szwach. Kombinezon, mała czarna czy bluzka z pasem w talii - te klasyczne modele nabierają dodatkowego wyrazu właśnie poprzez wyjątkowe tkaniny.

Takie jest właśnie WEAVE - pasję i miłość do rzemiosła widać w ich kolekcji w każdym detalu! Najnowsza kolekcja WEAVE jest dostępna w warszawskim butiku przy ul. Śniadeckich 17, a także na stronie internetowej www.madebyweave.com Ceny plasują się w przedziale od 329 zł do 1600 zł.


WEAVE to polski kolektyw z misją reformacji mody i przywrócenia jej miejsca, które zajmowała kiedyś. Jako koncept, WEAVE wyrasta z idei dzielenia się umiejętnościami krawcowych, projektantek i hafciarek skupionych wokół rzemiosła. Kolekcje WEAVE są szyte w Polsce, w godnych warunkach pracy i z poszanowaniem dla środowiska.

WEAVE. Labour of love


NEWS 1 ___ NEWS 2 ___ NEWS 3 ___ NEWS 4 ___ NEWS 5 ___ NEWS 6